Skocz do zawartości

pytanko o suzuki TL 1000s 97'


chudy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem: przy puszczeniu gazu i hamowaniu silnikiem czesto ale nie zawsze nastepuje strzal w tlumik i zawsze jest to prawy tlumik i zazwyczaj towarzyszy temu ogien ;/ w lewy wydech nie strzela ani nie puszcza ognia;) oraz przy utrzymywaniu stalej predkosci wystepuje jakby "falowanie" obrotów nie jest w znaczny sposob wyczuwalne nie ma zadnego szarpania raczej to wyglada jakby delikatne ruchy manetka;/ nie jest to uciazliwe ale jednak niepokoi mnie to ;/ wtryski sa po synchronizacji, swiece sa nowe, przepustnice czyste bez luzow moze ma ktos jakis pomysl co to moze byc;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się układowi rur wydechowych.. Do prawego spaliny leca prosto a lewy jest podłączony do prawej rury.. Spaliny mają po prostu krótszą drogę, żeby leciec prawym i dlatego on zazwyczaj strzela.. Tak samo jest z nagrzewaniem tłumików.. Kiedy prawy jest gorący to lewy dopiero zaczyna się nagrzewać.. Ja na nieseryjnych tłumikach troche pojeździłem i zmieniłem na oryginały bo motor nie pracował tak jak powinien, strzelał w wydech, w pewnym zakresie obrotów miał spadek mocy i czasem zachowywał sie jakbym puścił gaz..

pozdr

Mikołaj

Edytowane przez Stifler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swojej TLce ten sam problem- strzela w prawy tłumik. Dodam że mam nie seryjne wydechy. Są to MIGi, którymi jestem trochę zawiedziony. Wcale nie są specjalnie głośne.

A będąc przy temacie TLa- macie może doświadczenia ze zmiany przełożeń na zębatkach? chcę zrobić z TLa jeszcze lepszego "gumo oblatywacza" :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem na przód mniejszą zebatke ale z niej zrezygnowałem bo za bardzo rozchlapywało mi olej z łańcucha.. teraz mam spowrotem oryginalną i jest ok.. Tyle ze na tamtym przełożeniu można było wstawiac na koło w kazdej sytuacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem na przód mniejszą zebatke...

.. i nalezy pamietać że mniejsza zębatka z przodu spowoduje szybsze zużywanie się ślizgów

a ślizgi są drogie,

więc lepiej z tyłu wstawić większą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem: przy puszczeniu gazu i hamowaniu silnikiem czesto ale nie zawsze nastepuje strzal w tlumik i zawsze jest to prawy tlumik i zazwyczaj towarzyszy temu ogien ;/ w lewy wydech nie strzela ani nie puszcza ognia;) oraz przy utrzymywaniu stalej predkosci wystepuje jakby "falowanie" obrotów nie jest w znaczny sposob wyczuwalne nie ma zadnego szarpania raczej to wyglada jakby delikatne ruchy manetka;/ nie jest to uciazliwe ale jednak niepokoi mnie to ;/ wtryski sa po synchronizacji, swiece sa nowe, przepustnice czyste bez luzow moze ma ktos jakis pomysl co to moze byc;/

 

Kolego odpowiedź na twoje problemy to - SUZUKI :P

 

A tak serio to kolega Stifler słusznia zauważył jak wygląda łączenie rur i stąd ten efekt. Bardzo mi siepodoba jak ludzie patroszą tłumiki wymieniają na tjuningowe :) a potem zamiast się radować mają problem. Innymi słowy- pić to trza umić.

 

Pokuszę się delikatne stwierdzenie, że sportowe V-ki zazwyczaj delikatnie falują na jałowym biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieseryjnych tłumikach troche pojeździłem i zmieniłem na oryginały bo motor nie pracował tak jak powinien, strzelał w wydech, w pewnym zakresie obrotów miał spadek mocy i czasem zachowywał sie jakbym puścił gaz..

pozdr

-wygląda na to, że bez dostojenia na hamowni się nie obędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Delikatne szarpanie/falowanie w czasie jazdy z manetą ustawioną w jednej pozycji może też swiadczyć o przeciągniętym łańcuchu napędowym - sprawdź.

 

Pozatym - po kiego wam zmieniac zebatki ?? :)

TLR i TLS na kolo idzie z gazu jak chce i kiedy chce - po zmianie bedzie straszny nerwus.

 

Zdrówki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...