Skocz do zawartości

Akumlatory EXIDE


ventura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę z pełnym przekonaniem polecić akumulatory YUASA.

Kupiłem taki bezobsługowy (tzw. szmaciak) 2 lata temu za 120-130 zł do

Hondy Vigor (duży singiel, rozrusznik nie ma łatwo).

0 problemów, przez ten czas musiałem go podładować 1 raz.

Po zimie wsadziłem aku do moto, ale (jak się potem okazało)

zalało mi gaźnik, długie kręcenie nie pomagało i w końcu się rozładował

(po zimie bez doładowywania).

W tym roku nawet nie wyciągałem na zimę, tylko jak śniegu było mniej to jeździłem.

Moja honda nie lubi po dłuższych postojach zapalać na zimno, więc aku miał sporo roboty,

ale zawsze dawał radę, mimo że motór stoi w nieogrzewanym garażu.

Tak więc mogę śmiało polecić, porządny akumulator.

 

pozdrawiam, Adam

Edytowane przez fxrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q-mpel pracuje w duzej hurtowni motoryzacyjnej. Exide maja dobra opinie i zdecydowanie rzadziej sa reklamowane niz np Bosch. Dotyczy to aku samochodowych moze do moto sa innej jakosci? Prawdopodobnie miales pecha i trafilec kiche. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę z pełnym przekonaniem polecić akumulatory YUASA.

Kupiłem taki bezobsługowy (tzw. szmaciak) 2 lata temu za 120-130 zł do

Hondy Vigor (duży singiel, rozrusznik nie ma łatwo).

0 problemów, przez ten czas musiałem go podładować 1 raz.

Po zimie wsadziłem aku do moto, ale (jak się potem okazało)

zalało mi gaźnik, długie kręcenie nie pomagało i w końcu się rozładował

(po zimie bez doładowywania).

W tym roku nawet nie wyciągałem na zimę, tylko jak śniegu było mniej to jeździłem.

Moja honda nie lubi po dłuższych postojach zapalać na zimno, więc aku miał sporo roboty,

ale zawsze dawał radę, mimo że motór stoi w nieogrzewanym garażu.

Tak więc mogę śmiało polecić, porządny akumulator.

 

pozdrawiam, Adam

Producenci moto wiedza co klasc... Dobre sa ale drogie... Moze przez to ze z Japonii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do EXIDE nie mam zastrzezen...kreci jak trzeba i nawet po dluzszym postoju w zmie daje jakos rade (oczywiscie nie katuje go ujemnymi temperaturami non stop :-)

wg mnie niestety wina najczesciej (nie twierdze ze i w tym przypadku) lezy po stronie niewlasciwego uzytkowania, a EXIDE to dosc dobra marka i raczej nie powinna sobie pozwolic na wypuszczanie bubli

Reklamacja to mysle dobre rozwiazanie w Twoim przypadku...napisz jaki rezultat.

Edytowane przez dariok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm raczej odpada, bo to moje nie pierwsze moto z alarmem a pozatym w garażu go nie odpalałem i nigdy nie było z tym problemów. Co do elektrolitu, to przecież tak się mówi że uzupełnia się elektrolit-rzecz jasna wodą destylowaną piterro. CO do ładowania, to nie zwróciłem na to uwagi czy wszystkie cele pracowały. Przeładować raczej też go nie mogłem bo prostownik mam typowo motocyklowy z sygnalizacją naładowania. Jeśli chodzi o mocowanie to raczej to odpada, bo po terenie nie śmigam z racji rodzaju moto .

Może poprostu trafiłem na siano, bo jak widać zdania sąpodzielone. Jak to mówią nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki i ja raczej z tej marki już nie skorzystam. Znajomy jechał w tamtym kierunku i zabrał go do reklamacji, zobaczymy jak to dalej pójdzie.

Chodzilo mi o przeladowanie przez moto ,a nie przez twoj prostownik.Gdy silnik bedzie pracowal przy srednich obrotach zmierz jakie masz napiecie ladowania.Powinno byc ok 13,5-14,5v. Nawet jesli uzupelniales woda dest.to z jakiegos powodu jednak jej ubywalo :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...