Skocz do zawartości

wektor 150 pytanko??


Rekomendowane odpowiedzi

wiatm jestem posiadaczem wektora 150 ma przejechane 1,300km jestem z niego dotychczas zadowolony ostatnio pojawiły mi sie straszne wibracje i głosny dzwiek tak jakby cos sie odkrecało lub blacha darła o blache wszytsko sprawdziłęm podeokrecane ma max łańcuch takze nie jest luzno slychac ten dzwieg od 5 tys w góre i wiecej obroów tym gorzej co to mzoe byc??słychac to najbardziej z lewej strony motoru przy siliku prosze o porade jesli ktos juz miał taki przydadek pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to pierścienie albo rozrząd.

Jak znam chiński sposób produkcji motocykli, stawiam na niedokręcone bądź odkręcające się śruby.

Silnik przykręcony jest na sztywno do ramy i najmniejszy luz na śrubie mocującej odczuwalny jest jako duże wibracje. Im więcej obrotów tym bardziej drży. Dokręć po prostu śruby mocujące silnik i pewnie wibracje znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój chłopakowi, każdy jeździ tym, na co go stać i nie dobijajcie go tekstami "chiński szmelc" itp.

Prosi Was o pomoc w rozwiązaniu problemu, a nie o ocenę tego, jaki ma sprzęt.

Sory za off-a ale musiałem to napisac..

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też mam okazje jeździć "tym" na kursie, ale 250, i problem był podobny były takei wibracjie że myśałem ze sie rozlece, okaząlo się ze, śruba odkręciła się jedna była wymieniona od Yamachy i trzymała, a ta poszła, zmieniliśmy na nową i było o niebo lepie, tylko z ibracjami :banghead:

 

pomyślcie ze chinczyki nawet śrubki do dupy robią :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wektora 150 to niewiele ci mogę pomóc bo sporo się różni od Jinluna 250 ale też mam wrażenie, że jak nagle zaczeło coś dzwonić to z powodu poluzowania jakiejś śruby. Musisz wszystko posprawdzać i podokręcać dokładnie. Co do drgań to wraz ze wzrostem przejechanych kilometrów powinny maleć a nie wzrastać. Można też z przodu zmienić na większą zembatkę od MZ 150 i drgania bardzo spadają.

Sprawdź też, czy osłona łańcucha przykręcona na wahaczu nie ociera o ramę koło tylnej stopki, jak jest blisko to dzwoni a wystarczy lekko ją podgiąć.

U mnie od pewnego czasu też zaczeło na obrotach dzwonić i nie mogłem dojść co a okazało się, że to była tablica rejestracyjna. :) podłożyłem pod nią gumki i teraz jedynym hałasem poza silnikiem jest łańcuch, nic już nie dzwoni i dla uch jest bardzo przyjemnie zwłaszcza z przewierconymi wydechami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki sedrcznie fakt musze poswiecic troche czasu i to wszytsko posprawdzac czy jest dobrze podokrecane dzieki za info pozdrownenia nie wiem tylko dlaczgeo tak wszyscy mysla ze to szmelc chodze na kurs na kategorie a jezdze yamaha 125 szczerze wole swój motorek pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki sedrcznie fakt musze poswiecic troche czasu i to wszytsko posprawdzac czy jest dobrze podokrecane dzieki za info pozdrownenia nie wiem tylko dlaczgeo tak wszyscy mysla ze to szmelc chodze na kurs na kategorie a jezdze yamaha 125 szczerze wole swój motorek pozdrowienia

Nie oglądaj się na nikogo i nie przejmuj się. W końcu to swój tyłek wozisz za swoją kasę i nikt z krytykantów nic Ci do niego nie dołożył.

Najważniejsze żeby moto było sprawne i sprawiało Ci przyjemność z jazdy.

Do zobaczenia na drodze :icon_mrgreen:

 

Posprawdzaj śruby, podokręcaj luźne i przy najbliższej okazji powymieniaj na jakieś z lepszego materiału.

Ja miałem taki sam problem na początku. Teraz nic nie dolega, tylko śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...