Skocz do zawartości

k-750 problem z ładowaniem akumulatora


KURARA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ural a skąd ta wiedza i przemyślenia?

 

wlasne przemyslenia i obserwacje.... U mnie na malych obrotach zarowka gasnie calkowicie, na wiekszych obrotach troche sie zarzy. (ale to widac tylko wieczorem).

 

A jak tam Twoje ja... jeśli tak ustawisz regulator? A co ze stanem naładowania akumulatora? 3A cały czas popowować w akumulator??

 

3A to jest max prad - idzie wtedy gdy aku rozladowane. Jezeli aku naladowane i swiatla wlaczone to napewno taki juz nie poplynie - nawet jak bys chcial (w przypadku pradnic).

 

A może tą sprężynkę całkiem wywalić skoro przeszkadza w rozwieraniu się "blaszek"?

 

To pytanie jst niepowazne, wiec nic nie napisze...

 

Te przerwy na stykach to raczej nic Ci nie powiedza. Generalnie w prostych reg. nap. trzeba ustawic dwa parametry : max. prad ladowania, co przeklada sie takze na napiecie, oraz poczatek ladowania (a wlasciwie zalaczania regulatora). Prad max. to tak jak wczesniej napisalem. Natomiast poczatek ladowania najlepiej ustawic w granicach troszeczke powyzej 1000 obr/ min silnika. Wtedy powinien jest byc jakis pozytek z pradnicy.

 

odp: Gumis714

To znaczy masz zestaw różnych zębatek prądnicy i eksperymentalnie dobierasz tak aby początek ładowania następował przy 1000 +- 1 obr/min ;P

 

Jezeli ktos chce zrozumiec to zrozumie o co mi chodzi ... Dla tych ktorzy nie rozumieja, albo sobie jaja urzadzaja tlumaczyl nie bede bo nie mam czasu.

 

A o woltomierzu słyszałeś kiedyś? I o tym, że prąd jest wypadkową napięcia i rezystancji (impedancji) obciążenia?

 

Gumis714 - Ty jestes jakis elektryk sieciowy ? Jezeli poruszasz takie tematy to chyba powinienes wiedziec ze w przypadku pradu stalego oporu zwanego impedancja nie ma, jest tylko rezystancja (I=U/R) Skoro tak to wektory pradu i napiecia sa w fazie (kat pomiedzy nimi 0 stopni). Czyli moc liczymy normalnie U*J. Tylko nie wiem do czego zmierzasz z tym woltomierzem (ma o bardzo duza rezystancje wewnatrzna )? Mozna jasniej ....

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalacja jest sprawna to jakiekolwiek żarzenie się kontrolki świadczy o występowaniu spadków napięcia w instalacji - najczęściej styki stacyjki, lub na konektorach (myślę, że mało kto ma specjalną zaciskarkę i wszyscy kable do nich lutują).

 

A dlaczego regulator napięcia się nazywa "regulator napięcia"? :wink:

 

O wywaleniu sprężynki nie będę więcej mówił bo to było tylko złośliwość z mojej strony, ale tak naprawdę aby ustawić regulator, to trzeba najpierw ustawić przerwy między stykami pierwszego i trzeviego stopnia regulacji, a później dopiero bawić się sprężynką.

 

"Jezeli ktos chce zrozumiec to zrozumie o co mi chodzi ... Dla tych ktorzy nie rozumieja, albo sobie jaja urzadzaja tlumaczyl nie bede bo nie mam czasu.

Możesz to jednak rozwinąć?

 

 

No i teraz najciekawszy wątek :)

Rezystancja - w nawiasie napisałem impedancja. Tak? A czy prądnica generuje prą stały, czy zmienny? (nie mylić z przemiennym).

prąd stały mamy dopiero w połączeniu prądnica - akumulator.

 

Sam pisałeś, że pobór prądu z prądnicy jest uzależniony od obciążenie i aktualnego stanu naładowania akumolatora (i tu duże :biggrin: :P za znajomość prawa ohma :wink: ) i dlatego właśnie reguluje się napięcia jakie "daje" prądnica.

o woltomierzu wspomniałem bo to podstawowe narzędzie którym diagnozujemy instalację elektryczną, a to że ma dużą rezystancję wewnętrzną to bardzo dobrze, bo nie wprowadza błędu pomiarowego. Im większa rezystancja wewnętrzna tym lepiej, tym wyższa klasa przyrządu i tym więcej złotwek trzeba zostawić w sklepie aby go mieć :)

 

No i na koniec dwa słowa wyjaśnienia czemu Cię zaatakowałem. Ale czy na pytanie "mechaniczne" zatarł mi się tłok, co zrobić? Odpowiedział byś w ten np. sposób:

Kup tłok nadwymiarowy, wkręć w wiertarkę grube wiertło, nawiń na nie szmatę a na ta szmatę papier ścierny. Wszystko musi ciasno wchodzić w cylinder, no i szlifuj cylinder tak długo, aż tłok będzie lużno chodził i szlif masz już zrobiony.

Paranoja!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAX!

Panowie, dosyć.

Chodzi o rozwiązanie kwesti żarzenia się kontrolki, a narazie dosyć daleko do tego.

 

Też jestem zdania, że może być opór prądu na drodze do stacyjki i w samej stacyjce, pisałem o tym wcześniej. To może być przyczyna żarzenia.

 

Zaciskarka do konektorów to super sprawa, osobiście posiadam taką :icon_eek: Kosztowała 90 zł, ale warto wydać te pieniądze, moja ma dodatkowo wymienną końcówkę co umożliwia zaprasowywanie różnego rodzaju konektorów (same końcówki nie są tanie, około 50 zł) oraz blokadę powrotu.

 

A jak rozumieć pojęcie prądu przemiennego a jak zmiennego? Mam braki w tym zakresie, proszę o korepetycje :)

 

Chyba już wiem po chwili zastanowienia: prąd przemienny to taki jak występuje np: w kontakcie mieszkania, prąd zmienny może być przemienny jak i stały. ???

Edytowane przez gobert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka slow w kwestii formalnej :banghead:

Prad przemienny to przypadek pradu elektrycznego okresowo zmiennego, gdzie wartosci chwilowe podlegaja zmianom w powtarzalny, okresowy sposob i okresloną częstotliwoscia. Wartosci chwilowe natezenia pradu przyjmuja naprzemian wartosci dodatnie i ujemne. Najlepiej jest gdy wartosc srednia rowna byla zero.

W Pradzie zmiennym wartosc natezenia jest funkcja czasu. Ogolnie, pradem zmiennym mozemy opisać kazdy rodzaj pradu nawet prad staly gdyz jest on przeciez funkcja czasu.

Niemniej jednak w rzeczywistosci przyjmuje się, ze wartosci chwilowe pradu zmiennego ulegaja zmianom.

Prad staly rozni sie od prądu zmiennego i przemiennego stala wartością natezenia oraz kierunkiem przeplywu. Zeby juz bylo jasne i nikt nie mial watpliwosci odnosnie pradow...

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...