Skocz do zawartości

Norwegia czerwiec 2007


Janko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka !

 

Mamy w planie w 4 moto i auto ale dopiero na poczatku Sierpnia. Jedziesz Sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dokladnie, co zlego w jechaniu samemu?! Ja w zeszlym roku jezdzilem sam trzy tygodnie i z tego spedzilem moze dwa, lub trzy wieczory faktycznie sam:).... Chodzi mi po glowie Norwegia... Chcialem znajomego odwiedziec, chyba gdzies z okolic Oslo. Nie znam jeszcze ewentualnego terminu. Jak cos startowal bym z Kiel (Niemcy). Dam jeszcze znac, czy bede sie wybierac do góry, to moze sie jakosdo kupy zgramy.

Pozdrawam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiel to dobry pomysl ! Na promie i browarka spokojnie mozna wypic i nocleg w kojo przyzwoity, sauna , basenik. rano jak mlody bog i heja !

 

pozdrawiam

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiel to dobry pomysl ! Na promie i browarka spokojnie mozna wypic i nocleg w kojo przyzwoity, sauna , basenik. rano jak mlody bog i heja !

 

pozdrawiam

 

:icon_exclaim:

Tak tragicznie to nie jest,z reguły jadę sam ,ale chce zaliczyć północ Norwegii a to jest troche kilometrów i nigdy tam nie byłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień czerwiec na lipiec bo na północy Norwegii w czerwcu jest trochę niemotocyklowo ale da się przeżyć. Ja w tamte strony jeżdżę sam i nie narzekam. Pozwoliłem sobie umieścić kilka w/g mnie przydatnych linków

http://www.tiehallinto.fi/alk/english/fram...erat-frame.html to jak będziesz jechał przez Finlandię (polecam drogę przez Kuopio)

http://bt.no/kamera/

www.vegvesen.no/trafikk/vegmeldinger/rapport/index.jsp?report_id=4 drogi zamknięte w zimie

Życzę miłych wrażeń.

Edytowane przez MarekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zamień czerwiec na lipiec bo na północy Norwegii w czerwcu jest trochę niemotocyklowo ale da się przeżyć. Ja w tamte strony jeżdżę sam i nie narzekam. Pozwoliłem sobie umieścić kilka w/g mnie przydatnych linków

http://www.tiehallinto.fi/alk/english/fram...erat-frame.html to jak będziesz jechał przez Finlandię (polecam drogę przez Kuopio)

http://bt.no/kamera/

www.vegvesen.no/trafikk/vegmeldinger/rapport/index.jsp?report_id=4 drogi zamknięte w zimie

Życzę miłych wrażeń.

 

 

Mam podobne plany. Jestem z Mielca. Honda CBR 1000f. Daj znać

Decyzja zapadła,wyjezdzam 18-06 do rostoku i dalej do Gedser w Danii

Jest ktoś chetny to zapraszam.

Edytowane przez Janko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim!

 

Wybieram się s moją dziewczyną na początku lipca ok 10tego promem z Polski do Szwecji wybrzeżem na N, potem przeskok do Norwegii na wysokości Bodo i powrót zachodnim wybrzeżem Norwegii skąd wracam promrm do Londynu.

 

Jeśli ktoś planuje podobny kierunek w podobnym terminie, to kompania bardzo mile widziana.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich też wybieramy się na początku lipca na nordkap.

Mam pytanie do tych, co już tam byli czy 2000 tyś koron na drobne wydatki typu camping prom to wystarczy?

Wiadomo paliwo to można płacić kartę, ale dobrze jest mieć trochę grosza przy sobie

Proszę o odpowiedz. Seba.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, co już tam byli czy 2000 tyś koron na drobne wydatki typu camping prom to wystarczy?

Wiadomo paliwo to można płacić kartę, ale dobrze jest mieć trochę grosza przy sobie

Proszę o odpowiedz. Seba.

:icon_twisted:

Witam. Bilety na promy tzw krótkie (po około 35NOK) można kupować płacąc kartą. Jeżeli nie mają czytników elektronicznych to mają stare walcarki do odczytywania kart wypukłych. Minihotel w Skarsvag oferuje nocleg w pokoju 2 osobowym za ok 300NOK. Prom z Bodo do Moskenes 232NOK. Tunel na wyspę Mageroya to koszt 2 x 68NOK. Wjazd na Nordkapp 195NOK. Hot-dog i 0,5 coli kosztuje 39NOK. Drogi szybkiego ruchu dla motocykli są bezpłatne. Sklepy COOP mają skanery, więc gotówka niepotrzebna. Jeżeli chodzi o wynajmowanie domków (ok 400NOK) najlepiej robić to w 4 osoby bo wyjdzie taniej. Przy ładnej pogodzie spanie darmowe na łonie natury to niezapomniane przeżycie. Te ceny są z ubiegłego roku. Wcześniej było trochę taniej ale tam co roku wszystko kilka % drożeje. Chodzą słuchy, że paliwo w wakacje ma zdrożeć. http://e24.no/makro-og-politikk/article1825833.ece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szalonych entuzjastów Norwegii :buttrock:

 

Ja wybieram się na 2-3 motocykle swoją honda nx 650 dominator, prawdopodobnie sierpień lub sierpień-wrzesień. Czy ktoś ma ochote na podroz w tym czasie?

 

I czy lepiej jest jechac naokoło (Niemcy, Dania, Szwecja) czy bardziej oplaca sie zainwestowac w prom?

A druga sprawa, czy koszt podrozy do Finlandii, przez Rosje, Łotwe i Litwe jest rażąco wyższy niż z powrotem przez Szwecję, Danię i Niemcy? :buttrock:

z góry dziekuje za odp. :}

 

pozdr. Liza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...