Skocz do zawartości

Ranking Opon sportowo turystycznych


Rekomendowane odpowiedzi

kulka też mam na tyle BT020 i ostatnio na mokrym jak przyspieszałem ostro na prostej to złapała uślizg i to bardzo wyczuwalny :(

Kilka razy w zakręcie na mokrym też złapałem uślizg...

Jakie będą następne oponki nie wiem, ale pewnie Conti :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj jesli mozesz to powiedz mi gdzie dokladnie jedziesz do Francji bo jak w Alpy np. okolice Chamonix to wpadnij do mnie na piwko :P bezalkoholowe :icon_mrgreen: chyba ze zostaniesz na noc to wtedy alkoholowe :icon_mrgreen: tutaj bys zobaczyl jak fajnie smiga sie po tych serepentynach gorskich ;) nie to samo co te nasze tatrzanskie pagorki :cool:

Dzięki za zaproszenie, ale będe sie kręcil wokół Paryżewa, tym razem :icon_mrgreen:

 

Innym razem.

 

Pozdrawiam

Klaudiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Dla zainteresowanych najnowszy test oponek sportowo turystycznych przeprowadzonych na VFR 800

 

1. Metzeler Z6

Witam , mam pytanie odnośnie tych Z6 ... czy to są następcy Metzelerów MeZ4 ??? Bo takowy komplet posiadam w VFR i tył sie już zaczyna konczyć (moze ten sezon przekulam jakoś) i na następny sezon tył będzie wymieniany i zastanawaim sie na co zmienić , najchętniej bym tam wsadził to co jest , gdzies spotkałem na allegro nową MeZ4 z roku 2006 za chyba 320zł. Tylko zastanawiam sie czy te gumy są jeszcze w produkcji i sprzedaży , moto mam zamiar mieć jeszcze dłuuugo wiec planuje tam wsadzić coś na czym mi sie dość dobrze jezdzi i zdecydowałem sie na nową , choć XJą jezdziłem tylko na używach :) ale to inne czasy były ... Prosze o rade. Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z podróżą, w którą wyruszam z żoną do Francji (jakieś 3500-4000 km), zdecydowałem sie zmienić na jedyne co mieli dostępne od ręki, czyli Pirelli Diablo Strada

 

Zobaczymy jak sie sprawdzą.

 

 

Jeżdż na Diablo Stradach. Będziesz zadowolony. Nie wiem jak Bandit zachowuje się na drodze. Jeśli tak jak wygląda, to super :evil:. W mojej XJ'ce poprzednio miałem Metzelery Laser "nieco" zużyte. Teraz, na DS'ach motocykl nie reaguje na koleiny albo jakieś inne nierówności. W zakrętach trzyma się drogi jak przyklejony.

Autentycznie jestem zachwycony. A tak z ciekawości, jeśli nie tajemnica, ile Cię kosztowały? Ja za swoje dałem 1100 zł (120/70/17, 150/70/17). Montaż oczywiście w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdż na Diablo Stradach. Będziesz zadowolony. Nie wiem jak Bandit zachowuje się na drodze. Jeśli tak jak wygląda, to super :icon_mrgreen:. W mojej XJ'ce poprzednio miałem Metzelery Laser "nieco" zużyte. Teraz, na DS'ach motocykl nie reaguje na koleiny albo jakieś inne nierówności. W zakrętach trzyma się drogi jak przyklejony.

Autentycznie jestem zachwycony. A tak z ciekawości, jeśli nie tajemnica, ile Cię kosztowały? Ja za swoje dałem 1100 zł (120/70/17, 150/70/17). Montaż oczywiście w cenie.

 

Witam

 

Tez jezdze na Diablo Stradach, zamawialem z Warszawy w cenie 999 za komplet. Jak tam wrazenia na mokrym? Bo u mnie sie slizga dosc mocno, z tym ze nie mam za bardzo porownania - na starych gumach nie jezdzilem w deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tez jezdze na Diablo Stradach, zamawialem z Warszawy w cenie 999 za komplet. Jak tam wrazenia na mokrym? Bo u mnie sie slizga dosc mocno, z tym ze nie mam za bardzo porownania - na starych gumach nie jezdzilem w deszczu.

A jak oglądałem filmik z testów to się niby nie ślizgała podczas jazdy na mokrym torze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oglądałem filmik z testów to się niby nie ślizgała podczas jazdy na mokrym torze :)

 

Mozliwe, choc sadze ze duza roznice robi tez nawierzchnia. Jednak tor a nasze drogi to dwie rozne bajki. Co do samego wrazenia ze sie slizgaja, pewnie wystarczy lzej operowac gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcą, szału nie ma ale osobiście schodziłem na nich na kolano na SV650 kolegi przy temp. 10 stopni.

 

Jakbyś był zainteresowany - mam jeden nowy tył Me Z4 180/55 za ok. 400zł, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem 3500 km na Pirellce i powiem że opona dobra, ale nie jestem zachwycony. W czasie ulewy dobrze sie trzyma gorzej jak jest lekko mokry asfalt, wtedy dostaje czasami poślizgu. Może to wina moje ciężkiej ręki, nie wiem, ale guma ok. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem 3500 km na Pirellce i powiem że opona dobra, ale nie jestem zachwycony. W czasie ulewy dobrze sie trzyma gorzej jak jest lekko mokry asfalt, wtedy dostaje czasami poślizgu. Może to wina moje ciężkiej ręki, nie wiem, ale guma ok. :D

 

 

Lekko mokry asfalt jest najgorszy - cały syf który leżał na drodze zamienia się w "błotko", podczas ulewy wszystko zostaje zmyte i zostaje czysty, mokry asfalt.

 

Jak zjedziesz do końca Stradę to zapraszam po Z6 w dobrej cenie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka też mam na tyle BT020 i ostatnio na mokrym jak przyspieszałem ostro na prostej to złapała uślizg i to bardzo wyczuwalny :icon_biggrin:

Kilka razy w zakręcie na mokrym też złapałem uślizg...

Ta sama guma zafundowała mi sprawdzenie twardości ochraniaczy i podzespołó w B12 poprzez niesygnalizowany uślizg przodu (na suchym). Opona sama w sobie nienajgorsza, gdy dedykować ją do spokojnej turystyki.

 

to jak , napisze ktoś coś o Metzelerach MeZ4 ?? Byłbym wdzięczny , czy to jeszcze jest w sprzedaży ... ??

Jak juz wspomniano, guma trwała i nie ma rewelacji. Po wymianie tego seryjnie zakładanego w FZS1000 ogumienia, Fazera dopiero zaczęła naprawdę jeździć :bigrazz:

 

Przejechałem 3500 km na Pirellce i powiem że opona dobra, ale nie jestem zachwycony. W czasie ulewy dobrze sie trzyma gorzej jak jest lekko mokry asfalt, wtedy dostaje czasami poślizgu. Może to wina moje ciężkiej ręki, nie wiem, ale guma ok. :)

W B12 gumy schodzą i tak dość szybko, więc przy kolejnej wymianie zaryzykuj i załóż Dunlopy D209GP :bigrazz: Kleją się niesłychanie, także na mokrym. Cena? :rolleyes: Tył 8 tys., przód 10 tys.*

 

 

 

*kilometrów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Od niedawna jezdze CBR f4 jestem poczatkujacy i co za tym idzie narazie planuje wmiare spokojna jazde, co wszyscy chyba rozumieja.

 

Moje pytanie tyczy sie kupna opony na tyl, cos z tanszych , ale zeby sie nadawalo do jezdzenia ;)

Jako ze kompletnie sie na tym nie znam, pytanie kieruje do kolegow bardziej doswiadczonych co byscie polecili ?

Znalazlem takie cos :

 

BRIDGESTONE BT 001R 180/55/17,

METZELER RACETEC 180/55/17

 

szukam czegos w cenie ok 400zl , aczkolwiek zdaje sobie sprawe ze czasem lepiej dolozyc i kupic cos lepszego.

 

pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...