Skocz do zawartości

kufer, sakwa, stelaż - co do cbr 900 sc33?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :D

 

Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem cebry i musze przyznac ze przesiadka z bandita 600 to naprawde duży skok :icon_razz:

Jak narazie jest super ale kroi mi się wyjazd do Skandynawii w wakajce i zastanawiam się jak ja cokolwiek wezmę ze sobą na 2 tygodnie :P

Czy istnieja jakieś stelaże i kufry do tego motocykla, czy jestem skazany na sakwy których wolałbym raczej uniknąć ;)

 

Podzielcie się doświadczeniami :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

O stelażach i kufrach przy tym moto to możesz raczej zapomnieć. Jedyną opcją byłoby dorobienie na własną rękę.

Ja w sc44 używam czegoś takiego Moto Detail . Wcześniej używałem ich w F3. Jestem bardzo zadowolony. Na tyle, że w tym roku wybieram się z nimi także do Skandynawii.

Jedynym problemem może być tłumik. W moim Bladym jedna sakwa dotyka tłumika tylko, że jest on pokryty czymś dziwnym co się nie nagrzewa i dzięki temu nie mam jeszcze dziury. Nie wiem jak będzie w sc33.

 

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieja jakieś stelaże i kufry do tego motocykla (...)?

 

istnieją. większość kufrów, właściwie wszystkie uniwersalne, a stelaże uniwersalne lub dedykowane: przykład tego drugiego miałeś w aukcji, pierwszy typ to dowolne z tym, że wymagany jest wtedy adapter (zestaw łączników i podpórek) dedykowany do konkretnego modelu. wszystko znajdziesz np w katalogu louisa

problem w sportach jest zasadniczy taki, że np. kufry boczne ze względu na wydech montowane są wysoko i zazwyczaj daleko z tyłu (to dotyczy również centralki), co mocno pogarsza własności jezdne (skłonność do podnoszenia przodu) i podnosi znacząco środek ciężkości motocykla

 

rozwiązaniem dla 1 osoby na pewno byłaby centralka na takim stelażu jak ten z podanej aukcji + tankbag. rozwiązaniem najkorzystniejszym ekonomicznie - poza sakwami - kufry np moto-detail i stelaż uniwersalny. z tym, że nie bardzo liczyłbym na zakup na allegro i jeszcze przy tym znośną cenę... chyba, że coś się znacząco zmieniło od czasu jak sam szukałem kuferków do xj-ty

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...