Skocz do zawartości

wheelie, stoppie i pościgi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam kilka pytań.

 

O ile palenie gumy można podciągnąć pod niszczenie mienia, to pod co podciąga się jakże często praktykowane ruszanie ze swiateł na gumie lub robienie stopki przed czerwonym światłem ? Powodowanie zagrożenia ?

W zasadzie, stopkę można porównać do hamowania samochodem z piskiem opon a wheelie do ruszenia z piskiem - porównanie śmieszne, ale właściwe. Więc ?

 

I druga kwestia : jeśli motocyklista porusza się bez kasku - czy to prawda, że podczas próby jego zatrzymania cała odpowiedzialność za jego życie/zdrowie spoczywa w tym przypadku na funkcjonariuszach "scigających" ?

 

Pytam, bo nie spotkałem sie z tymi informacjami w dziale "Przepisy".

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepisy mówią że w czasie jazdy jednośladem ręce muszą byc na kierownicy a obydwa koła dotykać ziemi tyle przepisy a jak to jest to ogólnie wiadomo :banghead: :biggrin: :icon_rolleyes: :banghead: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie gumy chyba podchodzi pod zaśmiecanie środowiska a reszta do niebezpiecznej jazdy.. A co do tego kasku to jest tak chyba w GB ale u nas mogą wszystko.. Kolega, który jest policjantem mówił ze oni zawsze znajdą jakieś wytłumaczenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo cosik tam jeszcze, ze kierujacy caly czas ma w pelni panowac nad prowadzacym pojazdem. Pytanie tylko czy jadac na jednym kole ( obojetnie czy przednim, czy tylnym ) panujesz nad nim. Nawet jezeli powiesz tak, to kto Ci w to uwierzy ? Policjant / sedzia ??? :icon_rolleyes:

 

:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo cosik tam jeszcze, ze kierujacy caly czas ma w pelni panowac nad prowadzacym pojazdem. Pytanie tylko czy jadac na jednym kole ( obojetnie czy przednim, czy tylnym ) panujesz nad nim. Nawet jezeli powiesz tak, to kto Ci w to uwierzy ? Policjant / sedzia ??? :)

 

:clap:

 

 

mówisz " w pełni panować".... cokolwiek to znaczy ?

NIe słyszałem takiej definicji...

 

Prawo mówi o dotykaniu dwoma kołami, podłoża, nogą stopki, i reka kierownicy, i to właśnie zabrania jazdy bez trzymanki, oraz jazdy na jednym kole, bez wzgledu czy podnosisz przednie czy tylne koło, łamiesz przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo mówi o dotykaniu dwoma kołami, podłoża, nogą stopki, i reka kierownicy, i to właśnie zabrania jazdy bez trzymanki, oraz jazdy na jednym kole, bez wzgledu czy podnosisz przednie czy tylne koło, łamiesz przepisy.

 

przepisy mówią że w czasie jazdy jednośladem ręce muszą byc na kierownicy a obydwa koła dotykać ziemi tyle przepisy a jak to jest to ogólnie wiadomo

 

jakie przepisy/prawo tak mówią?w jakim kodeksie?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z trajkami??? one będą zawsze będą miały dwa koła na ziemi, a jedno moze być w górze.

 

pzdr

Trajka nie jest jednośladem więc chyba można :biggrin:

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz " w pełni panować".... cokolwiek to znaczy ?

NIe słyszałem takiej definicji...

 

Moze w PL nie ma czegos takiego ale u nas : StVo § 3 Predkosc

 

Prowadzacy pojazd moze prowadzic go tylko z taka predkoscia przy ktorej przez caly czas nad nim panuje. Predkosc, specjalnie drogi, ruch, widocznosc, warunki atmosferyczne, a przede wszystkim swoje osobiste umiejetnosci, cechy pojazdu i ladunku, maja byc dostosowane do predkosci.

 

 

jest to jedynie czesc tegoz paragrafu.

 

sorry za kiepskie tlumaczenie ale ciezko tlumaczy sie prawny jezyk.

 

:biggrin:

 

Trajka nie jest jednośladem więc chyba można :banghead:

 

pozdr

 

Czy w PL mozna zarejestrowac trajke jako samochod ? W efekcie tego czy wolno jezdzic nia na kategorie B ?

 

:)

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam kilka pytań.

 

O ile palenie gumy można podciągnąć pod niszczenie mienia

 

ze jak? :( :icon_eek: :icon_eek:

 

 

to pod co podciąga się jakże często praktykowane ruszanie ze swiateł na gumie lub robienie stopki przed czerwonym światłem ? Powodowanie zagrożenia ?

W zasadzie, stopkę można porównać do hamowania samochodem z piskiem opon a wheelie do ruszenia z piskiem - porównanie śmieszne, ale właściwe. Więc ?

 

ale bzdury piszesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to pod co podciąga się jakże często praktykowane ruszanie ze swiateł na gumie...

 

Pod niebezpieczna jazde.

 

...robienie stopki przed czerwonym światłem...W zasadzie, stopkę można porównać do hamowania samochodem z piskiem opon a wheelie do ruszenia z piskiem - porównanie śmieszne, ale właściwe. Więc ?

 

Piesi widzac takie zachowanie doznaja uczucia zdezorietowania, leku, strachu i innych ( lacznie z agresja ). Poprzez takie zachowanie utrudniasz im swobodne przejscie. Postaw sie na miejscu pieszego przed ktorym motocyklista robi stoppi - czujesz sie bezpiecznie ??? Wejdziesz na przejscie dla pieszych jezeli widzisz, je jakis pacan hamuje wlasnie robiac stoppi ? Konkretny przyklad wymuszenia pierszenstwa i poruszania sie z nadmierna predkoscia, bo tak to chyba policja moze potraktowac.

 

I druga kwestia : jeśli motocyklista porusza się bez kasku - czy to prawda, że podczas próby jego zatrzymania cała odpowiedzialność za jego życie/zdrowie spoczywa w tym przypadku na funkcjonariuszach "scigających" ?

 

A taaaaaaaak, rozloza mu jeszcze czerwony dywan i dadza policyjna eskorte + karetka pogotowia zeby sobie kuku nie zrobil ;)

 

Ty na powaznie pytasz ??? :icon_mrgreen:

 

:P

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

Pod niebezpieczna jazde.

Piesi widzac takie zachowanie doznaja uczucia zdezorietowania, leku, strachu i innych ( lacznie z agresja ). Poprzez takie zachowanie utrudniasz im swobodne przejscie. Postaw sie na miejscu pieszego przed ktorym motocyklista robi stoppi - czujesz sie bezpiecznie ??? Wejdziesz na przejscie dla pieszych jezeli widzisz, je jakis pacan hamuje wlasnie robiac stoppi ? Konkretny przyklad wymuszenia pierszenstwa i poruszania sie z nadmierna predkoscia, bo tak to chyba policja moze potraktowac.

A taaaaaaaak, rozloza mu jeszcze czerwony dywan i dadza policyjna eskorte + karetka pogotowia zeby sobie kuku nie zrobil ;)

 

Ty na powaznie pytasz ??? :icon_mrgreen:

 

:P

 

nie nie ks u nas tez technika poszla do przodu i teraz w takich przypadkach zamiast karetki daj smiglowiec zeby zapewnic maksymalne bezpieczenstwo komus kto zapomnial w pospiechu kasku a musi zdazyc na czas-policja teraz u nas ze spoleczenstwem, wzajemna pomoc i wspolpraca hahahahhaha

 

pozdrawiam

Edytowane przez pawelmoto2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w GB strasznie ściagaja za gumowanie, sam zostałem nagrany i skierowany do Rider Risk Reduction. Będą mnie uczyc bezpiecznej jazdy na motocyklu :icon_exclaim:) i beknę za to 80 funciaków :/

Będąc ostatnio na komisariacie :banghead: czytałem ulotkę o wprowadzaniu patroli z kamerami na głowach. Każdy policyjny patrol będzie dysponował tak zaopatrzony :/, to będzie masakra.

Edytowane przez Sylwester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...