Skocz do zawartości

Regeneracja wału co o tym myślicie?


Lucass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W motocyklu tym mamy prawdopodobnie korbowód na 2 panewkach, jest to singiel 600cc kręcący się gdzieś do 7tysi, więc na tym korbowodzie jakieś tam przeciążenia już są. Czy dali byście taki wał do regeneracji do dobrego warsztatu samochodowego, chodzi o to czy motocyklowe panewki musza być dużo bardziej wytrzymałe od samochodowych (np. w japonskim dohc krencącym sie do 7-9 tysi) czy może znacie kogoś kto typowo siedzi w motocyklowej regeneracji wałów. Cena nowego korbowodu zaczyna się od 200eu. Bo osobiście z czystej ciekawości spróbował bym czy da rady taka regeneracja. Prosił bym o wypowiedzi ludzi co są w temacie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XR600 na panewkach? Raczej na rolkach jest korba, a główne łożyska są kulkowe.

Nie kombinuj, tylko poszukaj zestawu naprawczego: korbowód, sworzeń, łożysko, podkładki dystansowe, a następnie zleć wymianę.

Coraz więcej firm oferuje zestawy do remontu wału korbowego.

Ważne jest dokładne wycentrowanie wału po naprawie - nie mylić z wyważaniem.

Powodzenia.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi tylko wymiana korbowodu na jakiś akcesoryjny ( Prox, Hot Rods ). Regeneracja nie zdaje egzaminu w tych sprzętach a grozi nawet urwaniem się takiego korbowodu po regeneracji. Słyszałem o takim przypadku i sam wymieniłem kiedyś w Husce Te610 nadpęknięty korbowód po regeneracji. A zauważyłem to przy okazji wymiany tłoka, całe szczęście, bo jak by gościu z tym pojeździł jeszcze trochę to by było, kaabuum….tyt tyt tyt!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regeneracja korby na gotowo to ponad 1000 zl , a uzywany wal bdb stanie 400 zl

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"uzywany wal bdb stanie 400 zl" do XR600 :lalag: :eek: :P

 

nie rozumiem co masz na mysli ?? ze co moze nie kupi za 400 zl uzywanego walu ? :bigrazz:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co masz na mysli ?? ze co moze nie kupi za 400 zl uzywanego walu ? :lalag:

ja też mam Xr600r pe04 i szukam takiego wału bo mam delikatny luz na główce korbowodu,mógłbys mi cos polecic??? szukam juz dosyc długo i nic nie moge znalezc,korbowód HOT RODS kosztuje 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, od pół roku poszukuję takiego wału i albo chcą mi wcisnąć jakiś zużyty złom albo nie od xr-y. A wymagań zbyt dużych nie mam, wystarczy by nie miał luzów i zacięć na dolnym łożysku, dobre gwinty i czopy i nie rozje..... główkę. Więc gdzie są te bardzo dobre wały do xr-y po 400zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800zł to dobra cena jak za korbę. Do Husqvarny Te610 kosztuje około 1500. Jak chcecie jeździć na tych motorkach to kupcie sobie nowe korby. W tych silnikach przy seryjnym stopniu sprężania wytrzymują one bardzo długo, więc zapomnicie o problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do glowek korby , czytalem gdzies ze mozna rozwiercic i wstawic tulejke z brazu - ale nie wiem jak to ma sie w praktyce :icon_twisted:

 

regeneracje walow w 600 w polsce to ponoc nie tak latwo , potrzeba konkretnego fachowca , a nie byle zakladu co regeneruje waly w Mz czy zJawie

 

szukajcie walow na jebaju.de jak w polsce nie ma takich idealnych

 

 

a czy waly w XR 600 to nie to samo co XR 650, XL 600/650 Domino, nie wiem jak to w Hądzie ale KLR 600 i 650 ma prawie idnetyczny silnik, roznia sie delikatnie karterami ,cylindrem i tlokiem

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...