Skocz do zawartości

Wybor opon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wlasnie, moja Suzia zaczela domagac sie nowych opon, normalnie, pomeczyl bym je jeszcze troche, ale za tydzien kroi sie powazny wyjaz - ok 900mil w 5 dni (pozdro Ciarah!), a to troche za duzo...

Mysle, ze najlepiej bedzie wymienic teraz.

Przeczytalem forum (nie jedno i nie raz) i waham sie pomiedzy dwoma Michelin Pilot Road 2 i Metzeler z6.

Cena taka sama, w opiniach Ci ktorzy przsiedli sie na Michelin z z6 chwala ja bardzo, jednak nikt ni wie, jak to z zywotnoscia.

Moze ktos cos powie?

Dodam, ze tygodniowo robie ok 120m(dojazdy) + cos tam w weekend, czasem jakis wypad (100-200mil).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem, obie są dobre :biggrin: Według mnie nie ma za bardzo różnicy więc albo Metzeler albo Michelin.

 

Jakbyś poszukał to byś znalazł to: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...hl=Ranking+Opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Klaudiusz

Patrzalem na to ale...

z tego co wyczytalem na sv650.org to Michelin zapewnia lepsza przyczepnosc w poriwnaniu do z6 jednak troszke szybciej sie zuzywa, czyli troche na odwrot niz w tescie...

nikt jednak nie wyciagnal jeszcze z opony ile sie da, wiec nic nie mowia o zywotnosci.

Co do testu KS'a - dzieki (kup wreszcze aparat/skaner i wklej artykul :biggrin:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co człowiek to opinia, Rebel w swoim Bandycie 1200 ma Metzelery i mówi że super. Ja smigałem na Michelinach ale Pilot road w CBFce i były super. Teraz Adam śmiga nim i opon jeszcze nie zmieniał.

 

Ja napewno będe za jakiś czas zmieniał oponki bo te seryjne Dunlopy są do dupy i albo Metzeler albo Michelin :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwie sa 2 miszankowe i obydwie maja lekko wyostrzona konstrukcje. nie sa takie plackowate jak pilot roady pierwszej generacji.

 

ja zapodalem conti road atack ale nie moge sie jeszcze wypowiedziec bo wlasnie dostalem paczke tak wiec tsza zalozyc

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Klaudio wspomniał latam na Pilotach. Niedługo stuknie im 14 tysięcy i patrząc na zużycie przejadą następne 7. Mimo sędziwego wieku (4 latka) trzymają idealnie zarówno na suchym, jak i na mokrym. W dziale "Sprzedam" ktoś oferuje piloty za małą kasę z 2006 roku. Uderz tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Klaudio wspomniał latam na Pilotach. Niedługo stuknie im 14 tysięcy i patrząc na zużycie przejadą następne 7. Mimo sędziwego wieku (4 latka) trzymają idealnie zarówno na suchym, jak i na mokrym. W dziale "Sprzedam" ktoś oferuje piloty za małą kasę z 2006 roku. Uderz tam

 

dzieki, wlasnie na wymianke jade,

przebieg godny, pogadam jeszcze z mechanikiem..

 

niestety, dzial sprzedam odpada... (UK)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Adam i Klaidiusz gadaja o starym pilocie...

 

Pojechalem z zamiarem zalozenia pilotow 2, ale chcialem zapytac mechanika co on na ten temat.

Powiedzial krotko, bierz michelin.

 

Przejechalem moze 10km, spokojnie, (pierwszy raz mam nowe opony) powiem tyle:

widzisz zarket i wtedy cos krzyczy Ci do ucha: "przechyl sie!", wiec skladasz sie, a wtedy ten sam glos krzyczy jeszcze glosniej "BARDZIEJ!!!"

 

Zobaczymy jak bedzie z zywotmoscia.

 

Pozdrawiam

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Adam i Klaidiusz gadaja o starym pilocie...

 

Pojechalem z zamiarem zalozenia pilotow 2, ale chcialem zapytac mechanika co on na ten temat.

Powiedzial krotko, bierz michelin.

 

Przejechalem moze 10km, spokojnie, (pierwszy raz mam nowe opony) powiem tyle:

widzisz zarket i wtedy cos krzyczy Ci do ucha: "przechyl sie!", wiec skladasz sie, a wtedy ten sam glos krzyczy jeszcze glosniej "BARDZIEJ!!!"

 

Zobaczymy jak bedzie z zywotmoscia.

 

Pozdrawiam

Dyzio

 

 

a to sa zwykle roady 2 czy roady 2 2TC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...