Skocz do zawartości

zużycie opon


diobol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem leworeczny, a wole prawe zakrety. Jak to wytlumaczec ?

 

 

Ja jestem prawo reczny i w lewych winklach czuje sie wyraźnie pewniej, to musi mieć związek z naszymi półkulami mózgowymi i tą jedną lepszą.

Wole lewe winkle, bączki też krece w lewo. Auto obracam na recznym też instynktownie w lewo a to wyklucza jakieś przyzwyczajenia czy ruch prawo stronny

 

 

Strona wczesniej, rozwiniesz ?

 

Osmiele sie stwierdzic, ze kwestia treningu / wprawy.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w prawo kaleczę tak że szkoda gadać. A w lewo zlazłem na kolano po drugim dniu jak kupiłem sporta...

To chyba nie jest kwestia treningu/wprawy. Bardziej jakieś względy indywidualne o których pojęcia nie mam, bo nie warto sobie tym głowy zawracać.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi dodać informację, którą zasłyszałem od survivalowców - osoby praworęczne zwykle mają tendencję do zbaczania w prawo idąc na azymut, osoby leworęczne odpowiednio odchylają kurs w lewo.

 

Raczej bym to kojarzył z prawo\lewo nożnością.

 

 

Ja jestem prawo reczny i w lewych winklach czuje sie wyraźnie pewniej, to musi mieć związek z naszymi półkulami mózgowymi i tą jedną lepszą.

 

 

Też tak myślę, że "problem " leży w naszych głowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale z pewnością mało osób jest "symetrycznych". W końcu każdy, kto jeździł na deskorolce, snowboardzie czy pływał na desce z pewnością tego sam doświadczył. Mi zdecydowanie łatwiej jest kręcić fikołki płynąc na prawym halsie, niż na lewym. Pojęcia nie wiem, czemu.

 

Z zakrętami na moto to jest jeszcze tak, że dużo częściej zdarza mi się przyszorować lewym butem, niż prawym. Chyba wynika to z tego, że nie zawsze pamiętam o odstawieniu stopy do tyłu po zmianie biegu. A prawą nogę mam prawie zawsze schowaną, bo zabroniliście używać tylego hebla, więc nie używam :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu nie czaje tej dyskusji. Zakręt w prawo wiążę się z "odbiciem lustrzanym" czynności i zachowań powodujących zakręt w lewo. Oraz vice versa. W czym tu trudność? Jedyna różnica to to o czym już pisano, że w zakręcie w prawo tą samą ręką wypychamy kierownicę oraz obsługujemy rolgaz. Ale tak na prawdę nie ma to żadnego znaczenia. Ja mam tak samo zużyte slidery, te na butach również, tak samo starte podnóżki, tak samo pozamykane obie strony opon. Jestem praworęczny, prawonożny, na snowboardzie i deskorolce trzymam lewą nogę z przodu i mimo wszystko nic to nie wnosi do tematu.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI, niby masz rację, ale coś jednak jest na rzeczy. Jestem praworęczna, ale snowbord itp - prawa noga z przodu.

W motocyklu w moim przypadku jest jeszcze jedna rzecz - bliskość pobocza. W zakręcie w lewo mam mniejsze wyczucie jak daleko do zewnętrznej mogę dojechać, a to wpływa na gorszą trajektorię, często zbyt wczesne wejście w zakręt i tym samym na gorsze, mniej pewne pokonywanie właśnie zakrętu w lewo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI, niby masz rację, ale coś jednak jest na rzeczy. Jestem praworęczna, ale snowbord itp - prawa noga z przodu.

 

goofy :D Też tak mam.

 

Ale ogólnie myślę, że może chodzić o to, że osoby praworęczne,prawonożne mają lepiej rozwiniętą lewą półkulę i na odwrót. Jakie ośrodki się gdzie znajdują to nie wiem, ale może tam coś tkwi.

 

Sherman, z tym białym halsem, to może dlatego, że lubisz mieć pierwszeństwo i nie zamierzasz ustępować innym:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...