Skocz do zawartości

Urwalo zaworek detki - dlaczego ??


Rekomendowane odpowiedzi

Gość komandosek

meczylem sie z tym samym w mojej jawie. przyczyną były stare luzne opony, na ktrych ktos wczesniej jezdzil bez powietrza. po prostu porozciagaly się. doraznie bilem po 5atm w kole, a za jakis czas wymienilem opony i od tego czasu problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja latam na uzywkach , przod kostka , ale strarawa. Sadze ze przyczyna bylo niskie cisnienie 0.7 Atm lub mniej ( ojciec widzial juz wczesniej ze mam malo powietrza , ale nic mi nie powiedzial :/) Teraz dopompuje do 1.2 i dam duzo talku w srodek ( w ecie to pomoglo bo mialem podobnie) , mam tylko nadzieje ze te 1.2 Atm dla kostki nie zrobi z niej kamienia :/

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zawsze po 2 atm w kole i nic sie nie dzieje ani z detkami anie z oponami jak masz dobre cisnienie w kołach to i szpaner nie jest potrzebny tymbardziej z przodu

Edytowane przez zoltecek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zawsze po 2 atm w kole i nic sie nie dzieje ani z detkami anie z oponami jak masz dobre cisnienie w kołach to i szpaner nie jest potrzebny tymbardziej z przodu

WOOO!!!

:P ładne jaja :crossy: to chyba po autostradach tylko śmigasz :)

 

Ja tam jezdze na 0,9 z tyłu i 1,0 z przodu.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zawsze po 2 atm w kole i nic sie nie dzieje ani z detkami anie z oponami jak masz dobre cisnienie w kołach to i szpaner nie jest potrzebny tymbardziej z przodu

 

Tyle to sie w samochodzie pompuje.

Sam fakt istnienia takiego przedmiotu - szpanera (trzymacza) na logikę wskazuje na potrzebę jego stosowania. W crossie i enduro masz do czynienia z ekstremalnie śliską nawierzchnią wymuszającą niskie ciśnienie w gumach. Wystarczy spojrzeć na trial - tam jak koło stanie na kancie to wciska gumę do samej felgi.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zawsze po 2 atm w kole i nic sie nie dzieje ani z detkami anie z oponami jak masz dobre cisnienie w kołach to i szpaner nie jest potrzebny tymbardziej z przodu

dajcie spokuj kolega jezdzi w super moto :)

 

nie chcialbym sie znalezc na pustyni z takim cisnieniem w oponach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh

jezdzi mi sie najzupełniej normalnie nic sie nie dzieje ani z zebami ani z oponami a jezdze raczej po ciezkim terenie i nikt mnie nie przekona do zmiany cisnienia wogole to tyle pompuje koles ktory sie na tym zna bo nie dosc ze ma enduraka to jeszcze ma serwis opon i raczej wie co robi

 

apropos jak jezdziłem z mniejszym cisnieniem w oponach to przebiłem kapcia 2 razy teraz mi to sie nie zdarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ze cala czolowka polska i swiatowa lata w zaleznosci od terenu na jakims 0,7-1,2 ale napewno nie wiecej. Mojemu koledze po zmianie opon tez napompowali na 2,5 atm i on sie mnie pyta czemu sie gorzej prowadzi w terenie niz na szosowych...

Proponuje Ci obnizenie ciśnienia i przejazdzke w teren. W razie czego pompowanie to sekunda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem i zalozylem detke made in china , moze pare tygodni potrzyma zanim sie rozsypie :biggrin: , czy te nakretki na wentlu dokrecic mocno i skontrowac , czy maja byc takie luznawe aby zaworek mial luz ?

 

musze kupic tez lyzki do opon czy takie rowerowe dadza rade http://www.allegro.pl/item172658008_metalo...jkszop_com.html

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...