Skocz do zawartości

czy ktoś słyszał o oleju petro canada


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie zrozumiałes o czym piszę, pewnie od walenia głową w mur.

 

Pozdrów sprzęgło

z buberem się zgodzę, ale leonstar sam chyba nie wie o czym pisze. moje sprzęgło ma się świetnie, a silnik równiej pracuje po tygodniu jazdy, ale każdy ma prawo do swojego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałes o czym piszę, pewnie od walenia głową w mur.

 

Pozdrów sprzęgło

 

Wszyscy tu mówią tylko o sprzęgle które jest narażone na szybkie zuzycie na oleju samochodowym ale jakoś nikt nie widzi różnicy w tym że w motocyklu ten sam olej smaruje skrzynie biegów i silnik a NIE ZAWSZE to co jest dobre dla silnika jest też dobre dla skrzyni biegów (np w samochodzie nalalibyście oleju silnikowego do skrzyni biegów ???? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stad zwiazki siarki i cynku w olejach starszych generacji ulatwialy wspolprace kol zebatych i krzywek walkow z dzwigienkami rozrzadu, teraz zostaja one eliminowane w olejach najnowszych generacji z powodu ujemnego wplywu na "zycie" katalizatora. Postep techniczny nie zawsze idzie w kierunku, w ktorym nam sie wydaje ze isc powinien.

Jesli chodzi o zastosowanie oleju silnikowego w skrzyni biegow, to byl np stosowany w skomplikowanej skrzyni motocykla R 75 podczas 2 W. Sw.

I czesto stosowany jest we wspolczesnych skrzyniach motocykli 2 suwowych.

 

Adam M.

 

PS. A PetroCanada to fma kanadyjska zajmujaca sie dystrybucja paliw i olejow i nie sadze zeby jej oleje roznily sie czymkolwiek jezeli chodzi o jakosc od innych olei sprzedawanych przez Shell, Motul czy Mobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stad zwiazki siarki i cynku w olejach starszych generacji ulatwialy wspolprace kol zebatych i krzywek walkow z dzwigienkami rozrzadu, teraz zostaja one eliminowane w olejach najnowszych generacji z powodu ujemnego wplywu na "zycie" katalizatora. Postep techniczny nie zawsze idzie w kierunku, w ktorym nam sie wydaje ze isc powinien.

Jesli chodzi o zastosowanie oleju silnikowego w skrzyni biegow, to byl np stosowany w skomplikowanej skrzyni motocykla R 75 podczas 2 W. Sw.

I czesto stosowany jest we wspolczesnych skrzyniach motocykli 2 suwowych.

 

Adam M.

 

PS. A PetroCanada to fma kanadyjska zajmujaca sie dystrybucja paliw i olejow i nie sadze zeby jej oleje roznily sie czymkolwiek jezeli chodzi o jakosc od innych olei sprzedawanych przez Shell, Motul czy Mobil.

Też tak mi się wydawało, jednak zacikawiło mnie kilka faktów. Na stronach kanadyjskich jest bardzo dużo certyfikatów firm motoryzacyjnych , i coś co można znależć na polskich stronach PC, dają gwarancję na silnik na 300000 km. Z tego co szukałem to zadna firma olejowa nie daje żadnej gwarancji na silniki. A i ciekawostka - jest to jedyny producent dostępny w europie który ma certyfikat na olej silnikowy do Corvetty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Hej

 

Chciałem was zapytać co sądzicie o olejach Mannol, PetroCanda?

Chciałbym za eksperymentować bezpiecznie,oczywiście 10w40?

 

 

 

-http://www.petro-canada.pl/portfolio-item/supreme/

-http://mannol.de/pl/?action=accessory_chemical_preview&name=Classic%2010W-40

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mannol jest bardzo popularnym olejem w DE i tanim. Z petro canada miałem dobre doświadczenia w kwestii ATF-ów.

Ogólnie patrz na parametr TBN i temp. krzepnięcia. Marka oleju to jedno a to, że baza oleju jest niemal taka sama dla wszystkich marek to drugie.

Ogólnie 10W40 możesz lać i samochodowy jeśli tylko sprzęgło nie będzie Ci się ślizgało. Ja juz od 10 lat jeżdżę swoimi kawasaki na samochodówkach.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to kupić olej o parametrach przewidzianych przez producenta i NIE PODRABIANY oraz zmieniać go na czas :)

 

Znam temat "od kuchni" bo zajmuję się transportem m.in. baz olejowych i czasami idzie się zdziwić bo sporo czołowych producentów bierze nasze polskie bazy produkowane przez Orlen. Dam choćby przykład belgijskich olejów Wolf Oil (mam nadzieję, że to nie żadna tajemnica handlowa), ich oleje są dość cenione na rynku a cała produkcja odbywa się przy użyciu olejów bazowych pochodzących z płockiego Orlenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...