Skocz do zawartości

cb 750 vs chopper ... ?


Rekomendowane odpowiedzi

witam! prosze o pomoc. w koncu uskladalem ( oszczednosci zycia + stypendia=) 9 -10 tys pln na wymarzony motor. Zawsze chcialem jakiegos choppera i zawsze najbardziej podobala mi sie shadow 700/750z lat 80, jezeli kupilbym takie moto bylaby to 20 letnia maszyna z dluga niewiadoma przeszloscia. po dlugich przemysleniach zastanawiam sie czy moze lepiej kupic na razie jakiegos nakeda (mysle o hondzie cb 750 bo jest zaje*iscie ladna), ktory bedzie dwa razy mlodszy i pewnie mniej awaryjny (bo przeciez duzo mlodszy!), a tez slynie z tego ze jest nie do zajechania i w tej samej cenie co shadow. wiem ze to dwa rozne motocykle, zawsze wolalem choppery. moge wkladac pieniadze w motor wiedzac ze bedzie mi dlugo sluzyl, ale nie stac mnie na to zeby ciagle pieniedze dokladac w motor ktory po roku sprzedam bo sie zacznie sypac. po prostu rozsadek u mnie sie odzywa...=) motocykl chcialbym uywac w codziennej eksplatacji jak i na dalsze wypady. z problemem zwracam sie do Was ze wzgledu na duzo wieksze doswiadczenie. dzieki, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden lubi Dżem a drugi marmolade ;) kwestia gustu jeżeli boisz się awaryjności nie kupuj starej shadowy ani niedaj boże vulcana 700\750 po prostu skomplikowane konstrukcje w momencie naprawy bądź serwisu więcej kosztują z chopków polecałbym virago proste chłodzone powietrzem z tym że rozrusznik grzechocze :icon_mrgreen: a jak zrozumiesz że przede wszystkim chodzi o jazdę to przesiądziesz się na nakeda turystyka itd.

 

p.s.

na poważnie myślę że na pierwszy motocykl chop jest dobrym wyborem wolniejsze to to i daję frajde przy każdej prędkości nie ma tej pokusy................. a i prawdopodobieństwo katowania w przeszłości trochę mniejsze

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez podobnie jak Ty zawsze chcialem choppera, natomiast w koncu z wzgledów ktore przytaczasz kupiłem nakeda :D a tez z doswiadczenia kolegów wiem ze zakup mocno wyeksplowatanego chopperamoze sie zle skonczyć , nie jest to zasada napewno mozna tez znalesc ladna zadbana maszyne , natomiast napewno duzo łatwiej jest znalesc i kupić nakeda no i bedzie znacznie mlodszy niz chopper w tych samych pieniądzach. A cb750 to swietny motocykl , sam takiego szukałem ,ale los chcial ze blisko mnie trafił sie bandit. Tyle odemnie :smile: pozdrawiam , i do zobaczenia na trasie

etz250 -> B6 -> SV650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moze lepiej kupic na razie jakiegos nakeda (mysle o hondzie cb 750 bo jest zaje*iscie ladna), ktory bedzie dwa razy mlodszy i pewnie mniej awaryjny (bo przeciez duzo mlodszy!),

To zależy, w jakim stanie się znajdzie moto.

Ja osobiście mam taką 24 letnią i tylko lać benzynkę, wymieniać płyny, filtry, świece i jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie była też podobna historia. Razem z ojcem lubimy cruisery, ale wybór padł na sevenke.

 

Jestem z niej bardzo zadowolony. Wygląda przepięknie w czarnym malowaniu i ze srebrnym silnikiem, bo te z czarnym niby nopwsze, ale kto to wymyślił, zeby naked miał czarny silnik :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wszyscy co sie wypowiedzieli CB750,stare motocykle wyglądają ładnie a szczególnie lata 80 a chopper-y przyprawiają o zawród głowy piękne przynajmniej dla mnie.Ja posiadam też CB750 tyklo z 80r.ładny klasyk chromy itd.niby żadnych większych problemów nie miałem (chodzi o mechanike) to radze wybrac nowszy model,mniejsze zużycie pojazdu i jest duuuużo wieksze prawdopodobieństwo,że będziesz cieszył sie jazdą bez większych wkładów finansowych.Trzeba tylko wybrac z głową bez żadnych okazji.Pozdrawiam. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musi być 750? Może spróbuj 600? Jest tańsza. Myślę, że za 10 tysiaków wyrwałbyś jakiś model z '94 r. Polecam też sprowadzenie motocykla z USA, bo wychodzi naprawdę tanio. Ja za moją Shadow 600 VLX z '99 r dalem ok 9000zl (oczywiscie w tym clo, vat i przesylka). W Polsce za taki motocykl musiałbym wybulić jakieś 14000. Przemyśl sprawę, życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

no i kolejny raz ten sam dylemat=) przez rok pojeździłem chopperem intruderem 800...piękny, super klimat, ...ale jakiś to takie jednak mało praktyczne, trochę małe, trochę słabe, mało miejsca (mój jeszcze się nie nadawał na dalekie trasy bo miał przerobioną kierownice i siodło), głupio zostawić na deszczu, bo takie ładne chromy (jeszcze zaczną schodzić), pod blokiem w dzień też tak jakoś głupio (kumpel go odpalił nawet raz jakimś kluczem do samochodu :clap: ) i znowu tego typu dylematy sie pojawiły=)...sprzedałem i rozglądam sie znowu za czymś...i- proszę bardzo - a może jednak cb 750=)? a może znowu chopper tylko jakiś większy? (shadow 1100 może...przecież takie to ładne=) nie wiem czy ktoś to w ogóle będzie czytał i nie liczę też na konkretna podpowiedz, ale jak ktoś ma zamiar dorzucić swoich pięć groszy to zapraszam=)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam domu dla mojej magny :clap:

moto zajebiste , technicznie super .

cena nie za wysoka

tu podaje garsc informacji n.t sprzeta

 

http://chudzikj.republika.pl/VF1100C.htm

 

polecam . zadna mina :icon_razz:

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Zmieniaj na CB750 :]. Widac, ze wyrastasz z pierwszego etapu motocyklizmu :biggrin:. Na pierwszy ogien motocyklisci zazwyczaj chca czopka lub R1 ;). A dopiero jak pojezdza, poczuja, doswiadcza, zaczynaja oczekiwac tego i owego od maszyny i przy nastepnym motocyklu kieruja sie juz nie tylko wygladem :).

 

Skoro mowisz, ze czopek dla Ciebie jest niepraktyczny, maly itd. to kup Seven Fifty... Pchanie sie w nastepnego czopka nie ma sensu, bo bedzie Cie ograniczal tak samo jak obecny...

 

Ostatnio Szwarc z tego forum zmienil Kawasaki Vulcan 750 na Seven Fifty. Mozesz mu na PW wyslac zapytanie o wrazenia.

Moj ojciec z czopka tez przesiadl sie na nekeda (XJR1300) i jest bardzo zadowolony.

 

Na mojej stronie mozesz znalezc pare informacji o CB750. http://zbyhu1.republika.pl/moto/CB750.htm

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam!

 

Miałam identyczny dylemat co założyciel tematu. Obecnie jeżdżę na Hondzie Rebel 250 z 1985 i zamierzam w przyszłym sezonie przesiąść się na coś większego. Bardzo podoba mi się większa siostra mojej Rebelki czyli Honda Shadow VT700/750 z końca lat 80-tych. Jechałam na takiej i było to bardzo przyjemne doznanie :) Z drugiej strony jest to spora maszyna, a na Rebelce zbiesiłam się, że wszędzie się zmieszczę i przecisnę między autami w korkach. Poza tym kręci mnie turystyka motocyklowa, kufry te klimaty oraz ciut sportowy klimat - VT już mi tego nie da :/ Stąd po wielu przemyśleniach i przymierzaniu się od Fazerki 600, BMW Scarvera, ba! nawet V-Stroma 650, doszłam do wniosku, że najlepszym wyjściem będzie jednak seven fifty.

Po pierwsze i najważniejsze - PODOBA MI SIĘ. Po drugie - w przeciwieństwie do VT, do twarzy jej z kuframi. Po trzecie ma więcej powera i jednak wyższą i wygodniejszą pozycję, co ma znaczenie na dłuższych trasach. Po czwarte - to jednak Honda :lalag:

Tak więc decyzja w mojej głowie zapadła. Będzie sevenfifty :) A w praktyce to się obaczy, wszak kobieta zmienną jest :icon_mrgreen:

 

Pytanie do użytkowników sevenek - jakie roczniki polecacie? starsze, sprzed 1996? (zdaje się, że do 1995 były montowane w Japonii) czy może młodsze egzemplarze?

Mam na oku motorek z 2000 roku za 9200 PLN ale nie wiem czy warto :/ Co i nim sądzicie? Czy nie jest trochę za tani?

 

http://allegro.pl/item486116306_honda_cb_7...even_fifty.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...