Skocz do zawartości

Mały proble m z Cagivą Planet


Wiertara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś Cagive Planet i jestem bardzo zadowolony. Jest jednak mały problem... na biegu jałowym silnik tak trochę ''tłucze'' gdzieś z wnętrza, ale jak nacisne sprzęgło pukanie znika... Kumple mówią żeby to olać... Jak sądzicie co to może być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś Cagive Planet i jestem bardzo zadowolony. Jest jednak mały problem... na biegu jałowym silnik tak trochę ''tłucze'' gdzieś z wnętrza, ale jak nacisne sprzęgło pukanie znika... Kumple mówią żeby to olać... Jak sądzicie co to może być???

 

Kupiłeś moto w którym "tłucze" coś w silniku... hmm cena musiała być naprawdę okazyjna. Jeżeli po naciśnięciu sprzęgła "pukanie" ustępuje to faktycznie, może jakaś pierduła- musisz rozebrać i zobaczyć, najprawdopodobniej kosz się odkręcił. Nie ignoruj tego bo tylko szkody można narobić...

I przedewszystkim gratulacje moto !!

pzdr.! :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ale przeciez pukanie nie ustaje, ustaje za to taki szum ze srodka, a stuki nadal są

U mnie wystepuje podobny problem ... Szumi lekko silnik, jak wcisne sprzeglo, szumienie ustaje, lecz u mnie nie ma zadnych pukow stukow tylko taki lekki szum...

W starym silniku mialem to samo ... "fachmani" w Yamaszce w servisie, sprawdzali kosz sprzeglowy lozyska itp i powiedzieli ze wszystko jest ok ... moze tak ma byc ? Szum oczywiscie, bo zadne stuki nie powinny miec miejsca.

Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szum-łożysko pod koszem sprzęłowym,

stukanie-albo kosz się odkręcił, albo powstał już luz między tarczami sprzęgłowymi a koszem i poprostu tłucze

pomaga napawanie na ścianki kosza warstwy alu, i doszlifowanie pod tarczę kosza,żeby był tylko minimalny luz.

Gorsza sprawa kiedy powstaje luz między kołami zębatym(koło zębate kosza sprzęgłowego i koła zebatego zdawczego z wału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej rs 50 miałem dośc podobnie oczywiscie rozkręcenie i oblukanie było nawet do mechanika się wybrałem, sprawa bardzo normalna! Mechanik mówi ze w niektórych tak jest, po czym tydzień po spotkaniu z mechanikiem pojechałem na zlot i był gościu LC4 tam to dopiero dawał silnik a po wciśnięciu sprzęgła ciszaaaa. Dodam że moją Rs przejechałem 8tys bez żadnej usterki ze strony tegoż sprzęgła. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej rs 50 miałem dośc podobnie oczywiscie rozkręcenie i oblukanie było nawet do mechanika się wybrałem, sprawa bardzo normalna! Mechanik mówi ze w niektórych tak jest, po czym tydzień po spotkaniu z mechanikiem pojechałem na zlot i był gościu LC4 tam to dopiero dawał silnik a po wciśnięciu sprzęgła ciszaaaa. Dodam że moją Rs przejechałem 8tys bez żadnej usterki ze strony tegoż sprzęgła. Pozdrawiam!

 

 

Ok tyle że po wciśnięciu sprzęgła nie ma tej ciszy!!! Coś puka... tylko nie wiem skąd?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...