Skocz do zawartości

lakierowanie cylindrow


buba6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra ale teraz mi powiedzcie czy czasem lakier proszkowy to on miekki nie jest ?

Nie -miekki? Raczej sypki ^^

Takie coś lub coś do niego podobne albo prawie takie i czymś takim dokładnie pokryte takie coś to może być na przykład lakier asfaltowy piecowy. Właściwie 30 lat temu tym się garnki malowało i od 10 lat z tym sie nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak... Wiem na 100% cylidry w MZ(aluminiowe) sa napewno oksydowane.

 

A WSK były jakos tam czyms pokrywane i napewno farba nie było(w B1 darliśmy sk..... two chyba z godzine). W CZ też jest cos w tym stylu. Kolega malował cylider SHL własnie proszkiem, moze mnie sie wydaje ale to jest miekkie?

 

Tyle, ze w tym topicu chodzi o to aby cylindry byly czarne, jeszcze nie widzialem MZ po oksydacji -z czarnym cylindrem...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powłoka z lakieru proszkowego powstaje w piecu w wysokiej temperaturze a cały proces to długi opis. W dawnych moto nadwozie i rama tez byly malowane piecowo/proszkowo i tylko piaskowanie pomoże aby zdjąc powłoki. Często spotykam sie z malowaniem piecowo/proszkowo cylindrów w motocyklach tudzież innych częsci silnika i napedu i jest OK.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem nieznam się, nie mialem w życiu ETZ 251 (mój stary mial, ale to jeszcze zanim ja się narodziłem, mam nawet rachunek z polmozbytu :banghead: ). Ale moim zdaniem silnik nie jest oksydowany tylko coś jest dodane do stopu aluminium. Oksydowanie to troche lipa szczególnie w miejscach narażonych na wilgoć, mialem śruby oksydowane w motocyklu i 2 razy pomokły sobie na deszczu i już pordzewiały. Myśle że nie zdałoby to egzaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak sie chyba wybiore do tego lekarza...

:banghead:

 

http://www.mojemotocykle.webpark.pl/mz/mz6.jpg

 

http://www.scigacz.pl/riderfoto/1339.html

 

http://www.scigacz.pl/riderfoto/535.html

P.S.

Ja osobiscie nie widze sensu malowania aluminiowych zeberek cylindra, chyba jedynie celem wizualnego efektu :biggrin:

Edytowane przez MOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O PROSZĘ wg. mnie te TRUDNOŚCI w usuwaniu lakieru powoduje RÓWNIEŻ DOŚĆ chropowata powierzchnia ŻEBEREK.

- A na urodziny dostaniesz ode mnie, słownik Języka Polskiego ;]

 

Niestety nie posiadam na kompie, z ktorego pisze polskich znakow, dlatego tak to wyglada :banghead:

A za slownik slicznie dziekuje, podac adres do wysylki...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...