Skocz do zawartości

Aprilia RX 125 - zajechana czy zablokowana?


xden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak: zawór wydechowy nie dziala ale to nie powinno miec wpływu na moc na wysokich obrotach. Po prostu jest max otwarty. Gosciu ktory nie ma zaworu twierdzi ze wchodzi na kolo z trojki. Gaznik sprawdzalem, dysza 145 czyli ok. Wybebeszylem tłumik końcowy, poza tym ze glosniej chodzi latwiej sie wkreca na obroty ale to dalej nie jest to. Elastyczności brak. Kompresja jest dobra, wymienialem pierscienie i blokuje tylnie kolo podczas pchania na asfalcie. Zamienilem tez filtr na stozek - kolejna nieznaczna poprawa, ale to nie jest to. Ile macie kanałow wydechowych w waszych rotaxach 123? Bo ktos mowil ze powinny byc 3 a mam jeden. Na jedynce polece na plecy ale na dwojce szans nie ma

 

Sprzeglo jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz czemu nie jest elastyczny? napisales wyzej ze zawor wydechowy nie dziala czyli dlatego nie jest elastyczny. Przeciez mi tzr 80 idzie z jedynki na kolo z gazu ale oczywiscie trzeba szarpnac. Daj komus kto umie na kole jezdzic i niech sprawdzi z ktorego biegu mu na kolo pojdzie. Zebatki na v-max?

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie pomysly na sprawdzenie kompresji ;/ "strzel ze sprzegla i sprawdz czy poleci na plecy" chcecie zabic kolege? heh taki przyrzad do mierzenie cisnienia w cylindrze to manometr do kupienia na allegro chyba za 30zl widzialem ostatnio takie .Cisnienie powinno byc od 9-12 atmosfer .Pozdrawiam

Edytowane przez Lidkus

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałem jawke 50 z dwojki to tez bym rxa postawil wydaje mi sie. Zębatki 14/48 czy 49. Czyli na enduro. Opiszcie mi jak stawiacie z gazu bo moze cos zle robie - siadam max z tylu i czekam az rozpedzi sie na tyle ze dostaje kopa lekko odpuszczam i rura ciagnac kierownice. i nic. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałem jawke 50 z dwojki to tez bym rxa postawil wydaje mi sie. Zębatki 14/48 czy 49. Czyli na enduro. Opiszcie mi jak stawiacie z gazu bo moze cos zle robie - siadam max z tylu i czekam az rozpedzi sie na tyle ze dostaje kopa lekko odpuszczam i rura ciagnac kierownice. i nic. :crossy:

ja na simsonku jade jak najwolniej i strzelam ze sprzegla i kolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałem jawke 50 z dwojki to tez bym rxa postawil wydaje mi sie. Zębatki 14/48 czy 49. Czyli na enduro. Opiszcie mi jak stawiacie z gazu bo moze cos zle robie - siadam max z tylu i czekam az rozpedzi sie na tyle ze dostaje kopa lekko odpuszczam i rura ciagnac kierownice. i nic. ;)

 

Mam ten sam problem że mój RX nie idzie z gazu na koło.Nie wiem czemu tak jest może jakis przód cieżki albo to jest kwestia tego zaworu że ten zawór nie otwiera sie stopniowo tylko odrazu i jak juz jedziesz masz otwarty zawór na maxa podnosi go lekko dostaje opór i go zamyka. Ale to tylko taka teoria niczym nie potwierdzona :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...