Skocz do zawartości

Polak potrafi


kardan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No polskie fajne... ale silnik z Corwetty, ciekawe jak elementy np. skrzynia ?? Most, komputer, elementy elektroniki, zawieszenia...

Jak znam zycie, nadwozie, rama i to co mozna faktycznie samemu zrobic jest nasze, a reszta to skladanka z gotowych czesci firm specjalizujacych sie w produkcji konkretnych rzeczy, bo watpie zeby oplacalo im sie projektowac np hamulce (czy jakiekolwqiek inne elementy zawieszenia) i zlecic produkcje tylko to tego auta ...

 

Ale dobrze chociaz tyle w tej polskiej motoryzacji ...

tez mi sie tak wydaje. a projektujac to cudo napewno sie wzorowali na czyms podobnym bo mocno mi sie wydaje ze juz podobne gdzies widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wazne, że wzorowali się na "czymś tam" - bo przykładowo podobne motocykle do twojego czy mojego też widziałem, i pewne jest to, że producenci, tworząc je, wzorowali się na jakiejś innej sprawdzonej konstrukcji;;;

Wazne, że zrobili cos fajnego - i tyla;;;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nasz, kasa szwedzka. Stąd król Szwecji Gustaw pomyka takim cudem. Znacznie taniej jest kupować zrobione podzespoły do innych modeli i umiejętnie je stroić, podobnie jak w przypadku marki Muz - MZ - zaciski od brembo, silnik od yamahy itd. Projektowanie i produkcja kosztuje. Kawał dobrej inżynierskiej roboty - BRAWO POLACY !

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwetka przypomina mi trochę skrzyżowanie Royce'a z Jaguarem, takie mam wrażenie. Ale podoba mi się, kiedyś coś słyszałem o tych samochodach, ale nie miałem nigdy okazji glębszego wglądu. Mamy tak mało sukcesów w zakresie motoryzacji, że każda inicjatywa sie liczy! Brawo chłopaki!(a Mielec to mam prawie po sąsiedzku :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,72797,3978039.html

 

o dopiero teraz, zobazcylem ten temat...w linku duzo pisze na temat tego samochodu, a gdyby ktos z Was mial bardziej szczegolowe pytania to pisac, odpowiedz bedzie z pierwszej reki, gdyz auto robione jest w moim rodzinnym miescie, a w biurze konstrukcyjnym Leoparda pracuje moj ojciec;-] Mialem okazje tym sie przejechac ;-]

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

:icon_mrgreen:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,72797,3978039.html

 

o dopiero teraz, zobazcylem ten temat...w linku duzo pisze na temat tego samochodu, a gdyby ktos z Was mial bardziej szczegolowe pytania to pisac, odpowiedz bedzie z pierwszej reki, gdyz auto robione jest w moim rodzinnym miescie, a w biurze konstrukcyjnym Leoparda pracuje moj ojciec;-] Mialem okazje tym sie przejechac ;-]

pozdr

 

Tylko pozazdrościć...... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak w przypadku marki Muz - MZ - zaciski od brembo, silnik od yamahy itd.

Od kiedy MuZ miał silnik od Yamahy? Rotax, tylko i wyłącznie!

 

Autko super! Takim to się można wozić!

Edytowane przez wicek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...