Skocz do zawartości

3 pytania


Techniacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trzy pytania do was. Mam simsona sr50 4 biegowego. I mam z nim maly problem.

1 pytanie - Co zrobic jesli hamulec tylni nie odskakuje do prawidlowej pozycji tylko trzeba go reka albo noga lekko ruszyc i odskakuje. Oczywiscie jezdzic sie da, ale hamulce szybciej sie zepsoja. Ktos wie co z tym zrobic zeby odskakiwal ? (chodzi o to na kole do czego jest linka podlaczona).

2 pytanie - Czy w simsonie sr50 b4 swiatlo stopu jest tylko na przedni hamulec czy tez na tylni ?

I ostatnie 3 - Czy w tym ze simsonie bagaznik boczny jest tylko po prawej stronie czy tez po lewej ?

 

Nie przyklejaj tematow -Redas

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 pytanie - Co zrobic jesli hamulec tylni nie odskakuje do prawidlowej pozycji tylko trzeba go reka albo noga lekko ruszyc i odskakuje. Oczywiscie jezdzic sie da, ale hamulce szybciej sie zepsoja. Ktos wie co z tym zrobic zeby odskakiwal ? (chodzi o to na kole do czego jest linka podlaczona).

 

Jezeli robierzesz tylny beben to zobaczysz, ze w srodku znajduja sie bodajze dwie sprezynk i taki "klocek" miedzy jedna a druga szczeka. Ten klocek to tzw. rozpieracz. Wyczysc dokladnie cale wnetrze bebna z rdzy, ktora napewno tam jest, z paprochow powstalych w wyniku scierania sie okladzin itp. Juz sama taka czynnsoc powinna pomoc. Pozniej koniecznie nasmaruj dokladnie (np. WD-40) wspomniany rozpieracz i sprezynki oraz sprezynke dziwigienki, do ktorej przymocowana jest linka.

 

2 pytanie - Czy w simsonie sr50 b4 swiatlo stopu jest tylko na przedni hamulec czy tez na tylni ?

 

Podejżewam, że jeżeli jest wyposażony w STOP reczny to w nodze rowniez musi byc czujnik, ale w tym temacie akurat nie moge dac glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp , nie bede przyklejal topicow wiecej :( pobawie sie troche :( i moze bedzie dzialac choc narazie nie mam za bardzo pojecia o co chodzi w odp ale powiem je mojemu ojcowi a on zrozumie bo sie lepiej zna ja tam jak nrazie umiem tylko jezdzic bo mam moto od poniedzialku 25 :D i sie dopiero ucze no ale spoko :D

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem taki problem. psikinij wd 40 i pare razy nim poruszaj w gore i w dol. Stop jest tylko w tylnym. Co do bagaznika nie wiem' date=' ale w enduro jest po lewej :D[/quote']

to czemu ja mam tylko w przednim ? :D

Co do bagażnika. W zwykłym S 51 był z obu stron. W Enduro jest tylko z lewej' date=' bo po prawej tłumik jest mocowany wyżej niż w S 51 i nie byłoby jak go tam zamocować.[/quote']

ta odpowiedz jest chyba do greedo nie do mnie ? :D

 

Aha wd40 to jest jakis olej czy smar ? :D

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD 40 to smar odrdzewiajacy, w niebieskiej puszcze z czerwonyna nakładka na górze. A i stop jest roznie, u mnie np tylko w tylnym ale nowsze (po 83' :D) maja i w przednim, patrzałem na schemacie

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...