Skocz do zawartości

Bandit 600N '95 nie chce odpalić


kalosh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Po dwutygodniowej przerwie w jeździe przychodzę do garażu i chcę odpalić. Okazało się że akumulator zdechł. Zdziwiło mnie trochę przed ostatnią jazdą ładowałem. Wyciągam rozrusznik podpinam do akumulatora, mielę silnikiem i dupa. Wyjąłem fajkę od świecy, przytknąłem przewód do cylindra i żadnej iskry ani nic. Bezpieczniki wszystkie są więc nie wiem co może być nie tak(stawiałbym na moduł zapłonowy). Macie jakiś pomysł?

Pozdrawiam kalosh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego od razu modul ?

Miernik w reke i sprawdzaj instalacje krok po kroku - gdzie dochodzi niskie napiecie a gdzie nie, przy okazji przeczysc wszystkie kostki i laczenia.

Moze byc taka glupota jak masujacy wylacznik na kierownicy, w stopce bocznej, czy sprzegle.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę co z tego wyjdzie. Jutro miałem wziąć motor na wyjazd i dupa. Muszę jechać pieprzonym pks-em. Najwcześniej do tego usiąde za miesiąc. Dzięki za odpowiedź.

 

PS. Zastanawia mnie bardzo od czego ten akumulator mógł się wyładować. Jest to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę co z tego wyjdzie. Jutro miałem wziąć motor na wyjazd i dupa. Muszę jechać pieprzonym pks-em. Najwcześniej do tego usiąde za miesiąc. Dzięki za odpowiedź.

 

PS. Zastanawia mnie bardzo od czego ten akumulator mógł się wyładować. Jest to normalne?

 

Masz alarm?

 

Może aku był już po prostu stary albo nie masz ładowania :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździłeś może ostatnio w deszczu ?

 

Podobna historia mi się przydażyła, rozrusznik kręcił a iskry niet. Jedynie co trzeba było zrobić to spradzić każdy styk, na kierownicy pod zbiornikiem, modułu, bezpieczników itp... w poszukiwaniu zaśniedziałego. Czyli rozpinasz czyścisz papierkiem, smarujesz spinasz... w końcu trafisz na pechowe połączenie, jak znam życie to przyczyna jest bardzo prozaiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w macro kupisz dobry preparat w sprayu do styków 10 zł kosztuje szara puszka i pryskasz wszystko i czyscisz tylko nie odpalkaj bo łatwo palne niech odparuje moduł jak by padł to by nie krecił racvzej moze kabel od cewek zasilajacy zawiódł albo inne styki tylko posciagac bak i plastiki i heja babciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadałem ze znajomym elektrykiem (co prawda samochodowym) i pomierzył mi co nieco. Z jego oględzin wyszło że prąd jest mierzalny na kostce wejściowej do modułu a na wyjściowej już niestety nie. Na tej podstawie mogę stwierdzić że właśnie moduł zawiódł (jeżeli się mylę to poprawcie). Teraz moje pytanie: czy śmierć modułu mogła być spowodowana jakimś zwarciem (co by mogło tłumaczyć wyładowanie akumulatora)?

Edytowane przez kalosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

ja mialem teraz problem z modułem zapłonu. nagle nie bylo iskry w moim suzuki. moj mechanik od razu powiedzial ze nie bedzie sie z tym meczył - wymontował caly zaplon czyli stator impulsator moduł oraz cewki i posłal do pewnej firmy szanującej sie w swiecie elektroniki motocyklowej (elserwis - ostrołeka). tam podpieli moduł oraz reszte, cewki okazaly sie ok, impulsator tez. wyszlo ze moduł czasami nie styka i nie daje iskry. rozebrali go i stwierdzono zimne luty oraz jakies niestykajace polaczenia. naprawili za 150zł i odeslali do krakowa. paczka nadal w drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paczka powinna być jakos niebawem - została wysłana priorytetem we wtorek ale ze idzie przez warszawe to sie troche spoznia. mam nadzieje ze jak zamontuje wszystko to bedzie dobrze dzialalo - moj mechanik mowi ze od zawsze posyla do nich i nigdy nie bylo pudła, zawsze naprawiali. koszt maks 300zł w zaleznosci od uszkodzen. za modul do mojego także wołali 400zł - wolałem dać do naprawy i miec gwarancje. w zasadzie na Twoim miejscu poslalbym juz do nich caly zaplon. kompleksowe sprawdzenie to jedynie 40zł i najwyzej by Ci to naprawili albo zwrocili - miałbyś pewnosc co padlo.

 

link do nich http://www.el-serwis.neostrada.pl/ofirmie.html

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...