Skocz do zawartości

suzuki rf600 pali na 3 gary


jeki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam powezny problem z suzuki rf600 ostatnio po tygodniowej przerwie odpalalem moto i jakos mi dziwnie palil chodzby na 3 gary ciezko sie wkrecal na obroty wyczyscilem gazniki poskladalem wszystko do kupy i nic to samo jak chodzil na wolnych obrotach to walil lekko z rury przejechalem sie kawalek ciezko sie wkrecal na obroty mial dziury w gazie a na dodatek puscil mi sie olej od strony sprzegla niewiem czy to ma jakis zwiazek z tym co mam robic jakies rady co go moze bolec pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć wszystkie świece i sprawdź iskrę na świecach. Jeśli na którejś nie ma iskry, to zamień świecę. Jeśli dalej nie ma to albo fajka, albo kabel wysokiego napięcia albo problem z cewką zapłonową.

Impulsator odpada ze względu na to że na 3 gary chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem wszystkie swiece na wszystkich jest iskra kable sa ok iskra wali równo i jest mocna moze ze cos z gaznikami a wogule to nie jestem pewien czy pali na 3 gary czy tylko tak mi sie wydaje jak go odpale to ciezko chodzi nie umnie wejsc na obroty pomocy bo niemam pojecia co zrobic niechce go wywiez do serwisu bo tam juz trzeba w setkach placic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz im zaplacic w 20 tkach, mysle ze tez przyjma.

Mogles cos pokrecic przy skladaniu gaznikow, niestety nikt tu nie jest jasnowidzem zeby ci na odleglosc podpowiedziec co jest nie tak.

Motocykl trzeba widziec i slyszec ( co najmniej ) rady przez internet najbardziej przypominaja mi wrozenie z fusow :).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeki, jak wszędzie jest iskra, to faktycznie gaźniki, albo problemy z kompresją. Ale najprawdopodobniej gaźniki.

Jeśli nigdy się za to nie zabierałeś to lepiej daj do serwisu, a jak masz pojęcie, to starannie rozkręć gaźniki, przeczyść je, sprawdź membrany, poziom paliwa w komorze, stan dysz i zaworka itd. (załatw sobie serwisówkę, będzie bardzo pomocna).

 

Ps. Kiedy regulowane były zawory? Bo może zawór któryś jest podparty i cała mieszanka ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Możemy sobie podać ręce, też kiedyś zaczynałem od RF 600!

Staaare dobre czasy mi się przypomniały, ehhh!

Koniec bujania, do rzeczy:

Miałem notoryczne problemy jeśli chodzi o trudności z odpalaniem

po dłuższym postoju tudzież jazda w deszczu kończyła się na 3 garach.

(było w ŚM że cewki zapłonowe są umieszczone w złym miejscu

i łatwo podchodzą wilgocią)

Często wywalało mi swiece, nawet niedawno zmieniane, do tego

oczywiście wieczne ich zalewanie.

Mimo serwisowania gaźników przypadłości te występowały

Jak już wcześniej tutaj było opisywane (szerzej przez użytkowników GSX 600F)

motocykle te nie tolerują wilgotnej pogody i dłuższego postoju

(dłuższy postój to dla tego motocykla już 3 tygodnie)

Niestety na tamtą chwilę nie miałem dostępu do dobrodziejstwa

jakim są fora motocyklowe i cenne informacje z nich płynące.

Ale na chwilę obecną mógłbym Ci poradzić kilka rzeczy.

Po pierwsze: sprawdzić przebicia:

- nalej tochę wody do butelki z atomizerem - takiej np. po płynie do okien

zdejmij zbiornik, delikatnie popryskaj tak tylko żeby się zrobiła mgiełka nie powódź

spróbuj odpalić moto, koniecznie w ciemnym garażu i wypatruj przebicia

świece nie tylo zabije zbyt bogata mieszanka, ale też przebicia na kablach.

Po drugie:

Kup świece irydowe, są drogie ale potrafią sobie poradzić ze zbyt bogatą mieszanką

przy której zwykłe się zaleją. (na pewno wtedy kupiłbym takie świece)

Jak coś to Pisz :banghead:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za te rady zaraz ide dalej ja meczyc przed kupnem slyszalem duzo zlych zeczy na RFe ze maja ze sabo problemy i duzo pala ale mozna je dostac za dobra kase i nawet nawet wygladaja w porównaniu do innych zobacze co z tego wyjdzie pozdrawiam i dzieki a wlasnie jezeli swiece maja iskre i jest mocno niebieska to jez mozliwe ze swiece sa do wymiany

Edytowane przez jeki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za te rady zaraz ide dalej ja meczyc przed kupnem slyszalem duzo zlych zeczy na RFe ze maja ze sabo problemy i duzo pala ale mozna je dostac za dobra kase i nawet nawet wygladaja w porównaniu do innych zobacze co z tego wyjdzie pozdrawiam i dzieki a wlasnie jezeli swiece maja iskre i jest mocno niebieska to jez mozliwe ze swiece sa do wymiany

Jak mocno niebieska iskra to świeca jest w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iskra jest na wszystkich swiecach i to dobra przebic tez niema sprawdzalem zostalo mi tylko gazniki albo zawory o których mam 0 pojecia odpalalem przed chwila moto i wnioski byly takie na ssaniu trzymal moze ze jeszcze zimny byl a jak spuscilem ssanie to zdechl ciezko chodzil jak gazowalem to walil mi z rury niemam pojecia czy chodzi na 3 gary czy na 4 i niewiem po czym to poznac w kazdym bondz razie cos go bardzo boli mozliwe ze zle zlozylem gazniki tylko niemam pojecia co wszystko skladalem pokolei i wszystko pasowalo na swoje miejsce ewentualnie moze byc niedobra ilosc wkreconych srób od mieszanki powietrza ta od dolu ale wkrecilem je taj jak byly moze ktos wie ile powinna miec obrotów pomecze sie jeszcze do konca tygodnia a jak nic nieda to wypad na serwis mówi sie trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas rozgrzewania motocykla dotykaj palcami b.lekko do rur wydechowych, jezeli ktoras jest chlodniejsza niz inne to znaczy ze ten cylinder nie pali wogole ( zimna ) albo tylko od czasu do czasu ( ciepla ale wolniej sie rozgrzewa niz reszta ).

Jak chcesz cokolwiek robic samemu to podstawa to serwisowka.

Albo sciagnij z netu albo kup.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...