Skocz do zawartości

Lekkie, przyjazne enduro 4T ok.400ccm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !!

 

Stoję przed wyborem pierwszego powaznego sprzetu i zdecydowałem się na motocykl enduro. Dowolny wybór trasy to prawdziwa wolność :)

 

Zależy mi na lekkim sprzecie którym okazjonalnie mógłbym się kopsnąć gdzieś dalej w Polske nie będąc zawalidrogą na autostradzie.

 

 

Odpowiednia wydaje mi się pojemność 350-400ccm , zazwyczaj 40 KM (czyli 150-160 km/h) w połączeniu z nieduzą masą. Nie zamierzam przeprawiać się przez bagna ale poligony i łąki oczywiście tak.

 

Jaką maszynę proponujecie?? Podoba mi się dr 350 ale moc 30KM jest zbyt niska. Lc4 400 daje rade ale chyba wazy podobnie do lc4 620.

 

A może jakaś przyjazna lekka 600 o ile takie sa??

 

Z góry wielkie dzieki i pozdrawiam, Maszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tez na XR 400 , z 600 to tylko LC4 620 albo XR 600 ( ale taka lekka to ona nie jest ) , ale za 6500 ciezko znalesc cos nie zakatowanego.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTM Lc4 są ciężkie. Ogólnie produkty tej marki są na najwyższym poziomie, ale ceny za części zamienne i to, że się szybciej zużywają niż taka XR. Ja bym poradził DRZ 400 nie jest za cieżka a i po asfalcie da sie pośmigać.

 

A ile zamierzasz na zakup motocyla przeznaczyć pieniędzy. :icon_razz: :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednia wydaje mi się pojemność 350-400ccm , zazwyczaj 40 KM (czyli 150-160 km/h) w połączeniu z nieduzą masą. Nie zamierzam przeprawiać się przez bagna ale poligony i łąki oczywiście tak.

 

 

hm no raczej te 150-160 km/h to bajka w katalogach.. mozna tyle jechac ale po co? chyba ze lubisz jak trzęsie Ci kierą :) przynajmniej przy czyms lekkim i mocnym jest to nagminne ze wystepuje shimmy pozdr

 

 

Ja bym poradził DRZ 400 nie jest za cieżka a i po asfalcie da sie pośmigać.

 

A ile zamierzasz na zakup motocyla przeznaczyć pieniędzy.

 

hmm kolega napisal że chce wydać około 6500, a DRZ raczej w tej granicy się nie mieści, druga sprawa czytaj uważnie tematy w których chcesz się wypowiedzieć.. pozdr

Edytowane przez krzychuu_ktm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pomykam sobie XL 600RM :icon_mrgreen: i moge tylko polecic.. nie jest to takie ciezkie.. 150kg :notworthy: mocy ma wystarczajaco...

za 6500zl z softenduro to chyba tylko dr350... ewentualnie DR 650SE chociaz za takie pieniadze mozna trafic na niezła mine, lepiej nie pakowac sie w "tanie" motocykle ktore po remontach bede kosztowaly tyle co igiełka lub wiecej, z hard mozna kupic jakies TE410 tylko koszty utrzymania sa pewnie o wiele wieksze... :notworthy:

Edytowane przez lukopr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem XT 600, DR 650, XL 600, niestety w tym wypadku bedziesz musial isc na kompromis bo waga moze zniechecac ale w lekkim terenie naprawde daje rade, troche umiejetnosci i sily, i masz dużą frajde. DR 650 SE czyli te odchudzone produkowane od 96, jak kolega wspomnial, sa drozsze wiec odpada. DR 350 za słaba, XR 400 by była optymalna ale za droga, XR 600 mozna upolowac ale w trasie moze dupa bolec. KLX 650 za 6500 mozesz trafic na tzw. "okazyjna mine".

Podsumowujac - w tym przedziale cenowym mozesz kupic naprawde zadbane: XT 600, DR 650 badz XL 600...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę polecic Ci Honde Dominator,wprawdzie moto dość ciężki (180kg czyli tyle ile DR650) ale w średnim terenie daje radę.Plusem w stosunku do DR650 jest mniejsza awaryjność.Drugim motocyklem w domu jest u nas Dr350,faktycznie jest ona sporo lepsza w terenie,tam gdzie na Domi się męcze aby przejchać ,Drka jadę bez wysiłku,ale na drodze rożnica jest kolosona,oczywyscie na korzyść Dominatora.Dużo lepsza dynamika,większy komfort,lepsza ochorona przed wiatrem itd

Podsumówując to Domi jest na prawde uniwersalnym moto.Szczerze polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

650 ciezkawe - 15 - 20 kilo wiecej od 600 a to juz czuc. KLR sa dosc tanie , warto popaczec za 6.500 masz koncowke modelu 600.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...