Skocz do zawartości

co na pierwszy raz? (jaka maszyna)


Rekomendowane odpowiedzi

chopy

bez przepychanek '-)

prawko zrobie na 100%

a kase na maszyne bede mial i tak na wiosne przyszlego roku - no chyba ze zdarzy sie cud i moja stara zgodzi sie zebym kupil motocykl na raty, no to wtedy szybciej '-)

 

dobra, poki co dziekuje Wam bardzo za pomoc, ide spac

i bede teraz czesciej tu zagladal!

c ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornas, nie mam motocykla, ale nie wiem co to zmienia. Nawet gdybym miał a nie miał prawka nie wyjechałbym nim nigdzie poza moją uliczkę. Może jestem dziwny, trudno. A 13 lat nie mam, nie ustawiłem wieku w profilu. Mam 17 lat tylko co to zmienia?

 

EDIT: zmieniłem wiek :smile:

Edytowane przez Michal1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornas, nie mam motocykla, ale nie wiem co to zmienia. Nawet gdybym miał a nie miał prawka nie wyjechałbym nim nigdzie poza moją uliczkę. Może jestem dziwny, trudno. A 13 lat nie mam, nie ustawiłem wieku w profilu. Mam 17 lat tylko co to zmienia?

 

EDIT: zmieniłem wiek :smile:

A zatem życzę Ci kupna jakiegoś fajnego dla Ciebie sprzęta i dużo radości z jazdy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że XJ ota to dobry motor dla początkujących ew może obejrzyj się za bandziorkiem ale tym mniejszym 400cc

 

Z prawkiem zrobisz jak chcesz ale dla porządku dodam tylko że bez uprawnień odpowiednich nie działa OC więc może się to skończyć na trochę większych kosztach niż 300PLN. Wystarczy że w jakiejś dobrej furze bok przerysujesz to możesz zacząć szukać kupca na swoją nerkę co by koszty pokryć :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że XJ ota to dobry motor dla początkujących ew może obejrzyj się za bandziorkiem ale tym mniejszym 400cc

 

Z prawkiem zrobisz jak chcesz ale dla porządku dodam tylko że bez uprawnień odpowiednich nie działa OC więc może się to skończyć na trochę większych kosztach niż 300PLN. Wystarczy że w jakiejś dobrej furze bok przerysujesz to możesz zacząć szukać kupca na swoją nerkę co by koszty pokryć :)

 

No witam

A tu bym się z Tobą nie zgodził, ponieważ sam to przerobiłem, kupujesz motor ,rejestrujesz i ubezpieczasz, możesz być posiadaczem motocykla czy auta nie mając prawka, prawo jazdy jest potrzebne do ruchu a do ubezpieczenia jeśli masz prawko dłużej niż chyba 3 lata nie jest doliczana tzw. zwyżka za młodego kierowcy.

Ja ubezpieczyłem motor w PZU bez żadnych zniżek i zapłaciłem 108 zł w tym 32 zł to NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornas trzeba by poszukać ale na pewno jest zapis w ubezpieczeniu, że ubezpieczalnia nie wypłaci odszkodowania jeżeli (tutaj kilka warunków). jestem prawie pewien, że wśród tych warunków jest mowa o braku uprawnień , zaraz nawet poszukam.

edit:

znalazlem cos takiego

Czy otrzymam odszkodowanie z ubezpieczenia OC, gdy sprawca szkody nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu (np. prawa jazdy?)

Odszkodowanie z ubezpieczenia OC zostanie wypłacone poszkodowanemu również w sytuacji, gdy sprawca szkody nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu (np. prawa jazdy). W takiej sytuacji firmie ubezpieczeniowej przysługuje prawo dochodzenia zwrotu wypłaconego odszkodowania od sprawcy kierującego pojazdem mechanicznym.

Jeszcze w kwestii ubezpieczenia i młodego stażem kierowcy. Tak jak ty ubezpieczałem swoje moto bardzo niedawno i pan spytał się mnie od kiedy mam prawo jazdy kat A!! nie chodziło mu o B. Jeżeli więc podałeś że masz prawko więcej niż X lat to mogła to być nieprawda(chodziło ci o B a ubezpieczycielowi o A). Może zarzucę temat do działu prawnego i tam coś doradzą.

Edytowane przez kenji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornas trzeba by poszukać ale na pewno jest zapis w ubezpieczeniu, że ubezpieczalnia nie wypłaci odszkodowania jeżeli (tutaj kilka warunków). jestem prawie pewien, że wśród tych warunków jest mowa o braku uprawnień , zaraz nawet poszukam.

edit:

znalazlem cos takiego

Czy otrzymam odszkodowanie z ubezpieczenia OC, gdy sprawca szkody nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu (np. prawa jazdy?)

Odszkodowanie z ubezpieczenia OC zostanie wypłacone poszkodowanemu również w sytuacji, gdy sprawca szkody nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu (np. prawa jazdy). W takiej sytuacji firmie ubezpieczeniowej przysługuje prawo dochodzenia zwrotu wypłaconego odszkodowania od sprawcy kierującego pojazdem mechanicznym.

Jeszcze w kwestii ubezpieczenia i młodego stażem kierowcy. Tak jak ty ubezpieczałem swoje moto bardzo niedawno i pan spytał się mnie od kiedy mam prawo jazdy kat A!! nie chodziło mu o B. Jeżeli więc podałeś że masz prawko więcej niż X lat to mogła to być nieprawda(chodziło ci o B a ubezpieczycielowi o A). Może zarzucę temat do działu prawnego i tam coś doradzą.

Nie nie pytali mnie jak długo mam prawko kat. A więc odpowiedziałem że w ogóle nie mam, więc musiałem zapłacić pełną składkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru moto, polecam CB500 (używana) - mam i bardzo jestem zadowolony, albo nówkę CBF500, mozna kupić jak się ponegocjuje za mniej niż 20 000 mozna kupić.

Tak piszę odnośnie GS500 - tego motoru nowego ja bym jednak nie kupił, bo technicznie jest on już bardzo stary, ale to tylko moje zdanie. Po prostu proponuję zobaczyć CB500 lub CBF500, usiąść, przejechać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...