Skocz do zawartości

POCENIE / WYCIEKI z pod pokrywy zaworów


JAKI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na poczatku było tam widac tylko jakies znikome slady oleju, a teraz zauwazyłem, ze z pod uszczelki w kilku miejsach wycieka olej, moze nie tyle ze wyciak co sie poprostu poci, ale ponize robia sie z tego zacieki. Wkrótce bede oddawał moto do regulacji zaworów czy po takim zabiegu daja nowa ta gumowa uszczelke (czy jest ona wliczona w cene? - 220zł), czy moze powiedziec im zeby dali tycke sylikonu albo jakis loktite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bałem sie ze ta uszczelka bedzie kosztwac z 150zl :icon_rolleyes: wymienie ja na pewno ale nie wiem czy razem z regulacja zaworow bo moge wtedy na to kasy nie miec, a dam rade potem sam bez wikeszych komplikacji wymienic ta uszczelke w domowym garazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bałem sie ze ta uszczelka bedzie kosztwac z 150zl :buttrock: wymienie ja na pewno ale nie wiem czy razem z regulacja zaworow bo moge wtedy na to kasy nie miec, a dam rade potem sam bez wikeszych komplikacji wymienic ta uszczelke w domowym garazu?

 

 

a chce ci sie robic dwa razy?? jak nie masz hajsu odstaw sprzeta na 2 tygodnie i prawie to co bys przejezdzil to zainwestujesz w uszczelke - pamietaj tylko glupi robi dwa razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki, upewnij sie najpierw czy to na pewno sie poci spod pokrywy a nie gdzie indziej, bo wybulisz na uszczelke i nic nie pomoze.

 

 

napewno z pod pokrywy, na poczatku w jdnym miejscu załeczo lekko sie pocic i wyciekac, teraz juz na dwóch krawedziach tej uszczelki sie poci. No chyba racja z tym zeby zalac mniej o 80zł i zrobic to odrazu i miec spokój. POZDRAWIAM I DZIEKI

 

hmmm a czy to pocenie moze miec zwiazek z jakas inna usterka? np ze zawory przepuszczaja i wydmuchuje mi olej? bo pocenie sie tej uszczelki widoczne jest tylko z prawej strony. a tam tez swiece sa jasniejsze. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moze powiedziec im zeby dali tycke sylikonu albo jakis loktite?

Lepiej będzie jak wysmarujesz uszczelkę w najzwyklejszych mydlinach. Oczywiście obie przylgnie należy dobrze oczyścić.

Edytowane przez tomason2

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

hmmm a czy to pocenie moze miec zwiazek z jakas inna usterka? np ze zawory przepuszczaja i wydmuchuje mi olej? bo pocenie sie tej uszczelki widoczne jest tylko z prawej strony. a tam tez swiece sa jasniejsze. POZDRAWIAM

 

To chyba musisz wyregulować gaźniki, bo przegrzewa sie silnik. Za uboga mieszanka

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcoraj zdjolem a w zasadzie podnioslem pokrywe zaworów bo nie umialem jej calkowicie wyciagnac, krawedzie styku sa gladziutkie, wyczyscilem je i odtluscilem oprcz tego okazalo se ze uszczlka jest wcisnieta na jednym z tych gumowych oczek z prawej strony, poprawilem to wszystko ladnie skrecilem no i teraz nic nie cieknie;) takze mysle ze obejdzie sie bez wymiany uszczelki, a jesli pojawi sie choc kropla to wymieniam odrazu;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W handlu są dostępne silikony wysokotemperaturowe w różnych kolorach. Jeżeli dalej będziesz miał pocenie się to podnieś głowicę i po odtłuszczeniu pokryj cieniutką warstewką uszczelkę z obu stron. Paniętaj, że jak odtłuscisz benzyną ekstrakcujną podłoże do którego przylega uszczelka to potem możesz mieć problem z demontazem głowicy. Jeżeli nie chcesz aby uszczelka nie przyssała sie do podłoża to po nałożeniu silikonu posmaruj delikatnie krawędzie przylegania (głowica itd) olejem. Przy regulacji zaworów poproś mechanika o sprzwdzenie uszczelniaczy zaworowych bo jeżeli są już zużyte to lepiej przy jednej robocie je wymienić

Pozdrawiam i życzę udanego sezonu

Jurek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No właśnie mam tutaj pytanie: Jeśli zmieniam uszczelke pokrywy zaworowej na nową, czy powinieniem posmarować dodatkowo silikonem, czy tez nie? Druga sprawa to dokręcanie pokrywy zaworowej-klucz dynamometryczny, czy mozna sobie darować "momenty" w tym przypadku.

Pozdrawiam

Edytowane przez sitars

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...