Skocz do zawartości

motory z USA, sprowadzenie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sprowadzałem moto ze stanów w marcu tego roku, nie pamiętam już dokladnie cen, ale wiem, że za moto na E-bay zapłaciłem 2300$ za przesyłke 450$ do tego jeszcze cło 6% ( moto) , vat 22% (od moto i przesyłki). Wartość motocykla na umowie oczywiście zaniżona (500$) i od tego płaciłem cło i vat. W urzędzie celnym zostawiłem coś ponad 1000zł. W więc reasumując, Za motocykl zapłaciłem ok 7000zł, a w sumie wyszło mnie 10000zł, czyli jakieś 3000 opłat (w tym przesyłka). I tak zarobiłem jakieś 4000zł.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Aha! Sprawy w stanach załatwiał mi brat, a więc dobrze by było mieć kogoś za oceanem :)

 

 

co by nowego postu nie pisać to się tu podepnę

 

a jak jest dokładnie z dokumentami, jakie dokłądnie muszę mieć aby zarejestrować moto z usa

zasadniczo będzie to raczej moto z ubezpieczalni, kuzyn kupi i wyśle, ale jak kuzyn kupi to dokumenty będą raczej na niego (prawdopodobnie fv), Włoszku jak to u Ciebie wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak w temacie, interesuje mnie koszt sprowadzenia? jakie papiery? formalnosci? podatki? oplaty?? generalnie cala procedura. Moze linki do jakis firm, ktore zajmuja sie sprowadzaniem motorow z USA? Jak dokonac kupna w USA np. z ebay.com jezeli wiadomo, ze tam nie pojade i nie spisze umowy? takze wszystko na ten temat i co z tym zwiazane, dzieki, pzdr

 

 

Odnosnie sprowadzania mozesz sprobowac poszukac na www.szopuj.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam pytanie o rejestrowanie.

Co potrzebuję?

Czy faktura zakupu w USA, wszystkie dokumenty celne oraz odpis dowodu (czy jakoś tak) starczy aby bezproblemowo zarejestrować go w kraju?

Pozdrawiam!

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dopisuje sie do pytania Foksa oraz jak to jest z fabrycznie nowymi sprzętami, chodzi mi o homologacje i inne sprawy związane z rejestracją w PL.

 

p.s. I nie piszcie mi o Szukaniu ..... PLISSSSS :crossy:

 

 

 

no właśnie jak to jest np z Drag starem z 2005 r czy można go normalnie zarejestrowac czy trzeba coś mu zmienić - np światła???? z czerwonych na pomarańczowe albo............zielone... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, jestem świeżo po sprowadzeniu, więc moge sie podzielić tym co wiem...

Do zarejestrowania w kraju potrzebne są:

-umowa kupna/sprzedaży motocykla

-Certificate of title (czyli taki zielony papierek z danymi moto) coś jak karta pojazdu u nas

-Papiery, ze motocykl został oclony, to z urzędu celnego

- Plus, to wszystko musi być przetłumaczone u zaprzysięgłego tłumacza, chodzi mi głownie o Certifikat motocykla i jezeli umowe macie w jezyku angielskim to tez musi byc przetlumaczona

- Trzeba tez dokonać wplaty w Urzedzie Skarbowym, ale to przy okazji rejestrowania

Jesli o papiery chodzi, to chyba tyle, mam nadzieje, ze o czyms nie zapomnialem, jesli tak, to niech mnie ktos poprawi.

 

Co chcialem dodac jako lekki "tip" dla kupujacych.. Niestety zlote czasy sie skonczyly i zanizanie ceny w urzedzie celnym juz nie przechodzi tak jak jeszcze rok temu :smile: Maja swoj katalog, zgodnie ze stronka Craigslist i sugeruja sie tymi cenami.

Dla porownania dodam:

W zeszlym roku w marcu sprowadzilem VT600 z 99 roku i podalem cene $800, przeszlo bez problemu i zaplacilem od tego grosze Vatu i cla... Moto wtedy stalo srednio po $3200-$3800

W tym roku sie nie udalo, za VTXa 1,3 podalem na umowie cene $2000 i urzad celny (Czestochowa) nie zgodzil sie go oclic, bo powiedzieli, ze wartosc motocykla to $5000 i w sumie mieli racje, bo za tyle go kupilem. Tak wiec musialem sporzadzic nowa umowe z nowa cena i wlasnie wczoraj im to wyslalem. Bedzie mnie to kosztowac 2500zl wiecej niz planowalem.. No ale juz jest za pozno, a na motocyklu i tak bede 5000zl do przodu :buttrock: Wiec pomimo tych trudnosci, nadal sie opłaca, bo motocykle w stanach sa za grosze!

 

PS: Pisze tylko o jednym urzedzie celnym, gdzie indziej moze byc calkiem inaczej, a jak macie znajomosci i wiecie komu dac w łape, to napewno by przeszlo. Ja niestety takich znajomosci nie mam.

Wybacz kazan, ze nie odpisalem wczesniej, ale teraz dopiero wpadl mi w oko ten temat, wczesniej gdzies mi uciekl.

 

PS2: Kierunki powinny byc pomaranczowe, u mnie takie sa, a jesli masz inne to wystarczy, ze przy przegladzie nie beda sie czepiac i mozesz jezdzic z czerwonymi. Ale z tego co widzialem to w wiekszosci sa pomaranczowe, wiec no problem. Z homologacja nie ma zadnych problemow. Nie trzeba wymieniac lamp, kiery czy czegokolwiek. Rejestrujesz i jedziesz :cool:

 

Mam nadzieje, ze bylem pomocny, pozdrawiam!

Edytowane przez Włoszku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę za wiele w temacie sprowadzenia moto z usa, ale w temacie rejestracji to tak:

 

po pierwsze: emisja spalin motocykla z usa musi się mieścić z normą europejska (czyli normą polską)

 

np. Kawasaki ninja 500R nie mieści się z emisją spalin (chyba :( ) dlatego nie wychodzi na rynek europejski tylko amerykański... ale i tak cwaniaki niektóre rejestrują i śmigają Polak potrafi :icon_mrgreen:

 

po drugie: co do świateł na każdej lampie jest literka ... zapomniałem jaka jest :buttrock: ale przypuśćmy E , i jeśli moto ze stanów nie ma takiej literki E na lampie to nie da się go zarejestrować, trzeba tylko zmienić lampę która posiada homologację europejska czyli taka z literką E i wszytko będzie ok, także sprowadzając moto ze stanów nie ma co się obawiać że się go nie zarejestruje, drobna kosmetyka i motocykl będzie spełniał europejskie normy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A czy orientuje się ktoś jak jest z obowiązkiem homologacji? Jakiś czas temu wszędzie w mediach było głośno o wprowadzeniu nowego obowiązku przeprowadzania homologacji dla wszystkich pojazdów spoza UE w tym motocykli z USA.

 

Czy orientujecie sie na jakim jest to etapie? Czy złodzieje z sejmu już to uchwalili? Ktoś ma doświadczenia ze sprowadzeniem motocykla z ostatnich dni?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Poszukuje kto wie jakie firmy albo osoby sciągaja za przystępne ceny motocykle z kanady lub usa.

Chodzi mi o to że jak bym znalazł sobie sam takowy motocykl to kto mi i za ile przywiezie pod drzwi.

 

 

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&biw=...14c8d63148f9fd3

 

http://www.google.pl/#hl=pl&biw=1152&bih=5...14c8d63148f9fd3

 

 

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

odkopuję temat bo mam pytanie odnośnie rejestracji uszkodzonego motocykla z USA. Jeśli chodzi o dokumenty są odprawy celne itd, ale nie mam aktu własności czy jakoś tak. Sprzedający mówi że został ponieważ motocykl brał udział w wypadku. Jak by został zrobiony przegląd w USA to ten akt został by zwrócony, ale motocykl obecnie jest w Polsce i nie ma możliwości żeby mieć ten akt. I tutaj pytanie czy jest możliwość rejestracji takiego motocykla ?? czy zostaje tylko rejestracja na SAM-a ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

"salvage title" albo "destruction title"-parts only , czerwona pieczatka na akcie wlasnosci , takie akty wlasnosci pochodza z ubezpieczalni/aukcji rozbitkow, jak kupisz od prywatnego moze byc bez adnotacji jezeli szkody niezglosil albo odkupil od ubezpieczalni niedajac im "title"

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...