Skocz do zawartości

Akumulator czy alternator?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moze ktos sie orientuje...

Fura rok stala w garazu, ladowalem 2 dni prostownikiem, odpalilem ok.

Pojezdzilem troche, nastepnego dnia ledwo kontrolki sie pala, rozrusznik ani drgnie.

Wiadomo ze akumulator nie za bardzo, ale skoro cos tam laduje z prostownika to z alternatora calkiem nic?

Na kontrolce prostownika po 20 godzinach ladowania bylo 2A, zapuscilem silnik i po 2 minutach juz bylo 3A.

Mogl sie alternator spalic od prostownika?

Jak go odstawialem to wszystko bylo miodzio, garaz suchy i cieply...

Suzuki TL1000 S '98

 

Dziex,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem. U mnie winny był akumulator. Ale sprawdź asekuracyjnie jakie masz ładowanie na klemach akumulatora przy 5000rpm i włączonych światłach mijania. Niech mnie ktoś poprawi, bo mogę uogólniać, ale ładowanie powinno mieścić się między 14V a 15V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem. U mnie winny był akumulator. Ale sprawdź asekuracyjnie jakie masz ładowanie na klemach akumulatora przy 5000rpm i włączonych światłach mijania. Niech mnie ktoś poprawi, bo mogę uogólniać, ale ładowanie powinno mieścić się między 14V a 15V.

 

a napięcie ładowania powinno być w okolicach 14V max co jest teoretycznie przewidziane to 14,4V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację w tym roku. Prawie na 100% bedzie to akku. Najprawdopodoniej uległ zasiarczeniu, lub ma zwarcie na którejs celi. Zobacz dokładnie czy scianki akku nie są nigdzie wybrzuszone- u mnie były. W takiej sytuacji akku moze pokazywac , ze ma napięcie po ladowaniu ale jego pojemnosc bedzie żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim pradem, wzielem prostownik mamy ktora sobie laduje tico czasami.

Tam jest kontrolka od zera do 6ciu A, jak go na poczatku podlaczylem to byl na zero, nastepnego dnia na 1, nastepnego na 2, taki maly prostownik bez zadnych ustawien.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...