Skocz do zawartości

łańcuch + zębatki CB500


Rekomendowane odpowiedzi

Użyłem "szukajki" ale nic mi nie znalazła.

 

Mam problem ,wiem ,ze łańcuch mam do wymiany. Zastanawiam sie tylko czy zmieniać tez zębatki.Wiem ,ze byłoby to najlepszym rozwiązaniem ,ale jednak........... koszty . I teraz pytanie jak poznać czy zębatki są zużyte,jak odkręcić i dobrze przykręcić przednią zębatkę ,czy łańcuch zakuwać czy zapinać .Jakiej firmy kupić łańcuch,Irisa ,DiDa czy RK .

 

W tym temacie jestem jeszcze zielony i prosiłbym o pomoc . :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej cb wymieniłem łąńcuch i zębatki jednocześnie, zębatki były jeszcze w miare dobre ale łańcuch nadawał sie tylko do wymiany. Mechanik powiedział ze należy wymieniać cały zestaw, czytałem również na ten temat i wszędzie była mowa o wymianie razem z zębatkami. Ja wymieniłem na zestaw DIDa, podobno są najlepsze na rynku, są trwalsze niż konkurencyjnych marek. Czasem lepiej wydać trochę więcej kaski i dłużej pojeździć niż być zmuszonym do częstej wymiany zestawu napędowego. Ja za zestaw dwie zębatki i łańcuch plus wymiana zapłaciłem ok 700pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno sie zebatki tez wymienic gdyz po wymuiane samego lancucha ten nowy lancuch juz nie bedzie tak lezal na starych zebatkach, to tak jak z docieraniem.. wszystko sie "uklada" D.I.D najlepszy :icon_eek: wolniej od fabrycznych sie zuzywaja i lancuch tak szybko sie nie wyciaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem zestawu i w większości jest łańcuch DiDa ,a zębatki jakiejś innej firmy . Paffcio też tak kupiłeś ? Może doradzicie ,gdzie najtaniej? I chyba sam bede zmieniał ,aczkolwiek boję sie czy przednią zębatkę uda sie odkręcić i potem dobrze przykręcić :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za zestaw dwie zębatki i łańcuch plus wymiana zapłaciłem ok 700pln.

Toś się dał zrobić w "bambuko".

:crossy:

 

P.S. DID nie produkuje zębatek.

A do CB z wymianą powyżej 500zł nie powinno kosztować.

 

Ja do GSa za łańcuch DID, zębatki JT i PBR zapłaciłem z wymianą 450zł.

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień cały napęd zebatki to nie jest jakiś masakrycznykoszt a jak zalożysz nowy łańcuch na stare zębatki to szybciej się zużyje łańcuch i będziesz szybciej wydawał kase na cały napęd to jest pozorna oszczędność.

Jak nie chcesz wydać za dużo to możesz pomyśleć nad łańcuchem RK jakiś XW-ringowy, jest tańszy niż DID a w CB nie będziesz jakoś super mocno szalał to też długo na nim pojeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Mechanik nie dawno wymieniał mi napęd , i zębatkę odkręcał w ten sposób, że jeszcze z łańcuchem wrzucał bieg i drugi mechanik naciskał tylny hamulec.W ten sposób miał dobrze zablokowaną zębatkę.

Ja za wymianę łańcucha DIDa i zębatek pbr( łańcuch x-ring) z robocizną zapłaciłem 580 zł.

No i z całą pewnością musisz wymienić kąplet. Innaczej bardzo szybko będziesz musiał znowu szukać nowego łańcucha.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dokręcali tak samo ? jakim momentem sie dokręca zębatkę ,wie ktos ?

>>>

Zebatke zdawcza najlepiej odkrecac wlasnie na hamulcu, jakas dzwignia z klucza ( w ksztalcie litery L) i musi sie odkrecic. co to dokrecania, no to bez przesady, przede wszytskim z umiarem ale do konca. ( przeciez sie nie odkreci, sila odsrodkowa nie pozwoli.)

Ja tez jestem poz zmianie zestawu, did 525vm x ring plus zebatki to 450. wymiana samodzielna... ( ps. dzieki DARO - robiles jako central heh )

A tak ze spostrzezen to : nie ma jak nowy lancuch, zupelni inna jazda, szczegolnie ta ze stalymi obrotami... warto bylo.

lewa w gorze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...