Skocz do zawartości

Cross czy ścigacz?


Rekomendowane odpowiedzi

Niezla rozbieznosc :rolleyes:. Radze sie zastanowic czy wogole chcesz jezdzic na moto, jak juz bedziesz wiedzial to wtedy sie zastanow na jakim motocyklu chcesz jezdzic i bedzie po problemie :notworthy:, watpie zeby ktos to zrobil za Ciebie :rolleyes:. Pozatym mozesz wybrac cos pomiedzy np. supermoto lub enduro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce jeździć na motorze ale mam problem z wybraniem

Crossem wjadę wszędzie mogę poświrować na jakiś polnych drogach a ścigaczem tylko na ulice :notworthy:

ale bardziej jestem przekonany do ścigacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek musisz sobie odpowiedzieć na zaje... ważne pytanie do czego będzie Ci służył motor jesli chcesz się tylko polansowac to ścigacz będzie idealny natomiast jeśli chcesz się wyszaleć to enduro będzie 100 razy lepsze jest jeszcze jedna ważna kwestia a mianowicie czy będziesz się udawał w dłuzsze trasy bo jak wiadomo na tych obudowany motor jest dużo lepszy od enduro.

PS. Nie ten dział!!!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Damiano_2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, a jak tam u Ciebie z uprawnieniami to raz ? Dwa to co Cie bardziej kreci ? Trzy to na enduro szybciej i lepiej nauczysz sie jezdzic.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, a jak tam u Ciebie z uprawnieniami to raz ? Dwa to co Cie bardziej kreci ? Trzy to na enduro szybciej i lepiej nauczysz sie jezdzic.

 

:)

 

 

Zgadzam się z poprzednikiem na enduro szybciej nauczysz się jeździć .... i napewno jest to troche bezpieczniejsze bo przy glebie nie lecisz na asfalt tylko na ziemie xD ... jak by nie patrzeć lepiej ;}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to zalezy od tego gdzie mieszkasz. Jezeli masz pod nosem tor np Poznan i jak sam mowisz jestes bardziej przekonany do scigacza to wzbor jest jasny. Jednak jesli masz wokol siebie sporo ciekawych terenow lepiej wybrac enduro. Ja czasem sie dziwie ludziom, bo co moze byc ciekawego w jezdzie po miescie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cross według mnie jest o tyle niebezpieczne ze jak walniesz w drzewo gdzies sam w lesie to moze grzybiarze dopiero po kilku dniach ciebie znajda.

Na scigaczu w miescie jak walniesz czołowe z autem zawsze bedzie kilka widzów co zadzwonią po karetke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cross według mnie jest o tyle niebezpieczne ze jak walniesz w drzewo gdzies sam w lesie to moze grzybiarze dopiero po kilku dniach ciebie znajda.

Na scigaczu w miescie jak walniesz czołowe z autem zawsze bedzie kilka widzów co zadzwonią po karetke.

 

 

Dlaczego zaraz takie tragiczne wizje. Może chlopak się wcale nie rozbije lub wywali choć w to nie licze bo jak widomo każdy motocyklista się wywali prędzej czy póżniej. Jednak z takiego upadku zawsze lepiej wyjdzie enduro bo tam zbytnio nie ma co porysować a w ścigaczu... lepiej nawet nie myśleć a więc enduro może być lepsze pod tym wzglądem na poczatek ale niekoniecznie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to zalezy od tego gdzie mieszkasz. Jezeli masz pod nosem tor np Poznan i jak sam mowisz jestes bardziej przekonany do scigacza to wzbor jest jasny. Jednak jesli masz wokol siebie sporo ciekawych terenow lepiej wybrac enduro. Ja czasem sie dziwie ludziom, bo co moze byc ciekawego w jezdzie po miescie..

 

Zobacz ile kolega ma lat. Jezeli zdecydowalby sie na jakiegos " wiekszego " sporta to ktos musi mu go na ten tor dowiezc ( furka z przyczepka ) :)

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cross jest dużo bezpieczniejszy, jest wg mnie najbezpieczniejszym motocyklem :icon_razz: ale pod warunkiem że jeździsz tylko po torze i w ochraniaczach. Największą wadą jest żywotność podzespołów a co za tym idzie ogromne koszty utrzymania (kilka tyś. zł rocznie) Jeśli nie masz w pobliżu toru to kup jakieś endurko to powolnej jazdy po lasach, i pamietaj że drzewa, rowy i kamienie nie lubią jak się szybko jeździ między nimi. Na ścigacza nie masz uprawnień, ponadto na drodze oprócz pilnowania swojego toru ruchu jesteś skazany na przewidywanie ruchów idiotów a nie zawsze każdemu się to udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jeszcze jedna kwestia - ile masz kasy?? Bo ceny crossow moze nie sa jakos niebotycznie wysokie, ale utrzymanie jednak nie malo kosztuje. 2-3 tys zl na rok to taki wariant jak malo jezdzisz :D. Niestety tloki, opony, paliwo (a crossy do oszczednych nie naleza) sporo kosztuja, a do tego dochodza koszty wszelkiego rodzaju oleji i tak kasa leci.

 

Sory ze zdublowalem wypowidz ... :/

Ehhh nieuwaga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też się na tym zastanawiaqłem co zrobić,co wybrać. Według mnie cross jest bezpieczniejszy, mówie tu o jeździe po lasach,polnych drogach itp. Eliminujesz zagrożenie które stwarzają puszkarze na drogach, i liczysz na własne umiejętności. Jak chcesz uzywac moto jako środek transportu to wiadomo - cos na drogi.

Wszystko zależy tez od tego co bardziej cię "przyciąga" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

kup wske, będziesz zadowolony :icon_mrgreen:

Jeśli tylko masz w okolicy otwarte tereny, to świetnym wyborem będzie cross. nie będziesz musiał się bawić w jakieś kursy A1 i będziesz miał możliość od razu szaleć na całego. Moim zdaniem nie ma co się pchać na drogi na jakiejś skuteropodobnej NSce. pierdzenie czyms takim jest po prostu nudniejsze od zajeżdżania sasiadom buraków. No i bedziesz mogl jezdzić przez cały rok, a nie pół. znajdzie sie jeszcze troche argumentów, sprawdź, że mam racje :icon_eek:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...