Skocz do zawartości

kosmetyki motocyklowe


Rekomendowane odpowiedzi

Stosuję, m.in. firmy Eurocolor - do usuwania brudu z felgi itp.; mam też środek do pielęgnacji szybki w kasku tejże firmy.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście używali kiedyś środków w koncentracie, to radzę zastosować się do "sposobu użycia" na opakowaniu. Widziałem silnik w Varadero po myciu płynem w złych proporcjach - bardzo brzydkie zacieki, wręcz wżery. Ja stosuję wodę z szamponem, płyn do szyb, czasem jakieś pasty (wosk w sprayu, Tempo, jakieś mleczko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w czasie remontu i malowania umyłem połowe moto specyfikiem do mycia silników firmy K2 (w butelce jak płyn do mycia szyb)

nie nie zniszczył a większośc smarów itd spływała sama lub po przetarciu szmatką

 

kosztuje chyba z 8 zł

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do plastiku bardzo fajny jest plak do lakieru, zdaje egzamin- do opon pianka jakaklwiek ,ale felgi.. :/ w sumie tym samym plakiem co lakier da rade umyc - silnika nie widac:) szybka to takie smieszne cos do okiem :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem niedawno w leclercu plyn w sprayu do mycia silnikow za 7zl i zabralem sie za czyszczenie felgi. czyszcze czyszcze patrze na szmate a ta czerwona jak krew (mam czerwone fele) wiec odpuscilem. nie wiem jak u was ale u mnie felgi ze smaru i kurzu bardzo dobrze domywa zwykly ludwik z woda. muchy na szybie tak samo.

 

ja mam wkomponowane w chlodnice dwa wroble i trzy populacje owadow =] ..nie zamierzam sie nawet za to zabierac.

 

...moze jakis karcher to odklei

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam myje czarne plastiki Plakiem, felgi zraszam specyfikiem do mycia silników i następnie wszystko zmywam Kercherem...następnie odpalam kompresor i wydmuchuje wszelką wodę z plastików, owiewek i kratek:)Sprawdza się to na 3 motorach od dłuższego czasu..bo nietrzeba polerować:notworthy:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do polerowania lakieru używam pasty polerskiej lekko ściernej firmy K2. Chyba najlepszy środek jaki spotkałem do polerowania. Efekt widoczny gołym okiem. A do felg też pasta polerska K2 ale najpierw usuwanie smaru specyfikiem WD-40.

 

kulawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym najlepiej potraktować zabite owady na szybie, owiewkach, chłodnicy itd.? :icon_eek:

preparatem do usuwania owadów :icon_mrgreen: dostępnym w każdym supermarkecie i sklepie motoryzacyjnym. Spsikać, odczekać chwilę, spłukać dużą ilościa wody, ewentualnie w razie potrzeby wspomóc się szczotką z miekkim włosiem. Felgi ze smaru myję przy pomocy szmatki i benzyny extrakcyjnej (rozpuszczalnik) lub nafty, której używam także do mycia łańcucha. Zasadniczo nie używam żadnych środków, które byłyby przeznaczone rzekomo specjalnie do motocykli, bo to moim zdaniem pic na wodę. Idę do sklepu motoryzacyjnego i kupuję dobre środki przeznaczone do pielęgnacji samochodu - siodło i plastiki traktuję plakiem do tapicerki samochodowej i elementów plastikowych lub woskiem przeznaczonym do czarnych powierzchni zewnętrznych i opon; lakier woskiem w mleczku; polerowane aluminium pastą Auto Max. I wszystko wygląda jak trzeba. Pasty tempo dają dobry efekt jak ktoś już wspomniał, ale niestety bardzo krótkotrwały, czasem nawet nie wystarcza do najbliższego mycia, a stosowane zbyt często wpływają destrukcyjnie na lakier. Czasem szybkę przetrę pasta TEMPO bo mam trochę porysowaną to zawarty w tej paście wosk dobrze maskuje rysy. Szyba wygląda jak nowa, ale tak jak mówię - niezbyt długo.

A juz nie wyobrażam sobie absolutnie mycia motocykla myjką ciśnieniową. Nie rozumiem jak tak można.

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...