Skocz do zawartości

Problem z rolgazem ;/


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem lubie jak maneta wraca na swoje położeniu zaraz po jej puszczeniu. mam klx 650r gaźnik keihena cvk . rolgaz jest z 2 linkami poprowadzonymi do przepustnicy. wystarczyła by jedna linka mi sie wydaje - po co dwie? pozatym rolgaz mi nie wraca odrazu na swoje położenie a linki przesmarowałem sprężyna w gaźniku jest mocna i powinien odbijać odrazu, mozliwe że jest tospowodowane za duzym luzem na tej drugiej lince?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem,smarowanie nic nie pomagało a jeszcze nawet pogarszało co sie okazało linka od powrotu była troche naderwana więc odłączyłem ja przy rączce i gaznikach,jeżdże teraz na jednej lince manetka nie ma takiego oporu i szybciej wraca niz wtedy jak miałem dwie dobre linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ten sam problem u mnie i było to spowodowane dwoma rzeczami, po pierwsze linki suche i źle naciągnięte a po drugie guma manetki zbyt mocno dociskała rollgaz i nie odbijała, trochę tej gumy poodcinałem i wszystko chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tka jak powyżej: sprawdź stan linek, nasmaruj je i rolgaz tez. A to ze slyszales ze rolgazu sie nei smaruje to chodzi o sprzety uzywane w wiekszosci w terenie/piachu, bo piach/kurz przykleja sie do smaru i wtedy dziala jak pasta scierna i powoduje szybsze wycieranie sie wspolpracujacych elementów, to samo dotyczy smarowania zawiasów przy podnóżkach. Sprawdz gume na rollgazie - to czesto jest przyczyna. Ja w swoich sprzetach lubie jak linki i rollgaz jest dobrze przesmarowany, robie to nawet co 1-2 tyg, jak jest przesmarowane to reka sie tak nie meczy, a przy okazji smarowania linki sprzegła przesmaruj tez srube na ktorej sie obraca i powierzchnie gdzie wspolpracuje z uchwytem. Linka powrotna musi byc odpowiednio naciagnieta, inaczej nie bedzie dzialac poprawnie.pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...