Skocz do zawartości

Aerox Tuning


robbiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tuning skutera ://za cene tuningu i samego skutera kupisz Aprilie RS 50 V-max około 100!A to juz wygląda jak "rasowy ścigacz"a nie jakis marny skuter sokowirówka myslisz że jak ktoś zobaczy skuter to sie będzie nim podniecał??każdy raczej leje na skutery bo jest ich pełno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuning skutera ://za cene tuningu i samego skutera kupisz Aprilie RS 50 V-max około 100!A to juz wygląda jak "rasowy ścigacz"a nie jakis marny skuter sokowirówka myslisz że jak ktoś zobaczy skuter to sie będzie nim podniecał??każdy raczej leje na skutery bo jest ich pełno

Uzbierać kase i isc do salonu lub komisu kazdy umie;/

Co innego jest jeździc czyms co sie samemmu zbudowało;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbierać kase i isc do salonu lub komisu kazdy umie;/

Co innego jest jeździc czyms co sie samemmu zbudowało;)

 

Uważasz, że składanie skutera z gotowych części to budowanie czegoś nowego? Nie wymaga to szczególnych umiejętnosci, wystarczy postepować zgodnie z instrukcją. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech sam zrobilem.

Stary uwierz ze jest tyle kurwacji z ustawianiem tego calego badziewia, ze jak raz pierdolnolem ten motor w garazu to tydzien lezal bo nie mialem ochoty patrzec na niego. Ale teraz odrabia kare :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że składanie skutera z gotowych części to budowanie czegoś nowego? Nie wymaga to szczególnych umiejętnosci, wystarczy postepować zgodnie z instrukcją. Pozdrawiam

A co?? może mam wziac spawarke i zbudowac sobie silnik z żelastwa walajacego sie na smietnikach??

w takim razie lece do sklepu po puszke coli i zrobie z niej cylinder. Z denka od butelki zrobie tłok a z ołówka i podkładek od piwa wał korbowy!!;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie...

 

robbiak

Super pomysł, wszystko super,hiper...Squt bedzie najszybszy, najładniejszy, poprostu NAJ NAJ...

...ALE...

Liczmy że skutera kupisz za 3000zł(nie znam się na cenach, ale aerox bez silnika może tyle kosztować). Na tuning zapewne wydasz powyżej 5000zł.

I co dalej? Po roku bedziesz chciał sprzedać skuta i co?

Władowałeś ok 8000zł, a aeroxa sprzedasz za 4000zł...

Strata kasy...ale pomysł dobry :(

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie...

 

robbiak

Super pomysł, wszystko super,hiper...Squt bedzie najszybszy, najładniejszy, poprostu NAJ NAJ...

...ALE...

Liczmy że skutera kupisz za 3000zł(nie znam się na cenach, ale aerox bez silnika może tyle kosztować). Na tuning zapewne wydasz powyżej 5000zł.

I co dalej? Po roku bedziesz chciał sprzedać skuta i co?

Władowałeś ok 8000zł, a aeroxa sprzedasz za 4000zł...

Strata kasy...ale pomysł dobry ;)

Nareszczie ktos mnie zrozumiał :( :evil: Gdyby to wszystko wyszlo to bm go nie sprzedał.

Stał by wa garazu nawet gdyby mial sie kuzyc:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinnery zrobie sam, włoże śmigła od samolotu z luftwaffe na łożyskach ze skłądaka i będzie niepowtarzalny.

Ambitnie. Lozyska z Wigry?

 

Zrobisz ten tuning ale to zawsze będzie TYLKO SKUTER!!!!

Wlasnie ;)

 

Nareszczie ktos mnie zrozumiał :evil: ;) Gdyby to wszystko wyszlo to bm go nie sprzedał.

Stał by wa garazu nawet gdyby mial sie kuzyc:D

Zrobisz, pojezdzisz, znudzi Ci sie szybko, wiem co mowie :( uzbieraj lepiej kase na dobra 125, to juz bedziesz mogl kopac dupy samochodziarzom na swiatlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co?? może mam wziac spawarke i zbudowac sobie silnik z żelastwa walajacego sie na smietnikach??

w takim razie lece do sklepu po puszke coli i zrobie z niej cylinder. Z denka od butelki zrobie tłok a z ołówka i podkładek od piwa wał korbowy!!;/

 

Nie, najpierw przeczytaj trochę literatury o mechanice, gdy zrozumiesz poczytaj o silnikach dwusuwowych. Następnie zmień fazy rozrządu, stopień sprężania, pojemność, komory korbowej, układ dolotowy i wydechowy. Oczywiście nie obejdziesz w ten sposób stanowiska badawczego, lat doświadczeń, ale zrobisz coś naprawdę sam. Za trudne? Prościej składać z gotowych części, tak? Mamusia i tatuś dadzą kasę, złożą zamówienie, synek pojeździ skuterkiem przez pół roku, potem się znudzi i super mega stage6 Yamaha Aerox zostanie sprzedana za połowę wartości. :( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiedzi mnustwo jak zwykle, gdy małolat jakiś dodaje temat że chce tuningować skuter.:biggrin: moim zdaniem marcpol dobrze napiał w ostatnim poście, żeby sie brać za prawdziwy tuning to w głowie trzeba mieć wiedze a nie siano i młodzieńczy zapał. ale każdy z nas chyba to przeżył. postaram sie podpowiedizeć ci conieco, od czytania czego powinieneś zacząć, bo tuning wkładając tuningowe części to jest dobry dla lanserów.wg mnie.

wiec poczytaj o

(działaniu silników 2t i systemie przepłukiwania silnika świerzym ładunkiem i usówania starego)

-zasadzie otwierania(moment), wielkości,ilości i kątach kanałów płuczących w cylindrze silnika 2t

-pojemności "szkodliwej" skrzyni korbowej

-długości i pojemności kanału dolotowego.(także twardości membran i długości od gaxnika i filtra powietrza, a także wielkości filtra powietrza)

-o wywaznaniu wału w%-ach

-o grubości pierścienie/ich liczbie i wpływie na temperature i moc silnika

-odługości kanału wylotowego, o dyfuzorze(jakie katy rozwarcia w poszczególnych odcinkach i o jego pojemności odnośnie pojemności silnika)

-o wpływie układu zapłonowego na efektywność zapłonu mieszanki

-o stoponiu sprężania(do jakich wartości zwiekszanie jego ma sens i nie spowoduje uszkodzenia elementów silnka)

- o wpływie "karbów" i spiętrzeń materiału na elementach takich jak korba, na ich wytrzymałość

-o wadze wału i siłach odśrodkocwych jakie na niego działają

myślę że jeśli będziesz sie orientował biegle w tym co napisałem, to możesz sie brać za "próby" udanego tuningu silnika 2t

apropo to nie wiem co to wg ciebie są projekty tuningu silnika 4 t do 100zł, bo za tyle to możesz dobre świece kupić:clap:

ten kto uważa że wie dużo nie wie nic.... pozdro i ucz sie!

Edytowane przez kuba_195
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy sie chwalą swoją wiedzą na temat 2t ale tak na prawde powinniście wiedzieć że w domowym zaciszu z seryjnego silnika a raczej cylindra bo to on tak na prawde powoduje znaczący wzrost mocy nie da sie zrobić wyścigowego który oferują firmy tuningowe. Seryjny cylinder ma w dzisiejszych silnikach 3 kanały płuczące, tuningowy wiele więcej, większe i usytuowane pod innymi kontami które powodują lepsze płukanie i napełnianie cylindra mieszanką. Podobnie jak pojemność i materiał cylindra. Oczywiście zrobić samemu a kupić to zupełnie dwie różne historie ale myśle że pomysł "kupienia" kilku części i zamontowaniu jest dobry. Tylko zastanów sie chłopie bo wydasz na niego duuuuużo kasy a jeździć dużo nie będziesz bo nie będzie Cie stać na benzyne. Gaźnik 21 spowoduje takie spalanie że głowa mała :icon_rolleyes: . Ale mimo to życze udanej pracy, bo mało jest skuterów które objeżdzają wiekszość samochodów na starcie i latają po 120. Areox co prawda ma większe zapędy niż 70km/h nawet z seryjnego silnika. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy jest gościu, który kupił nowego Aeroxa za 12tyś z hakiem ;) po czym władował w kompleksowy tuning 6tyś :eek: Muszę przyznać, że sprzęt chodzi naprawdę jak burza, wyciąga 130km/h i jest tylko trochę wolniejszy od mojej maszyny. Wszystko naprawdę super, ale ten skuter kosztował go prawie 20 tyś :eek: Za tą kasę można kupić R1 w dobrym stanie... Podsumowując, wszystko zależy od tego ile masz kasy, bo po pierwsze wyładujesz kupę hajsu kupując, a sprzedając stracisz jeszcze więcej...

Edytowane przez Wiertara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...