Skocz do zawartości

ADJUSTING THE EXHAUST GAS VOLUME


zulk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tlumaczac prosto z angileskiego to na moje znaczy "ustawianie glosnosci gazow wydechowych", czyli glosnosc wydechu :)

Ale byc moze w tematyce serwisowo/motocyklowej niektore wyrazy maja inne znaczenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlumaczac prosto z angileskiego to na moje znaczy "ustawianie glosnosci gazow wydechowych", czyli glosnosc wydechu :icon_mrgreen:

Ale byc moze w tematyce serwisowo/motocyklowej niektore wyrazy maja inne znaczenie :biggrin:

Hehehe no doslownie to mnie tez tak wyszlo ale hmm o co tu chodzi bo ja mam takie ustawianie w kompie w motocyklu jakies 2 grupy C1 odpowiada za cylinder 1 i 4 i C2 za 2 i 3 cylinder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra w slowniku znalazlem jeszcze cos takiego:

 

"VOLUME - the amount of space, measured in cubic units, that an object or substance occupies."

 

to by okreslalo ilosc spalin wtedy, ale mysle ze powinienes podac w jakim motocyklu, co to za komputer i jakis mechanik wylozy Ci to lopatologicznie o co chodzi :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra w slowniku znalazlem jeszcze cos takiego:

 

"VOLUME - the amount of space, measured in cubic units, that an object or substance occupies."

 

to by okreslalo ilosc spalin wtedy, ale mysle ze powinienes podac w jakim motocyklu, co to za komputer i jakis mechanik wylozy Ci to lopatologicznie o co chodzi :icon_mrgreen:

 

Moto to Ymaha FZ6 no a komp to w motocyklu tryb diagnostyczny i tam sie da to ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objetosci, koledzy.

Volume - objetosc w odniesieniu do gazow wydechowych.

Czyli caly tytul tego dzialu instrukcji brzmi:

"Ustawianie objetosci gazow wydechowych."

 

Adam M.

 

Adam tu doknął trafnie sedna- jak zwykle zresztą (respect ).

 

Ma to związek z dopasoaniem pojemności układu wydechowegdo charakterystyki konkretnego silnika, tak aby naj korzystniej wykorzystać toważyszące tam zjawiska, takie jak doładowanie dynamiczne i inne pierdoły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służy to do ustawiania składu mieszanki, w związku z normami emisji spalin, które są dość rygorystyczne, zmieniając te ustawienia można wyciągnąć z moto dodatkowe kilka koników mocy gratis :flesje:

Więcej info znalazłem tutaj: http://www.fjr1300.info/howto/co_adjustment.html na przykładzie FJR.

Ja bym na własną rękę, nie znając się, nic nie grzebał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Szanowni,

Pozwolę sobie odświeżyć temat, gdyż nabyłem Yamahę FZ 6 Fazer i coś takiego wyczytałem w manualu. Czy tym parametrem można wpływać na osiągi, spalanie, skład spalin? Kiedy i po co to ustawiać?

 

Pozdro

Jaro

Pozdro

Jaro

 

"Nie próbuj polemizować z idiotą bo ten najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Pozwolę sobie odświeżyć temat, gdyż nabyłem Yamahę FZ 6 Fazer i coś takiego wyczytałem w manualu. Czy tym parametrem można wpływać na osiągi, spalanie, skład spalin? Kiedy i po co to ustawiać?

 

Pozdro

Jaro

W skrócie jest to regulacja składu "mieszanki" na wolnych obrotach, nie wpływa na moc ani na spalanie, wpływ na ekologię i kulturę pracy silnika, służy do personalizacji danego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...