Skocz do zawartości

Moge sprzedać, czy musze najpierw przerejestrować ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dwa miesiące temu kupiłem motocykl zarejestrowany w kraju. Przegląd i OC ważne są do połowy czerwca. Niestety do tej pory go nie przerejestrowałem. A w najbliższym czasie będe zmuszony go sprzedać. Mógłbym to zrobić nawet teraz. Moje pytanie brzmi: Czy zanim zacznę szukać nowego właściciela dla mojej Hondy, muszę ją przerejestrowac na siebie?? Czy będę musiał płacić gdzieś jakieś kary, za nie przerejestrowanie w terminie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie powinno być inaczej niż w przypadku motoroweru, a ja tak właśnie miałem kilka lat temu, gdy jeździłem swoim Ogarem. Kupiłem go i nie był przerejestrowany przez kilka długich lat, a potem sprzedałem go z tym starym dowodem i umową. Ciągłość umów była i nowy właściciel bez problemu zarejestrował, bez żadnych kar. Chociaż podobno policja czepia się, gdy pojazd nie jest przerejestrowany w terminie do 30 dni - ale ja takiego przypadku nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak przepisy, musiałbyś poszukać na forum albo prm ile jest czasu na zapłacenie podatków. co do rejestracji chyba nie ma wymogu - więc możesz sprzedać nie zmieniając blach, tylko oddając nowemu właścicielowi umowę z gościem od którego kupiłeś (zachowana ciągłość umów)

limitem będzie tak naprawdę kwestia czasu na opłatę podatku od umowy w US - 14 (?) albo 30 dni

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak przepisy, musiałbyś poszukać na forum albo prm ile jest czasu na zapłacenie podatków. co do rejestracji chyba nie ma wymogu - więc możesz sprzedać nie zmieniając blach, tylko oddając nowemu właścicielowi umowę z gościem od którego kupiłeś (zachowana ciągłość umów)

limitem będzie tak naprawdę kwestia czasu na opłatę podatku od umowy w US - 14 (?) albo 30 dni

jsz

Zgadzam się z przedmówcami.

Możesz śmiało sprzedawać, i nowemu właścicielowi przekazać umowę, którą spisałes kupując sprzęt.

Karami się nie przejmuj raczej. Tyle że jak by co to w razie jakiegoś wypadku ubezpieczyciel może cie chcieć wypłacić odszkodowania jeśli czas na przerejestrowanie minoł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak przepisy, musiałbyś poszukać na forum albo prm ile jest czasu na zapłacenie podatków. co do rejestracji chyba nie ma wymogu - więc możesz sprzedać nie zmieniając blach, tylko oddając nowemu właścicielowi umowę z gościem od którego kupiłeś (zachowana ciągłość umów)

limitem będzie tak naprawdę kwestia czasu na opłatę podatku od umowy w US - 14 (?) albo 30 dni

jsz

 

 

Zgadzam się z przedmówcami.

Możesz śmiało sprzedawać, i nowemu właścicielowi przekazać umowę, którą spisałes kupując sprzęt.

Karami się nie przejmuj raczej. Tyle że jak by co to w razie jakiegoś wypadku ubezpieczyciel może cie chcieć wypłacić odszkodowania jeśli czas na przerejestrowanie minoł.

 

 

Tzn. że nawet jak teraz sprzedam sprzęt, przekazując umowę nowemu właścicielowi, to musze płacić podatek w US ??

Karami się nie przejmowac, czyli jednak jakieś tam kary są ??

 

A co, jak by mnie teraz zatrzymali ? Zabiora dowód, czy dowalą mandat za nieprzerejestrowanie w terminie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz obowiązku rejestreacji (sprawdzone na skodzie...policja się czepiała ale nic mi nie zrobili..mieli sprawdzic i ja miałem racje :) zgodnie z zastępca dyrektora wydziału komunikacji w Łodzi :) (znajoma ;P ) możesz sprzedać byle by była kontynualcja umów czyli ty piszesz umowe i dajesz swoja jaką miałeś podpisaną z gosciem od któego kupiłeś...i już wszystko będzie git...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Można tak, i jeśli jakaś babka w okienku powie że nie można zażądaj rozmowy z przełożonym. Kiedy chciałem zarejestrować moją Yamahe miałem ciągłość umów, podchodzimy do okienka, a babka mówi że musi być przerejestrowane, zażądaliśmy rozmowy z przełożonym, lecz ,,było to nie możliwe w tym dniu" więc przyszliśmy następnego i okazało się, że się da. Przeprosił nas za to zajście i obsłużyli bez kolejki.

 

Kolejny przykład genialności naszych urzędników;/;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...