Skocz do zawartości

Jakie klucze nasadowe ?


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka !

 

la mnie gorna polka jest firma Hazet i Gedore. Hazet daje dozywotnia gwarancje, gedore nie pamietam ale chyba 25 lat. Mam pare Hazetow plaskich i oczkowych, na zestaw mnie po prostu nie stac i brak ich wykorzystania. Osobiscie urzywam zestawu Proxona.

 

pozdrawiam

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzedniej pracy używałem kluczy firmy Modeco , mało znana chyba ale narzędzia dawały rade , a były w ciągłym użytku (montarz piaskarek i pługów śnieżnych) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione przez was marki narzędzi są na pewno dobre i jesli ktoś ich używa do celów profesonalnych na pewno opłaca się zainwestować taką kasę. Dla potrzeb nazwijmy to domowo - motocyklowych cena 200 - 300 PLN za mały w końcu zestaw to jednak sporo. Oglądałem wczoraj w Castoramie Stanley'a i Proxxon'a i zapytałem sprzedawcę o ocenę tych narzędzi ( jak na markety Castoramy mają calkiem dobrych sprzedawców) powiedział, że narzędzia są OK ale pokazał mi duży zestaw kluczy za chyba 179 PLN.

Są to narzędzia z imp. własnego Castoramy (Chiny), wyglądały calkiem OK, stal chromowo-wanadowa.

Nie był to szajs za parę złoty jak Topex czy Toya w hipremarkecie.

Castorama jeśli importuje sama jakieś produkty to jest to przynajmniej solidna srednia półka.

Jest to chyba jakaś opcja?

 

Pozdr

 

Wymienione przez was marki narzędzi są na pewno dobre i jesli ktoś ich używa do celów profesonalnych na pewno opłaca się zainwestować taką kasę. Dla potrzeb nazwijmy to domowo - motocyklowych cena 200 - 300 PLN za mały w końcu zestaw to jednak sporo. Oglądałem wczoraj w Castoramie Stanley'a i Proxxon'a i zapytałem sprzedawcę o ocenę tych narzędzi ( jak na markety Castoramy mają calkiem dobrych sprzedawców) powiedział, że narzędzia są OK ale pokazał mi duży zestaw kluczy za chyba 179 PLN.

Są to narzędzia z imp. własnego Castoramy (Chiny), wyglądały calkiem OK, stal chromowo-wanadowa.

Nie był to szajs za parę złoty jak Topex czy Toya w hipremarkecie.

Castorama jeśli importuje sama jakieś produkty to jest to przynajmniej solidna srednia półka.

Jest to chyba jakaś opcja?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakiś czas temu, dużą walizkę z kompletem kluczy nasadowych za 199 PLN.

Klucze są porządnie wykonane i jak narazie oceniam je na 5+.

Firmy niestety nie pamiętam :notworthy: Sprawdzę, to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja w poprzedniej pracy używałem kluczy firmy Modeco , mało znana chyba ale narzędzia dawały rade , a były w ciągłym użytku (montarz piaskarek i pługów śnieżnych) Pozdrawiam.

 

Prosze o wiecej opinii na temat narzedzi firmy Modeco. Zabieram sie za kompletowanie skrzynki z narzedziami (plaskie, nasadowe, imbusy) i akurat mam mozliwosc zakupu od producenta. Warto czy nie warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ekhem ... co do stanleya i tego ze jest drogi. Bylem wczoraj w Castoramie bo tez potrzebuje kluczy. Zestaw stanleya (klucze nasadowe z jedna grzechotka) mozna kupic do 200 zl spokojnie :icon_eek: ale sa tez na sztuki i tu cena mnie zaskoczyla. Grzechotka(ok 20-25) i przedluzka(niepamietam ale do 20 zl), dosc drogie ale nasadki to koszt do 10 zl za jedna sztuje(ok 7zl z tego co pamietam). Calosc wychodzi drozej niz zestaw raczej ... ale mam zamiar kupic tylko to czego potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema co brać stanleya lepiej kup PRO LAIN duży komplet wszystkie rozmiary dwie grzechotki łącznik żmijkowy przegub kardana śrubokrent z wszystkimi prawie końcówkami jest naprawdę dobry wytrzymały

możesz tylko zgubić a napewno nie urwać. kosztuje około 300 zł. ale warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poco mi to ? ;) kupilem 3x nasadka stanleya (10,12,14) + przedluzka stanley + grzechotka noname bo stanleyowe jednak drogie byly(moja pomylka w poscie wyzej, jednak kosztuje ok 70 zl). za powyzszy zestaw 46 zl :P Jesli chodzi o klucze to ten zestaw wystarczy zeby rozebrac motocylkl ;) zamiast zestawu w ktorym jest niewiadomo co wole jednak sobie sam dobrac narzedzia. nastepne beda klucz dynamometryczny i woltomierz :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Użytkuję narzędzia amatorsko z ambicjami, tzn. staram się sam naprawiać auto i moto. Dotychczas używałem narzędzi CCCP, NO NAME i made in china i jakoś dawały radę – ale nadszedł czas na zmiany :wink:

Wybierałem pomiędzy KING TONY, PROXXON, STANLEY – a więc wyższa półka amatorska. Wszystkie trzy firmy prezentują bardzo wysoki poziom, ze skazaniem na KING TONY, to są narzędzia warsztatowe i faktycznie mocne, ale warto je kompletować osobno na sztuki.

Ja z uwagi na atrakcyjną ofertę na allegro kupiłem zestaw 55 el. PROXXON-a, ZDJĘCIE, (2 grzechotki ¼’’ i ½’’ i wkrętak, przedłużki, końcówki przegubowe, nasadki 6-32, kilka bitów na ¼’’, metalowe pudełko).

Jakość jest bardzo dobra. Spasowanie, twardość, kompozycja elementów, możliwość rozbudowy zestawu i wymiany zużytych elementów na nowe są wzorcowe (co Niemcy to Niemcy).

 

Po dość dokładnym przeglądzie rynku podzielę się spostrzeżeniami, dla tych którzy są na etapie kupowania. Pomijam NO NAME bo uważam, że jak się kupuje coś nowego to warto dołożyć 100 zł i mieć rzecz dobrej jakości.

 

Numerki oznaczają miejsce w moim, prywatnym rankingu.

 

Amatorzy bez ambicji: 1. COVAL, 2. YATO, 3. CRAMP – ciekawe i mocne zestawy, COVAL – również narzędzia na sztuki

 

Amatorzy z ambicjami: minimum 1. KING TONY, 2. PROXXON, 3. STANLEY – zestawy i na sztuki możliwości doboru narzędzi bardzo duże

 

Reszta: 1. BETA, 1. HAZET – pełen wypas, patrząc na ich ofertę dostaję oczopląsu i mdleję z wrażenia :flesje:

Edytowane przez porsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...