Skocz do zawartości

LIGHTBARY


Rekomendowane odpowiedzi

czołem,

mam Virago 535, chcę podłączyć do niej lightbary i teraz moje pytanie pod które światełka mam się wpiąć /postojowe czy mijania/ i drugie pytanie: jak to jest z elektryką czy czasem mi nie padnie przy większym obciążeniu ???

 

 

proszę speców w tym temacie o wypowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się podpiął pod mijania, bo to zawsze "mocniejszy" obwód...

U siebie zrobiłem inaczej (wersja USA) - odłączyłem zasilanie postojówek w kierunkowskazach (u nas są zbędne :biggrin: ) i podłączyłem pod to lightbary. A że lampy są ze zmianą, to zrobiłem sterowanie spod żarówki lampy głównej przez przekaźnik i świeci (zmienia się) aż miło... :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze i moja sugestia sie przyda. Wiec mozna zrobic i tak: extra kabelek pradowy z aku do przekaznika (a dlaczego extra?,bo jak podlaczysz pod mijania,to w sumie przy zalaczeniu lb, bedzie mijanie przygasac troszku), z mijania plusik do przekaznika (sterowanie),jescze tylko z przekaznika pradowe wyjscie na ligh bary i juz. Kiedy wlaczysz mijania,zapala sie i light bary. Mozna jeszcze wlaczyc w obwod "mijanie - przekaznik) wylacznik na kierze. To pozwoli na niezalezne wylaczenie light barow.

W moim vn nie bylo potrzreba ciagnac dodatkowego przewodu z aku, bo kawasaki przewidzial cos takiego i juz niejako awansem zrobil to sam.

Wszystko dziala ok, i co najwazniejsze, nie przygasa glowne swiatlo po wlaczeniu lb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada to osobne przewody z aku z dodatkowym bezpiecznikiem i włącznikiem. A to dlatego, że w Polsce robi się Państwo prawa i ktoś sie może do CIebie dowalić na drodze lub na przeglądzie że nie można tego wyłączyć. WIęc bez osobnego włącznika ja bym tego nie montował pod żadne z seryjnych świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze i moja sugestia sie przyda. Wiec mozna zrobic i tak: extra kabelek pradowy z aku do przekaznika (a dlaczego extra?,bo jak podlaczysz pod mijania,to w sumie przy zalaczeniu lb, bedzie mijanie przygasac troszku), z mijania plusik do przekaznika (sterowanie),jescze tylko z przekaznika pradowe wyjscie na ligh bary i juz. Kiedy wlaczysz mijania,zapala sie i light bary. Mozna jeszcze wlaczyc w obwod "mijanie - przekaznik) wylacznik na kierze. To pozwoli na niezalezne wylaczenie light barow.

W moim vn nie bylo potrzreba ciagnac dodatkowego przewodu z aku, bo kawasaki przewidzial cos takiego i juz niejako awansem zrobil to sam.

Wszystko dziala ok, i co najwazniejsze, nie przygasa glowne swiatlo po wlaczeniu lb.

 

zastosowanie przekaznika to najlepsza metoda. Instalacja swiatel ma toleracje pzreciazenia ale nie wieksza jak 10-15 %, wiec gdy podlczysz light bary to mozesz poproztu popalic oryginalne przekazniki.

Dodatko zastosuj sobie przelącznik przed przekaznikiem, zebyś mógł jak ci sie zamarzy wyłączyć je.

Ja montowalem w ten sposob grzane manety, zastosowalem przekaznik od poloneza od dlugich ( chyba 10 A) groszowa sprawa a gwarantuje bezpieczenstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aftys6, czy przypadkiem nie opisalem wczesniej tego, co ty po mnie ? :icon_mrgreen::P hahaha

Po prostu zle mnie zrozumiales, bo z mijania bierzemy plusik TYLKO do sterowania cewka przelaznika, a co za tym idzie, nie ma to nic wspolnego z pradowym obciazeniem instalacji glownych swiatel. Ot i co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aftys6, czy przypadkiem nie opisalem wczesniej tego, co ty po mnie ?

napisałem to swidomie zeby potwierdzic ze dobrze gadasz

widzialem kiedys instalacje w ktorej obciazono kable dwukrotnie, fajnie sie palily :)

 

przekaznik to podstawa w obcizaeniach powyzej 2 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...