Skocz do zawartości

jak odpalic silnik bez elektryki?


thefex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hi

mam dekawke, niestety bez puszki pradow z zawartoscia.

chcialbym odpalic silnik, w ktorym jest pradnica.

nie mam zadnej cewki wys napiecia i innych czesci, ktore sa odpowiedzialne za wytworzenie iskry..

instalacja jest na 6V

 

co musze miec, zeby odpalic silnik i od czego najlepiej poszczegolne czesci dorwac?

rozwiazanie to bede traktowal jako tymczasowe, ale chcialbym juz uslyszec dzwiek mojej dykty po 71 latach ciszy :lalag:

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewka WN musi byc aby w ogole myslec o odpaleniu silnika.

Jezeli nie ma tam nic takiego, a jest przerywacz, to biezesz cewke jednobiegunowa od jakiegos samochodu, czy tez motocykla (tu masz do wyboru 6V lub 12V - wszystko zalezy jakim zrodlem zasialania dysponujesz - akumulator, prostownik ...)

Przykrecasz cewke gdzies do obudowy, jedna koncowke podpinasz pod przerywacz z kondensatorem, drugie wyprowadzenie podpinasz pod zrodlo zasilania, przewod WN z fajka zakladasz na swiece i mozesz probowac palic maszyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej tak.. nie wiem dokladnie, bo tego jeszcze rozbieralem i sie temu nie przygladalem, a na nazwach sie nie znam..

 

nie wiem jak z tymi cewkami.. musialbym obejrzec dokladnie silnik

 

reszta elektryki byla zawsze w puszce pradow, a miala 2 patrony (chyba tak to sie nazywa) i cewke wys napiecia, poza tym moze jakis bezpiecznik... nie pamietam juz

akumulator montowany w mocowaniu przykrecanym do ramy.

 

loopy sklada DKW KM czy KS 200 wiec pewnie wie wiecej ode mnie.

 

ponawiam pytanie:

co musze kupic i najlepiej od czego, zeby uruchomic silnik?

 

ural_zgora: dzieki za info, to najprostsze rozwiazanie z mozliwych. nie pomyslalem nawet o tym :P

a co jeszcze musze miec zeby akumulator sie ladowal w trakcie pracy silnika?

prostownik, regulator napiecia, cos jeszcze?

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem ze Ty chcesz tylko odpalic silnik, a nie jezdzic motocyklem :banghead:

 

wg mnie szkoda robic z tego choinki ...

 

musialbys sie podlaczyc przez prostownik pod cewki od oswietlenia. (podczas pracy trzeba by zmierzyc natezenie pradu - ze swiatlami i bez ).

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce robic choinki, a umozliwic zwykla jazde..

bo zdobycie sprawnej elektryki do DKW to kwestia ogromnego szczescia i wytrwalych poszukiwan, dlatego ludzie zastepuja to cewka WN podwieszona gdzis w niewidocznym miejscu i nowoczesna elektronika w obudowie oryginalnej puszki pradow

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to DKW ma pradnice pradu zmiennego (z magnesami trwalymi - tzw iskrownik) - nie wiem nie znam sie, to calkiem mozliwe ze aku nie bedzie potrzebne do odpalenia. Jezeli pradnica jest sprawna to przy "kopaniu" silnika powinna dawac napiecie. Jezeli bedzie napiecie na cewce WN to maszyna powinna odpalic bez dodatkowej baterii.

 

Wtedy wystarczyla by sama cewka WN (jak sie domyslam o napieciu zasilajacym 6V) - czyli cewka od np Trabanta, starej MZ, starej Jawy, czy tez jakiegos motoroweru typu "Jawka" czy Simson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak: Potrzebne są, dekiel prądnicy, przerywacz z poldka, akumlator (naładowany :icon_razz:), cewka z jawki, kable, kabel wysokiego napiecia, fajka i troche kombinowania, mechaniki i ślusarstwa :evil:

 

Minus z aku idzie na mase, plus na cewke, z cewki na przerywacz (chyba nic nie pokwasiłem).

Wysokiego napiecia z cewki na świece. Do odpalenia silnika wystarczy, nawet do zrobiena kilku rundek. Aku nie ma ładowania, ale to chyba oczywiste...

Zaznaczam, że niestety jest to rozwiązanie tymczasowe, ale działa na 100%.

 

Pozdro!

Edytowane przez loopy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobic zeby bylo ladowanie?

najlepiej jakby ktos mogl narysowac prosty schemat w paincie i wrzucic na jakis www.imageshack.us

 

bede dźwięczny, bo z elektryki jestem cienki bolek

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...