Skocz do zawartości

cO jest nie tak?


Paweł_KX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nie są uwalone simeringi na wale?? coś tak czytałem w jednym z "klonów" tego tematu i sam też po wymianie w 2T tych właśnie simeringów wyleczyłem moto z "smarkania"

ale jesli by poszły simmernigi na wale to moto by nierówno chodziło i cieżko zapalało(jesli oczywiście by zapaliło) a co do oleju z rury to moze za dużo dostaje jego i przez to tak pluje.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor mają spaliny??

 

Dobre pytanie, a jakie powinny być ?. Podobno w jakimś stopniu można poznać czy moto nie przepala chłodziwa lub oleju ?

Edytowane przez Wo09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli moto pluje z wydechu olejem koloru czarnego rzadkiego, to zbyt bogata mieszanka w gaźniku. olej ma wyższą temperaturę spalania niż beznyna więc nie spala się , dzięki temu smarowany jest cylinder. jeśli kolor jest szary , biały to mamy problem z silnikiem, może to być właśnie płyn z chłodnicy. zmniejsz trcohce dawkę paliwa i nie zamulaj sprzęta tylko ostro w palnik:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam moto w remoncie, i nie wiem ile to jeszcze potrwa bo w Motosport maja jakieś problemy magazynowe i 2 tygodnie już kompletują mi części. Z tego co pamiętam to przed remontem dymek miałem koloru błękitnego, czyli chyba ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rzuca ci olejem na zimnym silniku czy na ciepłym też ?? bo jak na zimnym coś tam rzuci to nic się nie dzieje , te typy tak mają :banghead:

miałem kiedyś taki przypadek że moto miało trochę tego szajsu w tłumiku i flaki mi sie zajarały :) ale jak się wszystko wypaliło był już spoko, tak że radziłbym dać moto trochę w dupcie na wszelki wypadek :buttrock:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Siema mam taki problem, nie dawno wlalem do silnika okolo 800ml oleju spuscilem z 400ml :notworthy: co jest nie tak zimer poszedl na wale? moto chodzi normalnie pali jak zawsze z pierwszego, chodzi rowno i wkreca sie na obroty, kolor spalin jest szarawy( wydaje mi sie ze normalny bo zawsze taki mialem) jesli naleje mu mniej oleju to moto nie kopci takze zgłupiałem co to moze byc

nie wiece co moze byc nie tak co sie dzieje z tym olejem? dodam , w chlodnicy napewno go nie ma :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...