Skocz do zawartości

Narzędzia - klucz dyna


thefex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nie mógłby kolega załatwić jeszcze jeden dla mnie?

W niemcowni udało mi się znaleźć bardzo zacną ofertę... link

Używałem, głównie nasadek do pneumatyka i płaskich, mogę polecić jako b.mocne i dobrze wykonane, cena też jest raczej niska, polecam jeszcze Yato, Jobi (bardzo dobre płasko-oczkowe), oraz Honniton, natomiast klucze Stanley uważam za przereklamowane i nie warte swojej ceny, nasadki się rozciągają i niszczą łby śrub.
Nie wiem stary, ale osobiście nie pakowałbym się w dynamometryki kosztujące 130 zł. Nie mówię rzecz jasna, abyś kupował klucz za 800 zł, ale celuj może w już w joneswaya, to dobra firma, ew dołóż do Hazeta, KS Toolsa, KingTony lub Betę.
Primo - dzięki za odpowiedzi. Trochę mętlik, ale jest już nad czym gdybać. Przekonuje mnie Jonnesway - ze względu na większy zakres, a na pewno nie gorszą jakości.

 

PS Co do ceny przejściówek... załamka.

Edytowane przez CBRedzio

pozdr

Michał, Wrocław

KTM EXC-R 530 Six-Days, Husaberg FS 650 Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przekonuje mnie Jonnesway - ze względu na większy zakres, a na pewno nie gorszą jakości.

 

Nie mam żadnych narzędzi tej firmy, ale wielokrotne rozmowy z ludźmi z branży podpowiadają, że są one bardzo wysokiej jakości.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ceny w USA najtaniej wychodzi wykupic upadajacy warsztat lub od jakiejs wdowy...

a ja najczesciej pracuje na Craftsmanie + Jonsered.

Mam pytanie odnosnie narzedzi- gdzie kupic Hamownie(moze uzywana)?Pilnie potrzebna...

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBRedzio nie ma problemu, ale ja go mam za 50 eur w gericke. W razie czego to wal na pw.

 

A ta przejsciowka jest obowiazkowa ? Mam zestaw srednich kluczy (wisent) i jest tam dosyc duza kolekcja nasadek 1/4". Robic tym bede glownie w silniku, ewentualnie jakies drobne - wazne sruby w zawieszeniu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze skorzystam z kolegów doświadczeń związanych z kluczami imbusowymi. Moje dotychczasowe "dobre" imbusy skapitulowały przy odkręcaniu dekli w DR.... Zastanawiam się nad firmą BONDHUS (wieczysta gwarancja, gloryfikujący opis na www.narzedziowy.pl).

 

allegro - 9 imbusów: 1,5 - 10 z kulką | 65zł

www.narzedziowy.pl - 15 imbusów: 1,27 - 10 długie | 73/63zł (zakupy>250zł przesyłka gratis - a jest szansa)

 

Pytania:

- jaka jest przewaga (wnioskuje po cenie) kluczy z kulką

- 9 czy 15?

- krótkie czy długie?

- a może zestaw z calowymi, przydają się? link?

Edytowane przez CBRedzio

pozdr

Michał, Wrocław

KTM EXC-R 530 Six-Days, Husaberg FS 650 Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem, dla potomnych... :)

 

Imbusy Bondhus, klasa sama dla siebie:

- wieczysta gwarancja

- klucze są wykonane ze stali PROTANIUM (10-20% twardsza od CrV, czy 8650!)

- z imbusów Bonghusa korzysta np. NASA

 

Plusy końcówek okrągłych:

- umożliwia pracę pod kątem nawet 25'

- umożliwia manewrowanie kluczem bez wyjmowania go z gniazda - niby oczywiste, ale warto sobie uświadomić przed kupnem

 

Klucz dynamometryczny Proxxon MicroClick 30S 5-30 Nm:

 

- w zależności od źródła tolerancja wskazania (+- 4;3;2% :) )

- faktycznie producent daje gwarancje na 2%

- kazdy klucz posiada certyfikat kalibracji

- u mnie wyszło max odchylenie 1,1% dla najniższego momentu 6Nm -> 6,06Nm

- w tłumaczeniu i opisach można spotkać błąd odnośnie pracy sprzęgła i dokręcania lewych/prawych gwintów:

  • umożliwia dokręcanie TYLKO prawych gwintów
  • przełącznik (jak w większości grzechotek) umożliwia odkręcanie - nie zakręcanie lewych gwintów [brak sygnalizacji przekroczenia nastawionego momentu]

Edytowane przez CBRedzio

pozdr

Michał, Wrocław

KTM EXC-R 530 Six-Days, Husaberg FS 650 Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...