Skocz do zawartości

Pierwszy motor yamaha YBR 125 vs inne sprzęty/ spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

a Gs 400 ktore ma Greedo ile spala na 100? albo gn 400?

 

z ciekawości pytam bo chociaż wyglądają fajnie i tak w to nie mierze: za stare są i boje sie kupować używany, szczególnie że się na tym nie znam wcale.

 

Jakieś 5 na 100. Ale skoro zakładasz ze swoich wypielęgnowanych dłoni nie skalasz olejem i smarem oraz nie rozdziewiczysz kluczem płaskim i srubokrętem, to kompletnie Ci ich nie polecam. Mimo ze stare japońskie motocykle odpowiednio traktowane są wieczne.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Samolot podaje niesprawdzone dane i wprowadza w błąd...

 

Ja jeździlem skuterem, znam wlaściciela CBF 250, wiele czasu spędzilem kiedyś na forach skuterowych.

 

Więc:

 

Chińskie skutery 2T (takie jak mój były) pala ok 2.5. Mój spalał 2.4 litra przy jeździe na 80-90% możliwosci. Skutery z innych krajów spalają w okolicach 3 litrów.

 

Skutery 4T spalają 2-2.5 litra.

 

Seryjne skutery 2T i 4T mają podobne prędkości max ok. 65 licznikowe. 2T mogą być szybsze dosłownie o parę km, są też na ogół zrywniejsze, ale to nie są jakieś drastyczne różnice!

 

Honda CBF 250 spala przy w miarę dynamicznej jeździe ok. 3.5 litra, przy katowaniu 4 litry, przy muleniu silnika 3 litry.

 

Skuterem 50 ccm fajnie się jeździ w mieście, ale nie jest wcale fajnie, gdy na wąskich drogach auta cię wyprzedzaja i spychają na pobocze. Ja lubiłem swój skuter, ale to spychanie przyspieszyło jego sprzedaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda Varadero 125 jak z tym motocyklem jest?

 

Szukałem po necie spalanie i gadałem z kimś kto ma ten motorek na gg i opie są takie:

 

Na necie pisze że spali przy średniej jeździe 3-4 litry , ten z gg powiedział że jego przy maksymalnych obrotach i pełnym gazie pali 5 l.

 

Da się tym motorem przy jeździe po prostej prodze te 70 km/h zejść do spalania 3.0- 3.5 litra/ 100 km?

 

Czytałem że ludzie maja przejechane varadero po 30000km i nic nie jest zepsute. Obawiam się że miałbym trudności z kupnem tego motoru a w dodatku jestem raczej niechętnie nastawiony do kupowania czegoś z zagranicy a już na pewno od Niemców :crossy:

 

Na allegro ceny wachają się 8-12tyś, skąd taka rozbierzność? Wszędzie napisane 'sprowadzony, przejechał 15tys km, stan idealny' itp. tylko roczniki są inne. On tak traci na cenie czy jedną są w 'idealnym świetnym' stanie czy 'idealnym ale nie wiem czy napewno' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuterem 50 ccm fajnie się jeździ w mieście, ale nie jest wcale fajnie, gdy na wąskich drogach auta cię wyprzedzaja i spychają na pobocze. Ja lubiłem swój skuter, ale to spychanie przyspieszyło jego sprzedaż...

 

Twardym trzeba być ;) W Grecji byś zginął - tam nie dość, że cię spychają z drogi, to jeszcze często się zdarza, że gość z przeciwka rozpoczyna wyprzedzanie jednocześnie waląc ci długimi po oczach dając do zrozumienia "uciekaj!!"... tyle, że nie zawsze jest gdzie :crossy:

A tak poza tym to nie wiem jak w innych miastach, ale w gdańsku średnia prędkość przemieszczania się samochodem/komunikacją miejską jest odrobinę mniejsza od prędkości rozwijanej przez piechura, tak więc wszystko co ma dwa koła i nie pourywa lusterek w korkach daje radę ;)

 

pozdro!

 

PS. Niesamowite - bronię małych pojemności przed największym orędownikiem małolitrażowych silników na 4um :bigrazz: ;) (żartuję, ofkors ;) )

Edytowane przez ukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wolę nie być spychany na drzewa lub do dziur na poboczu. :P Przecież nie cały czas się jedzie w korku, w ścisłym centrum ;)

Ale nadal pozostaję Największym Orędownikiem Małolitrażowych Silników Na Forum :icon_mrgreen: (dzięki za Nominację).

 

Ostatnio przeczytałem w czerwcowym ŚM test motoroweru Bad Boy CX 50 - i jestem zafascynowany! Serio :P Ma ktoś może używkę tego motocyklika? Chętnie kupię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem w czerwcowym ŚM test motoroweru Bad Boy CX 50 - i jestem zafascynowany! Serio :P Ma ktoś może używkę tego motocyklika? Chętnie kupię!

 

Też jestem zafascynowany - a głównie tym, że podobno to coś może spalać 1,3 litra na setkę :icon_mrgreen: Szkoda tylko, że te motorynki takie drogie... no i zastanawiam się, czy dałoby się tym normalnie jeździć, nawet po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 2l na 100km???!!! :biggrin: W życiu wiekszej bzdury nie słyszałem. Wszystkie te 125, 250, a nawet 500 4T palą mniej od tych jebanych skuterków, które toczą się 60km/h a wciągają 4-5l na 100km/h Totalne nieporozumienie...

A czemu nieporozumienie?

W teście YBR125, który gdzieś czytałem w internecie pisało, że zeszli do 1,7l/100km. Podobno uzyskanie powyżej 3l/100km jest trudne.

To mało wysilony 4-suw, więc i spalanie małe. A te małe skuterki to 2-suwy i żłopią paliwo jak smoki jak na swoją pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest jeszcze XT 125 :crossy:

 

zna ktoś spalanie? szukam na necie i znalazłem że ma 3l/100km, prawda to? po drodze, nie po terenie

 

do tego varadero 125 jakos nie moge sie przekonać 10000używane- jeszcze z zagramanicy, pali jak się dociśnie nawet 5l. I nie podoba mi się stylistyka ścigacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego varadero 125 jakos nie moge sie przekonać... nie podoba mi się stylistyka ścigacza

to nie jest ścigacz!! Owiewke ma po to, żeby się wygodnie jechało. Jest to duuużo mniejszy brat turystycznego enduro Varadero 1000. Przyjrzyj się chociażby zawiasom

Mój profil bikepics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 lat później...

Cześć! Po kilku latach mojego ogromnego zainteresowania motocyklami, w końcu mam szansę zarobić sobie w wakacje na wymarzoną, pierwszą maszynę jaką jest Yamaha YBR 125. Sądzicie, że byłaby ona odpowiednim motocyklem dla 16-sto letniej, początkującej osoby? Jak na razie miałem styczność jedynie ze starą, niezawodną MZ ETZ 251 na której niestety nie miałem przyjemności wiele razy jeździć, jednakże podstawowe umiejętności zostały na niej opanowane. Poszukuję mało awaryjnego sprzętu z tanimi częściami, gdyż będę tak naprawdę na nim dopiero uczył się w pełni prowadzić i obsługiwać motocykl. Uważacie, że mój wybór jest odpowiedni? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...