Skocz do zawartości

jakie tłoki do dolniaka???


ronon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie wiadomo ze ktos jezdzi na tych tlokach ale to tylko tyle wiemy,

moze jakis apel wystosowac :biggrin:

za miesiac impreza militarma a ja stoje i drapie sie po glowie co tu robic :banghead:

Jeju. Jeżdże na poldkach. No i co mam powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kiedyś zadasz pytanie typu "czemu prądnica nie ładuję" to na 100% odpowie Tobie - kup sobie sprawny motor i porównaj , a i na inne pytania będę udzielał równie rzeczowych odpowiedzi :) :icon_biggrin:

Człowieku;

Wiem czemu moja prądnica nie ładuje - i sam potrafię to sprawdzić - tak samo jak potrafię zmierzyć dwa tłoki i porównać ich wymiar. A jeśli nie masz ich pod ręką, i nie otrzymałeś odpowiedzi na swoje pytanie, to mogłeś udać się do najbliższego sklepu i pomierzyć, lub zapytać kogoś kto akurat sprzedaje takowe tłoki na aukcji (ja tak robiłem, gdy jeszcze szukałem tłoków do dolniaka - i też pytałem gościa na allegro o wymiar tłoków - min. do Łady i CC);

Minimum wysiłku z twojej strony oszczędziłby ci masę czasu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku;

Wiem czemu moja prądnica nie ładuje - i sam potrafię to sprawdzić - tak samo jak potrafię zmierzyć dwa tłoki i porównać ich wymiar. A jeśli nie masz ich pod ręką, i nie otrzymałeś odpowiedzi na swoje pytanie, to mogłeś udać się do najbliższego sklepu i pomierzyć, lub zapytać kogoś kto akurat sprzedaje takowe tłoki na aukcji (ja tak robiłem, gdy jeszcze szukałem tłoków do dolniaka - i też pytałem gościa na allegro o wymiar tłoków - min. do Łady i CC);

Minimum wysiłku z twojej strony oszczędziłby ci masę czasu;

No nie wziąłem pod uwagę faktu, ze kolega jest wszchwiedzący, ale niestety całą swoją wiedzę trzyma tylko dla siebie . Ale dziękują za cenną informację, ze przy doborze tłoka ważne są tylko wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wszechwiedzący - a ta dyskusja nie prowadzi do nikąd;

Ale - fakt faktem - przy doborze tłoka nie tylko wymiar jest ważny - ale właśnie wstępny pomiar pozwoli wyeliminować nienadające się do montażu części (czyli np. tłoki z CC);

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze ten post zalozylem zeby mozna sie bylo dowiedziec jakie tloki mozna zastosowac do dolniaka zeby osoby majace takie nietypowe tloki mogly sie wypowiedziec na ich temat

a jak narazie to temat jest o wiedzy raczej teoretycznej kolegi gumisia, i jego pretensjach do wiekszosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś mi odpisywał tak jak Paolo 350 to bym mu się również odciął, może nawet gorzej.

Jak na razie nie widzę nic drażniącego w odpowiedziach Gumisia, zadał pytania konkretne a dostał niekonkretne odpowiedzi.

 

Podrzucę jeszcze jedna tłoki, do rozważenia, chodzi o tłoki polskiej produkcji do emek.

Produkowane były swego czasu przez zakłady naprawy motocykli, lub przez jakoś podobnie brzmiący z nazwy zakład. Podobno jakość ich jest lepsza, są na węższe pierścienie. Truno je obecnie dostać, kolega ostatnio składał na nich emkę i chwali. Zakupił je od Winiarskiego, który podobno ma jeszcze kilka, ale pewnie niechętnie się ich pozbędzie. Ale kto szuka ten znajdzie...

Tłoki do BMW R71 robi też firma Noral, ale podejrzewam, że jeden tłok ze sworzniem i pierścieniami to koszt koło 700-1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temu zadalem pytanie jakie tloki do dolniaka bo jak zdjalem cylindry to luzy pomiedzy tlokiem a cyl. to 0,8mm tloki maja cechowanie 78,45wiec niewiem czy trafie jakies nadwymiarowe,pozatym ruskie tloki to na popielniczki sie nadaja, wiec cza jakies inne dopasowac.

126p są ok ale do jazdy solo z wozem nie bardzo..

pozostaja wiec albo polonez albo lada z tego co bylo pisane na 4um, tylko co i jak jesli o nie chodzi

i tu prosba do pewnych osob aby opisaly co i jak

 

a klutnie sa nie potrzebne bo tylko zasmiecaja posta, a jesli ktos bardzo sie chce klucic to niech sie kluci ale na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś mi odpisywał tak jak Paolo 350 to bym mu się również odciął,

No to "się odetnij";

 

Ok - niech ktoś wreszcie napisze o "polonezowskich" tłokach - albo jakiś innych, na których jeździ - i podzieli się swoimi wrażeniami z jazdy;

 

Ps;

Chwila w "wyszukiwarce" - i już jest coś o tłokach do dolniaka;

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...hl=ruskie+tłoki

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronon :

co miało oznaczać grafitowe?? Bo jak pamiętam to one są ze stopu AK12.

Jakie pasowanie robisz między gładź cylindra a tłok??

Sam zakupuje powoli klamoty do remontu:)

 

Ostatnio chodzi mi pogłowie taki patent : aby polonezwoskie tłoki i ruskie zawory oddać do nałożenia powłok ceraminczych.

http://www.hipeco.com/rodzaje_powlok.htm

Wszystko macie w tym linku. I właśnie założyć taki kąplet . Co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli wsadzi się tłoki od 1600, to jak będzie z następnymi szlifami? Starczy materiału?

 

Chodzi mi szczególnie o ta tuleję wystajaca na dole cylindra, bo ona przecież jest dośc cienka. Żeby nie było tam zjawiska karbu i przy rozwierceniu cylindra, później ruch tłoka jej nie urwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te o których pisał gobert- WZM.Kolben -schmit ,jakaś której nie pamiętam w Australii też w okolicach 800zł. I jeszcze kilka innych firm które wyprodukowały tłoki do np bmw r12 i r71. Nie mają przesunięcia sworznia. Są jeszcze tłoki od garbusa(nie pamiętam którego) Ładzianki cholernie ciężkie. Tanie rozwiązane to założenie ruskich. Jak się nie chce płacić za tulejowanie to polonez.Tak właśnie http://www.hipeco.com/rodzaje_powlok.htm coś takiego mają współczesne samochody ale biorąc pod uwage ze na remontach rusków ludzie próbują oszczędzać to nie słyszałem żeby ktoś to robił chyba ze dorwał już takie tłoki gotowe(np FSO). Pod niektóre trzeba podebrać głowice . Materiału na cylindrach wystarczy pod warunkiem ze szlifierz nie będzie partaczem. Nie będę zachwalał jednej jedynej opcji bo to nie ma sensu. Osobiście zasugerował bym tylko zastanowienie się co daje przesunięcie sworznia w tłoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...