Skocz do zawartości

motory z USA, sprowadzenie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jeszcze cos mi kumpel mowi ze nowego sie nie oplaca (za drogi i "nie da sie" taniej ) - musi być moto w USA zarejestrowane przynajmniej pół roku , wtedy "da sie" kupić taniej i sprowadzić taniej mino ze motong ma zerowy przebieg np 120 mil.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam eh panowie wcale to tak słodko nie wyglada jak by sie wam wydawało ja liczyłem wszystko chce kupic nowy motocykl niewiem jak jest uzywanymi ale sadze ze pdobnie pozatym zeby kupic uzywke trzeba kogos tam miec albo jechac samemu co sie juz wogole nie opłaca

 

liczylem sobie ile wyniesie mnie sprowadzenie nowego GSX-R 600 K7 ze USA i czy będzie to taniej niz w u nas w kraju

 

wartość motocykla: 8899$ x 2,51 = 22330zl do tego

transport: 3 000 zł

cło: 6%

VAT: 22%

no i liczymy cło:

 

25330*0.06 = 1519zł (cło)

 

a teraz VAT:

 

26850*0.22 = 5900zł (VAT)

 

razem: 25330 + 1519 + 5900= 32749zł do tej kwoty trzeba doliczyc jeszcze koszty rejestracji moto jakies 1tys-1,5tys zł

 

wiec za tyle samo mozna u nas kupić motocykl no prawie za 33tys jest do kupienia i każdego IMPORTERA et: MOTO IMPORTER BOGUSLAWSKI UNION MOTO trzeba sie potargowac i macie to samo!!! pozdrawiam

 

pozdrawiam

 

ps.oczywiscie wziąłem ceny ze strony www pewnie jakies tam rabaty mozna dostać jak wszędzie.byc moze sie myle to chętnie sie czegos dowiem

 

 

Ano prawdę prawisz kolego. Mnie denerwuje jak patrzę za ile moto może sobie kupic tak Amerykaniec. Zarobki zapewne nieco lepsze niż u nas. Jak jednak doliczysz opłaty no to dupsko blade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich jestem początkas . . .

 

Ostatnio duzo przegladalem w internecie stron z salonow w USA i chcialbym sprowadzic stamtad motocykl Yamahe R1 lub R6, czy ktos juz kiedys probowal tego? Jak to wyglada i jakie sa koszty? Bo cena motocykla w stosunku do polskich cen jest bardzo zachecajaca, mianowicie za R6 trzeba dac ok 9,700$ (ok 24tys zl) gdzie w polsce trzeba zaplacic ok 44tys zl http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M160870 , a R1 w USA 11,700$ (ok 29tys zl) a w pl ponad 55tys http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M305317. totez chcialbym sie dowiedziec jak to wyglada i co o tym sadzicie.

 

Potrzebuje jakiejs fachowej pomocy, w gre wchodzi tylko nowy motocykl, bedzie on oczywiscie jako pierwszy, mam 23 lata i pracuje juz ciezko od roku na niego wiec musze podjac bardzo wazna decyzje.

 

Dziekuje i pozdrawiam :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys sciagac z ojcem quada z USA.

Najlepiej jakbys mial tam jakiegos znajomego, ktory kupilby motor i Ci wyslal. Rzeczywiscie cena motorow/quadow jest powalająca w porownaniu z naszyi salonami.

Motor musisz przetransportowac w kontenerze na statku. Dowiadywalem sie o transport lotniczy ale powiedzieli mi ze odpada gdyz w moto sa niebezpieczne substancje... Transport na kontenerze nie jest tak drogi jak przetransportowanie motoru jakąś firmą spedycyjna do portu...

 

Niestety odradzili mi kupno quada z USA o czesci... Mowili ze na rynek amerykanski i europejski wychodzą inne czesci, a teraz mowia ze nie ma roznicy... sam juz nie wiem...

 

Moze ktos wie jak to wkoncu jest????

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie interesowałem r6 z usa. model 2007 można kupić u dealera za ok 7400usd

podobno jak bierzesz na eksport to salon nie płaci podatku więc może by zeszli jeszcze z ceny

 

z tego co się dowiedziałem to:

 

motocykl ok 7400usd

fracht 1000usd ?

czyli jakieś 8400 usd

dodać cło

8400*1,09=9156usd

i jeszcze vat

9156*1,22=11170usd

 

przy obecnym kursie bodajże 2,46 wychodzi ok 27500pln plus jakieś tam drobiazgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze na szybko bo nie cche mi sie pisa calego mojego liczenia jak komus zalezy to pisac wtedy wkleje!!

 

rowniez na nadchodzacy sezon planuje kupic sporta 600 wybór padl na gsxr 600 ale nie odpuszczams obie r6. poczytalem popytalem policzylem i napisze wam. nie oplaca sie scigac motocykla ze stanow bo za te sama kase mozna kupic taka maszyne u prywatnego importera(chyba robie im reklame).

wyliczylem(wedlug cen w $ ze strony yamahy w usa 9599$ r6 2007) ze sproawdzenie takiego motocykla bedzie kosztowac ok 34tys. tyle samo kosztuje ten motor u importerów prywatnych.a dodam wiecej nie trzeba zaltwic tlumaczen i wedlug mnie jest ciut lepiej z gwarancja zawsze mozesz do goscia pojechac a jak ktos ci sprowadzi moto z usa to gdzie go znajdziesz a jak znajdziesz to moto wraca do usa choc na to bym nie liczyl.

 

niewiem skad kolega Luke PL wziął cene r6 2007 7400$ jest to CHYBA cena netto i nikt wam po takiej cenie nie sprzada motocykla LOLLOL

 

po cenie netto mozecie sobie kupic motor w krajach UE, musicie posiadac EU NIP i wtedy placicie kwote netto a w poslce wam dopierdalaja vat 22% wiec na jedno wychodzi.

 

wracajac do tematu moto z USA jesli ktos ma dosjcie do r6 2007 za 7400$ to prosze napisac biore takie moto od reki bo jak by nie patrzyl wychodzi 27tys + koszty rejestracji i tlumaczen ale to jakis 1,5tys weic w sumie wyszlo by pewne 29tys wiec o 5tys taniej niz u pruwatnego importera pozdrawiam

 

 

znalazlem kontakt gościu sprowadza motocykle ze stanów

 

31700 - r6 2007

34200 - r6 2008

 

29500 - k7 600 gsxr

 

plus koszty rejestracji

 

MA KTOŚ TANIEJ??

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie.

 

mieszkam w USA , wysylam sprzety do PL wiec co nieco moge dodac.

 

nowe R6 za 7400 USD jest do kupienia bez wiekszego wysilku. roczniki 2007 sa teraz na wyprzedazy wszedzie.

 

jest to cena netto ale kupujac moto na export niedolicza sie podatku.

 

takie R6 wyslane przezemnie wychodzi 27 tys zl (oplacone , oclone i przywiezione do domu klienta.)

 

jesli ktos ma pytania ..

 

gg 1959439

[email protected]

www.zmcauto.com

1 773 733 9148

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem 27tys jest to cała kwota jaka ponosze za motocykl:)???? nie płacę zandego vatu, cła niczego iinteresuja mnie tylko koszty rejestracji i tłumaczeń dokumnetów tak???

 

ps.przepraszam za moją pomylke!

ps1.jaka cena jest u Ciebie za GSX-R 600 K6 K7???

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wie ktos w jaki sposób można kupić częsci z ebay ze stanów?

Znalazlem np chromowaną osłone chlodnicy do mojego VN 800 nowiutką za 70 $ gdzie u nas podobna kosztuje min 300 zl a highway hawka 370 :icon_biggrin:

Podobnie jest np z oparciem dla pasażera-ponad połowe taniej :notworthy:

 

Mam znajomego w stanch ktory moglby mi to zamowic na swoj adres i potem wyslac mi do polski ale czy są jeszcze jakies dodatkowe oplaty?? np podatek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wie ktos w jaki sposób można kupić częsci z ebay ze stanów?

Znalazlem np chromowaną osłone chlodnicy do mojego VN 800 nowiutką za 70 $ gdzie u nas podobna kosztuje min 300 zl a highway hawka 370 :icon_biggrin:

Podobnie jest np z oparciem dla pasażera-ponad połowe taniej :notworthy:

 

Mam znajomego w stanch ktory moglby mi to zamowic na swoj adres i potem wyslac mi do polski ale czy są jeszcze jakies dodatkowe oplaty?? np podatek??

 

Niech ci wysle bez żadnych opakowań fabrycznych jako "gifts - used parts" przez US-Post, lotnicza jak ci sie spieszy, zwykła jak masz czas i powinieneś paczkę dostać do domu baj listonosz. :cool:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego w stanch ktory moglby mi to zamowic na swoj adres i potem wyslac mi do polski ale czy są jeszcze jakies dodatkowe oplaty?? np podatek??

 

Ja tak robiłem, tyle, że kupywałem na kilka sklepach internetowych ubrania na motocykl i snowboard. Te paczki przyszły do znajomego w stanach a on to wszystko przepakował z oryginalnego opakowania, poodcinał metki, pościągał folie, pookręcał w jakieś papierki i wsadził do paczki razem z jakimiś słodyczami itp.

Paczka szła równy miesiąc i kosztowała 20$, żadnych problemów z cłem nie było.

 

Wszystko wyszło mnie połowe taniej niżbym kupił w PL, łącznie z przesyłką i małą prowizją dla znajomego ;).

 

Nie chce go bardzo "wykorzystywać" bo bym więcej rzeczy sobie w ten sposób powysyłał :wink:

 

Aaa i na e-bayu najlepiej szukać aukcji z zapłatą Pay-palem bo wtedy nie ma praktycznie żadnych problemów, a z inną formą płatości u nich różnie bywa.

 

Kombinuj póki kurs zielonych jest bardzo korzystny...

 

Pozdrawiam!

Fiba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...