Skocz do zawartości

Ktore moto jest lepsze? Help!


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam zamiar w tym sezonie kupic solidna wyczynowa setke.Zastanawiam sie ktore moto jest najlepsze w swojej klasie biore pod uwage: honde cr125r yamahe yz125 i ktm sx 125 chociaz co do tego ostatniego nie mam za duzego przekonania chodzi mi o to hydrauliczne sprzeglo slyszalem ze jest bardzo wygodne ale takze awaryjne czy to prawda? jezeli wybierzecie jakies moto to prosze o konkrety i z jakego rocznika? (interesuje mnie sprzet powyzej 2003roku) Pozdro :icon_twisted:

Edytowane przez mati kmx125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego? co jest w niej tak dobre?

generalnie to chocbyś sie z lupą doszukiwał wad i zalet tych 3 motocykli to ich nie znajdziesz bedąc amatorem. od końcówki lat 90 wszyscy producenci doprowadzli motocykle do doskonałości i od tamtej pory ich poziom mniej wiecej sie utrzymuje i równoczesnie rośnie i raczej zadna z tychj marek nie odstaje pod zadnym względem. Każdy cross jak bedizesz o niego dbał (regularne wymiany i naprawy okresowe) to bedzie Ci słuzył długo i bezawaryjnie.

 

Ja bym wybrał CR bo ma mega fajną i szpanerską aluminiową rame która jest minimalnie sztywniejsza od ram konkurencji przez co teoretycznie lepiej składa sie w zakręty :lalag: na drógim miejscu stawiam KTM bo to moja miłość i ma super wygodne i praktyczne sprzegło hydrauliczne (moi znajomi jezdzą w zasadzie tylko na KTMach i jeszcze nikomu pompa nie padła) a na końcu Yz bo ten niebieski coś do mnie nie przemawia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to chocbyś sie z lupą doszukiwał wad i zalet tych 3 motocykli to ich nie znajdziesz bedąc amatorem. od końcówki lat 90 wszyscy producenci doprowadzli motocykle do doskonałości i od tamtej pory ich poziom mniej wiecej sie utrzymuje i równoczesnie rośnie i raczej zadna z tychj marek nie odstaje pod zadnym względem. Każdy cross jak bedizesz o niego dbał (regularne wymiany i naprawy okresowe) to bedzie Ci słuzył długo i bezawaryjnie.

 

Ja bym wybrał CR bo ma mega fajną i szpanerską aluminiową rame która jest minimalnie sztywniejsza od ram konkurencji przez co teoretycznie lepiej składa sie w zakręty :icon_biggrin: na drógim miejscu stawiam KTM bo to moja miłość i ma super wygodne i praktyczne sprzegło hydrauliczne (moi znajomi jezdzą w zasadzie tylko na KTMach i jeszcze nikomu pompa nie padła) a na końcu Yz bo ten niebieski coś do mnie nie przemawia ;)

 

 

w yz bardzo czesto sie psuje 1 bieg i to jest jej duzy minus , wiec ja bym ja odzucil, cr jest fajna choc marka honda do mnie ni przemawia , ja bym wybral sx gdyz jest mega wygodny szczegolnie to sprzeglo (takze nie slyszalem zeby komukolewiek sie to popsulo) ma najlepsze zawieszenie z tych co podales i najmocnijsy slinik (wiem wiem roznica jedno konia nie jest az tak odczuwalne , ale zawsze )

 

 

pozdro :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze wie ktos cos na temat tych moto z Allegro?

http://moto.allegro.pl/item200010232_yamah...uper_stan_.html

 

http://moto.allegro.pl/item197705001_honda...4r_okazja_.html

 

mam troche daleko do nich wiec sie pytam czy warto pojechac moze wy macie jakies podobne oferty najlepiej z woj. łodzkiego. dzieki pozdro. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w yz bardzo czesto sie psuje 1 bieg i to jest jej duzy minus , wiec ja bym ja odzucil, cr jest fajna choc marka honda do mnie ni przemawia , ja bym wybral sx gdyz jest mega wygodny szczegolnie to sprzeglo (takze nie slyszalem zeby komukolewiek sie to popsulo) ma najlepsze zawieszenie z tych co podales i najmocnijsy slinik (wiem wiem roznica jedno konia nie jest az tak odczuwalne , ale zawsze )

pozdro :buttrock:

W KTM sprzęgła się psują jak łańcuch spadnie z zębatki.

A łańcuch lubi spadać gdy pęknie nam tylna piasta co w KTM do 2002 roku jest normalne - osobiście słyszałem o kilku przypadkach i sam jednego doświadczyłem, rozwaliłem już 2 wysprzęgliki, wprawdzie są takie osłonki na ten wysprzęglik ale po pierwsze w cenie używanego wysprzęglika, po drugie nie zawsze skuteczne

Zawieszeniowo KTM wypada słabiej od innych, nieźle trzeba się nakombinować żeby jako tako to pracowało (tak wiem można oddać do serwisu i zrobią, ale chodzi mi o seryjne sprężyny i podzespoły), za to tył jest tańszy w remoncie o jakieś 300-400zł.

To pewnie zależy jeszcze od innych czynników niż marka ale do tej pory nie jeździłem setką mocniejszą na dole niż mój były SX.

 

Najgorszą wadą SX125 jest hydraulika sprzęgła, później zawieszenie, największą zaletą - silnik, bardzo elastyczny i wytrzymały, w mojej opinii najlepszy ze wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ktm'ie sie rozszczelniaja pompy od sprzegla bo tloczek jest beznadziejne uszczelniny i tak jest w co drugim egzemplarzu. PDS w ktm'ie to mistrzostwo, a zawias wymaga precyzyjnej regulacji poprostu. Silnik w serii chyba najmocniejszy.

Co do tego 1biegu to Czarczi chyba to przed chwila wymysliles. Nie wiem z jakiej okazji mialby sie 1 bieg sypac i widzialem juz YZ'tke z kazdym trybem do wymiany ale nie tym od jedynki.

A ta YZ z linku Tomskiego tez polecam :)

Pozzzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KTM sprzęgła się psują jak łańcuch spadnie z zębatki.

A łańcuch lubi spadać gdy pęknie nam tylna piasta co w KTM do 2002 roku jest normalne - osobiście słyszałem o kilku przypadkach i sam jednego doświadczyłem

 

 

 

 

 

 

to dziwna sprawa z tymi piastami, u mnie kilku ludziom pękła piasta w kacie ale po 2002 r , tak samo te wysprzęgliki i pompy, mój był z 2000r i zera problemów, kwestia dobrego serwisowania i właściwych płynów (do hydrauliki mineralny)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań do tej yz125.

co jaki czas trzeba zmieniac tlok? chodzi mi o jazde amatorska :icon_mrgreen:

jak z dostepnoscia czesci?

no i czy ten model nie jest za bardzo awaryjny? chodzi mi o modele od 2003 do 05roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...