Skocz do zawartości

Jerez


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dopiero dzisiaj niestety ogladnalem, nie mam Eurosportu (wspollokatorka nnie chce sie zlozyc ;-( ... Ktos juz pisal, i ja mu racje przyznaje-srednio ciekawy wyscig. Baaaardzo trzymalem za Danim Pedrosa, ale sie nie udalo, choc jechal bardzo fajnie, cos z tymi oponami chyba rzeczywiscie mu nie pasowalo.

A wyscig ogladalem z polskim komentarzem...no tragedia niestety-wiec podaje, choc mialem tego nie robic (oj najwyzej zjeba bedzie...) linka gdzie gosc umieszcza wyscigi w lepszej wersji, bierzta i jedzta z tego wybrani :

http://www.stephygee.com/ -zakladka Video (aktualnie sa dwa ostatnie wyscigi, gosc obiecal ze beda wszystkie)

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie kazdy :biggrin:

 

Najbardziej lubilem jak osobiscie komentowal Jürgen Fuchs na RTL. Mimo, ze teraz na Eurosporcie jego nie ma ale komentatorzy sami byli wyczynowcami wiec wiedza o czym rozmawiaja, komentuja rownierz b. profesjonalnie

Coz moze mi sie wydaje ale po prostu z regoly Valentino robi z innymi co chce i jak chce. Jest swoja wlasna klasa w klasie GP i ja za to go lubie i podziwiam :bigrazz:

 

Dla mnie najwiekszym cieniakiem jest Alex Hoffmann.

 

:wink:

 

Heh, Jurgen komentował na Eurosporcie (RTL też pokazywał MotoGP bodajże przez jeden sezon, komentowała m.in. Katja Poengsen ale szybko zwinęli się z interesu bo nikt ich nie oglądał z powodu trwających pół wyścigu reklam! - możliwe, że Jurgen też się tam udzielał, nie pamiętam). Swojego czasu słuchałem, ucząc się jednocześnie w ten sposób niemieckiego, świetnego komentarza Rudiego Mosera i Dietera Browna właśnie na Eurosporcie :-).

 

Obecni komentatorzy niemieccy też są bardzo dobrzy: Dirk Raudies to MŚ klasy 125ccm z 1993 roku, a Lenz (gość latający po pit lane z mikrofonem) też wie co robi - zresztą chłopacy są na wszystkich rundach na miejscu!

 

Co do "Hoffmeistera"... powiedz mi czemu Twoim zdaniem jest cieniakiem. W zeszłym roku zdecydowanie objechał swojego teampartnera na gównianych Dunlopach (uwierz, to były bardzo gówniane opony. nie miały porównania nawet do gum Checki i Ellisona!) a w tym sezonie zaliczył fenomenalny wyścig w Katarze gdzie po starcie był ostatni a mimo wszystko objechał połowę stawki na prywatnym Dukacie i starych Bridgestone'ach!

 

Alex może nie jest super-fenomenalnym zawodnikiem ale z pewnością nie jest też cieniakiem, a to, że rozwaliło mu się w Jerez sprzęgło na starcie, o niczym jeszcze nie świadczy! Myślę, że na dobrym motocyklu byłby znacznie bardziej z przodu i mam nadzieję, że w tym roku pokaże się z dobrej strony!

 

Ludzie zrozumcie proszę, że do MotoGP nie ma cieniaków, tam zawodnicy nie dostają się za ładne oczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mick - chyba nie lubisz pudelka :biggrin: Osobiście tez wolałbym żeby ktos inny wygrywał ale niestety puki Rossi będzie jeżdził w motogp będzie to najnudniejsza klasa wyścigowa. Osobiście bardzo lubię oglądać superbike bo dzieje się tam wiele więcej. Co do motocykli motogp to są to nowinki dla każdego producenta więc każdy ma problemy. Nie można powiedzieć ze Yamaha ma wszystko dopracowane bo top end power mają gorszy od ducati hondy i chyba nawet suzuki. Pamiętam jak kiedyś pisałes o Roberts-ie i Nakano. Wypowiadałeś się o nich bardzo pozytywnie jednak w porównaniu z techniką jazdy Rossiego niestety należy uznać że chłopaki może za parę lat nauczą się tak jeżdzić. Poziom wytrenowania zawodników w motogp jest wbrew pozorom bardzo zróżnicowany. Motocykle i zasobność portfela teamu to druga sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Mick !

 

Nie chodzi mi o ostatni wyscig Hofmann'a, bardziej o caloksztalt. Chcialbym byc w 25 % ( albo i nawet mniej ) takim cieniasem jak on :biggrin: . Po prostu chodzi o porownanie do calej stawki. W zeszlym sezonie dali chlopu Duca i co ? Ano nic tak jak zwkle przyjechal na miejscu jakby dosiadal swego sdandardowego bolida. Lenz jest wporzadku, tylko troche zadko go pokazuja :bigrazz: .

 

RTL liczylo na to, ze wlasnie Hoffmann i inni zawodnicy niemieccy zrobia dobra kariere wiec i popularnosc ogladania sie zwiekszy. Bylo fajnie bo mozna bylo przelaczyc z RTL na Eurosport i widzialo sie caly wyscig. Nieststy chlopaki nie staneli na wysokosci zadania i RTL zwinelo zagle. mimo tego duzo dla tego sportu ( RTL ) zrobilo.

 

Katja P. niezla nie ? Z tego co slyszalem to chyba jakies malenstwo sie jej przytrafilo.

 

pozdrawiam

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Mick !

 

Nie chodzi mi o ostatni wyscig Hofmann'a, bardziej o caloksztalt. Chcialbym byc w 25 % ( albo i nawet mniej ) takim cieniasem jak on :icon_razz: . Po prostu chodzi o porownanie do calej stawki. W zeszlym sezonie dali chlopu Duca i co ? Ano nic tak jak zwkle przyjechal na miejscu jakby dosiadal swego sdandardowego bolida. Lenz jest wporzadku, tylko troche zadko go pokazuja :icon_razz: .

 

RTL liczylo na to, ze wlasnie Hoffmann i inni zawodnicy niemieccy zrobia dobra kariere wiec i popularnosc ogladania sie zwiekszy. Bylo fajnie bo mozna bylo przelaczyc z RTL na Eurosport i widzialo sie caly wyscig. Nieststy chlopaki nie staneli na wysokosci zadania i RTL zwinelo zagle. mimo tego duzo dla tego sportu ( RTL ) zrobilo.

 

Katja P. niezla nie ? Z tego co slyszalem to chyba jakies malenstwo sie jej przytrafilo.

 

pozdrawiam

 

:icon_razz:

 

Zgadza się, ubiegłoroczne wyniki Hoffa nie były najlepsze ale musisz wziąć pod uwagę, że on i Cardoso ścigali się na motocyklu z roku 2005, bez żadnego dostępu do nowych części a dodatkowo na fatalnych oponach.

 

Dunlop dostarczał w zeszłym roku opony zespołowi Tech3 i d'Antin ale oni praktycznie sponsorują ekipę Poncharala (zresztą w tym roku oficjalnie nazywają się Dunlop Yamaha Tech3) i d'Antin dostawał gumy na "odwal się" - nikt nie słuchał opinii zawodników i nie pracował nad mieszankami pasującymi Ducati.

 

Zresztą w połowie sezonu Luis d'Antin zagroził nawet (otwarcie!) Dunlopowi procesem sądowym ponieważ ten nie wywiązywał się z umowy i po prostu miał ich gdzieś.

 

Mimo wszystko Alex objechał pewnie Cardoso i to tez jest jakiś wyznacznik ponieważ dysponowali porównywalnym pakietem motocykl/opony.

 

Zresztą popatrz na Carlosa Chece! W zeszłym roku zamykał tyły na M1/Dunlop a w tym sezonie - trzeci na starcie i szósty na mecie w Jerez a byłby pewnie lepiej gdyby nie skończyła mu się tak wcześnie tylna opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do micka:

 

Rozumiem Twoje wkurzenie, skoro jestes "gleboko" w temacie, jestes na miejscu, masz informacje z pierwszej reki, analizujesz, zglebiasz, porownujesz, zyjesz tym i z tego... wszystko pieknie. Wez jednak pod uwage, ze wiekszosc widzow koncentruje sie na ogladaniu :icon_mrgreen: i wyznacznikiem sa dla nich wyniki uzyskane przez zawodnikow w czasie 40 minut wyscigu. Kto jest pierwszy, kto ostatni = tak powstaje opinia cieniasa lub super goscia. Nie interesuje ich, ze wyscig to koniec kilkudniowych wysilkow zespolu (nie wspominajac o innych testach i badaniach), ze jest mnostwo czynnikow, ktore decyduja o mozliwosciach maszyny i kierowcy. Jest to na pewno niezbyt profesjonalne podejscie, ale nie kazdy musi wiedziec, z czego wynikaja problemy, zeby emocjonowac sie tym sportem.

 

Dam Ci przyklad z "Przystanku Alaska" :icon_mrgreen: Chris uczyl indianska pielegniarke Fleischmanna (nie pamietam jej imienia) jezdzic samochodem. Jezdzili sobie, az ona zrezygnowala. Chris - zapalony kierowca i mechanik - wtlaczal jej w glowe rozne mechaniczne szczegoly, tlumaczyl jak to dziala, jakie sa zaleznosci, czym sie to smaruje itp. Final byl taki, ze powrocili do nauki, gdy Chris zrozumial, ze popelnil blad i skomentowal to w ten sposob: "Zapytalas mnie, ktora godzina, a ja zaczalem Ci tlumaczyc jak dziala zegarek" :icon_mrgreen:

 

Cos w tym jest, nie?

 

Siebie wrzucilbym gdzies pomiedzy ignorantow i aspirujacych do fachowcow :smile: Zeby moc samemu analizowac sytuacje i miec pewnosc, co komu przeszkadza w wygrywaniu, musialbym tam byc. Kazda inna informacja jest juz skazona czyims subiektywnym podejsciem. Z drugiej strony uwazam - i tutaj zgadzam sie pewnie z wieloma prawdziwymi fachowcami - ze Rossi jest bezkonkurencyjny. Troche traca to fanatyzmem, wiem. Uwazam, ze facet ma umiejetnosci zdecydowanie wykraczajace poza mozliwosci swoich kolegow i tyle. Sa to poglady na moj uzytek, czasem podziele sie nimi na tym forum :wink: Gdybym nic nie wiedzial o zapleczu wyscigow pewnie tez bym je ogladal dla samej przyjemnosci, jaka mi to sparwia.

 

Konczac ten nieco przydlugi tekst, zycze Ci sukcesow i dalszej ciezkiej ale i satysfakcjonujacej i pasjonujacej (jak mysle) pracy przy motoGP i dalszego krzewienia wiedzy wsrod szerszych rzesz - fachowcy sa potrzebni!

 

 

PS Nieco prowokacyjnie zapytam o Twoja opinie o Haydenie - nie jest ciulaczem? W 2006 wygral tytul, ale moim zdaniem na wiekszy podziw zasluzyl wlasnie Rossi - przy wszystkich technicznych problemach, wyscigach, ktorych nie ukonczyl, problemach z oponami, rama, reka - w ostatnim wyscigu mial szanse byc na pierwszym miejscu! Hayden wygral w zyciu 3 wyscigi w najwyzszej klasie... jaki to mistrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś się nie zna (np ja) to uważam, że nie powinien nazywać niektórych cieniasami. jestem fanem valentino ale hayden zgodnie z obowiązującymi przepisami w motoGP wygrał sezon. nic innego sie nie liczy. piszecie że cienias z niego, to jak nazwać wszystkich innych którzy zdobyli mniej pkt'ów w poprzednim sezonie?

ja już się pogubiłem w tych wszystkich ustawieniach, gumach itp. uważam, że lepiej by było z np jednym producentem i mniejszym zróżnicowaniem opon. cóż jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...