Skocz do zawartości

Varadero 125 Czy Virago 125?


Lukasz Poznan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dylemat przy zakupie motocykla. Pod uwagę biorę 2 maszyny: Wiaderko 125 i Virażke 125. Obydwa 125 ccm V2, (mam A1) słyszałem że serwisowanie widlaka jest drogie, a szczególnie wymiana łańcucha rozrządu, co jaki czas trzeba dokonywac wymiany i ile to może kosztować? Czy Varadero nadaje się do jazdy na jednym kole?

To byłby mój drugi motocykl (na poprzednim przejechałem 4 tys. km) i nie wiem czy Varadero nie jest za silne (17 KM).

Mój wzrost to 182 cm więc nie wiem jakbym wygladal na małej jednak Wirażce.

Jeżeli mieliście kontakt z tymi motocyklami to napiszcie prosze czy są awaryjne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a może ktoś wie cokolwiek o ich awaryjności? Czytałem że Varadero nie sprawia żadnych problemów ale wolałbym usłyszeć obiektywne zdanie kogoś kto miał z nią styczność, natomiast o Virago ciężko czegokolwiek się doszukać w sieci :/

Edytowane przez Lukasz Poznan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Virażke i przy moim wzroście 184cm wyglądałem dość śmiesznie na niej :( :icon_rolleyes:

Do ok. 60-70km/h zbierała się dość ładnie, ale później to porażka... :wink:

 

Jakbyś miał pytania co do Virażki to pisz :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie mam pytanie w związku z serwisowaniem 125ccm V2, rzeczywiście jest dużo droższe od jednocylindrowców i rzędówek?

Virago sobie odpuszczę raczej, co prawda jest bardziej w moim (preclowatym :) ) stylu ale nie po to zdawałem na prawko żeby znowu jeździć poboczami :wink:

Edytowane przez Lukasz Poznan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak dla mnie Virago 125 nie jest wcale takie male. Ma bardzo zblizone wymiary do Virago 535. Ale faktycznie przy wzroscie powyzej 180 moze to smiesznie wygladac. Jezdzilam nim ponad 2 sezony i zero problemow nie mialam. Wymagala tylko cosezonowych wymian, jak kazdy motocykl. O Varadero nic nie powiem, bo stycznosci nie mialam z tym motocyklem. A co do predkosci - 115km/h to wedlug mnie nie przesada. Ja na moim potrafilam czasami wyciagnac 120. A 110 to bez problemow mi jechal.

No ale wybor zalezy od tego, jakiego stylu poszukujesz.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Beti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varadero 125 - bardzo duży jak na te pojemność, ładny i wygodny (tak mi sie bynajmniej wydaje ;]). Osobiście nie kupił bym żadnego 'czoperka' 125ccm, dla mnie jeżeli 125tke to tylko Enduro bądź crossa. Ale varadero jest akurat bardzo fajnym sprzętem i to właśnie te maszyne proponuje :biggrin:.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mała jest mała ogólenie i to już nie chodzi o pojemność bo ta też nie powala,ale o gabaryty.Z tą wygodą też bym nie przesadzał i ten v-max to z górki z wiatrem.No ale trzeba przyznać że ładn jest(jak wszyskitie xv)

 

Deathraw nie chce Cię martić ale Twoja 535 wcale nie jest duzo większa od 125 jeśli w ogóle :icon_razz:

 

Jeździłem 125 prawie 2 sezony i jak na zlocie zobaczyłem 535 to żałowałem, że jej nie kupiłem jako pierwsze moto, bo gabarytowo niczym sie nie różnią.

 

No i 125 możesz jeździć od 16 lat a na swoja 535 jeszcze musisz co najmniej rok z tego co widzę poczekać :buttrock:

 

Ogóle motocykl bardzo przyjemny w jeździe. Spalanie ok 3l., w max ok 115-120 km/h- w zupełności wystarcza.

Główna przewaga na Varadero jest taka, że nie jest tak beznadziejnie plastikowa.

 

Dobry sprzęt na początek, ale dla niższych osób... Przy tym wzroście to dziwnie byś wyglądał też na 535. Rozejrzyj się za dużym enduro :clap:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No i skończyło się na Vradero, znalałem w pozornie idealnym stanie za 6 klocków.

Oczywiscie okazało się że musiałem włożyć w nie 1200 zł i na pzyszły sezon został mi amortyzator do regeneracji bo podczas mojego użytkowania zaczał sikać olejem (mam bujany fotel zamiast motocykla). Ale sprzęt bardzo wygodny, wygląda na większy i ogólnie jestem zadowolony,polecam.

 

p.s. zna ktoś gęstość oleju do xl 125?? albo ma może serwisówkę? byłbym wdzięcnzy za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj Varadero ladny wygląd, bezawaryjność naprawde fajny sprzecik i fajnie sie na nim lata !! A wiem co mowie bo sam smigałem kiedyś na nim troche gdyż takie cudo miał kumpel, który siedzi tez na forum nick : "Przemek Pbs" jakbys miał jakieś pytania to uderzaj do niego. Virago bym odpuscił bo a)małe, b)choper i mi sie po prostu nie widzi.

 

Sory nie doczytałem ze juz kupiłeś a jestem po imprezie wiec wybacz :). Bardzo dobry wybór życze bezawaryjnej jazdy !!

 

Pozdro !

Edytowane przez trajka66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virago będziesz miał ciężko potem sprzedać a z serwisem i częściami też nie wygląda najlepiej.Poczekaj rok i kup 535 na pewno nie pożałujesz :) A co do wiadra :) to nie wiem ale mała pojemność i może moto być mocno zjechane.Tyle z mojej strony :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...