Skocz do zawartości

Żarówki Motovision


Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo wiedziałem, w którym dziale zamieścić tego posta. Jeśli moderator stwierdzi, że tu nie pasuje, prosze o usunięcie, albo przeniesienie do innego działu.

Otóż drogą kupna nabyłem na wiosnę nową żarówkę Motovision Philipsa. Daje, przynajmniej według opisu producenta więcej światła, a kolor światła jest w ciągu dnia lekko pomarańczowy. Mnie się fajnie z tym ustrojstwem jeździ, bo chyba jestem bardziej widoczny.

Czy macie jakieś doświadczenia z tymi żarówami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiedziałem, w którym dziale zamieścić tego posta. Jeśli moderator stwierdzi, że tu nie pasuje, prosze o usunięcie, albo przeniesienie do innego działu.

Otóż drogą kupna nabyłem na wiosnę nową żarówkę Motovision Philipsa. Daje, przynajmniej według opisu producenta więcej światła, a kolor światła jest w ciągu dnia lekko pomarańczowy. Mnie się fajnie z tym ustrojstwem jeździ, bo chyba jestem bardziej widoczny.

Czy macie jakieś doświadczenia z tymi żarówami?

 

Na targach Philips zrobił pokazówkę tych żarówek, i wydawało mi się, że zwykła świci lepiej niż ta specjalna do moto. innych doświadczeń z nimi nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalaczam link do louisa.

http://www.louis.de/_4035fb6a2509dd0711ca5...31091&anzeige=0

Widać lepiej, co zresztą potwierdza producent. Sam snop światła jest dłuższy o 10-20 metrów.

Nie chce być zaraz sceptyczny, ale to tylko grafika, nic więcej. Mimo to, jak tylko znajdę taką żarówkę, to ją zanabędę, żeby się podczas :) nie roztrzaskać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż: jak już kiedyś w stosownym wątku na tym forum pisałem (bo pytanie o motovision i inne tego typu wynalazki już było, jak więszkość rzeczy :) ) używam zarówno w moto jak i w bryczce żarówek philipsa vision +50%, takie same założyłem mamuśce do vw-a, bo narzekała że po zmroku słabo widzi

 

efekty: w moto nie zauważyłem/ nie zwróciłem uwagi. może po prostu nie mam czasu się przyglądać, może też to, że założyłem w ub roku zaraz po zakupie i mało miałem okazji porównać. mamuśka twierdzi, że widzi lepiej - ale w jej przypadku może to być efekt psychologiczny/ autosugestia :)

natomiast na wyraźnie jaśniejsze światła w mojej bryczce zwrócił uwagę diagnosta na przeglądzie okresowym. wynikałoby z tego, że jakiś efekt jest. czyli te mogę spokojnie polecić, że faktycznie "coś w tym jest"

 

co do motovision jestem sceptyczny: to samo co poprzednio, tylko w innym kolorku i droższe

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YUBY moglbys rozwinac mysl "tanio" ? :)

 

przychylam się do powyższego wniosku :D

i na dokładkę poproszę coś jeszcze o tym "świetnie świeci"; tu spieszę z wyjaśnieniem, że znam przynajmniej jeden przypadek przeróbki, który zdaniem właściciela motocykla nadaje się na śmietnik

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zamontował sobie xenony w K1200LT i jest duża różnica oczywiście na plus :D

Tylko czy ja wiem czy tak tanio? :)

Para xenonów z przetwornicami = 500zł (zamawiałem mu na ebayu niemieckim) :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Zaleta Motovision tylko w minimalnym stopniu jest lepsze doswietlanie drogi, ich glownym atutem ma byc to ze inni kierowcy wczesniej dostrzega moto z taka zarowka.

Jest dokładnie tak jak napisał Zbig. Dla lepszego oświetlenia jezdni trzeba zastosować VisionPlus jak pisali poprzednicy.

Co do ksenonów to jest jedno "ale". Po ostatnim wątku "zestaw xenon" zainteresowałem się tematem i okazuje się ,że wcale nie jest tak kolorowo. Co prawda światła są lepsze,ale ich montaż w motocyklu jest nielegalny gdyż zgodnie z dyrektywą UE pojazd wyposażony w xenon musi mieć spryskiwacze reflektorów i bodajże układ samopoziomujący. Montaż oświetlenie xenonowego w zwykłej lampie może skutkować tym ,że w razie wypadku ubezpieczyciel będzie miał kolejny argument do nie wypłacenia ubezpieczenia. W skrócie rzecz ujmując sytuacja wygląda tak jakbyśmy mieli ubezpieczone moto ,ale nieważny przegląd.

Edytowane przez rad3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich, chcę powiedzieć że kupiłem Żarówkę Philipsa H4 MotoVision i efekt jest niesamowity. Górna połowa lampy świeci pięknym białym światłem, a dolna połówka jest z pomarańczową poświatą. Wygląd motocykla jest jeszcze piękniejszy a po zatrzymaniu kierowcy pytają co to za żarówki. Żarówka posiada oczywiście homologację.

Edytowane przez granat110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...