Skocz do zawartości

Wild / Road Star Company


Lester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uff

Panowie

Wymiana kasatorów nie jest trudna

Ale w moim przypadku była zbędna... Audiofil jestem

Właśnie stuknąłem 6 tysi po Wawce (sic!)

Dziecko zajmuje straaaasznie dużo czasu więc dopiero teraz znalazłem czas na pisanie

Wydałem sporo kasy by wyciszyć Megulę ale nadal nie jestem zadowolony

Luzy zaworowe ustawione, kasatory wymienione i na dodatek popełniłem świętokradztwo i wlałem minerała!

Pracuję z motocyklami na codzień i słyszę ich blamczenie codziennie i nadal mam wrażenie że Megi wydaje z siebie podejrzane dźwięki (zwłaszcza jak się rozgrzeje)

Wszyszy znajomi (i mniej znajomi oraz konkurencyjni) mechanicy mówią mi że jestem przewrażliwiony

Może będę musiał się rozwieźć z Megulą, choć podobno miłość rodzi się w cierpieniu

Po kilku zmianach oleju mogę stwierdzić że najwięcej wpływu na hałasy z silnika mają wolne obroty i wyregulowane zawory.

Olej daje różnicę ale jest to tylko jeden z czynników

 

Polecam Motula 7100 20W50 (dla miłośników syntetyków)

bardzo ładnie wysiszył silnik a przy okazji nie było problemów z pompowaniem oleju w chłodniejsze dni

(jest dostępny w polsce)

 

Teraz czas na test ropopochodnych

Oleje mineralne "osadzają się" więc na pewno trzeba przestrzegać terminów ich zmian (bardziej niż syntetyków)

 

 

Mam nadzieję że spotkamy się na współne odsłuchy

Jak na razie odwiedziły mnie 3 wildki i niestety żaden nie był z Forum

(oczywiście sam chętnię ruszę d..ę )

Pierwszy miał oryginalne lecz wybebeszone tłumiki i jeździł na Mineralnym castrolu

ale był zimny i nie hałasował zbytnio

Drugi był prosto ze stanów a właściciel nic o nim nie wiedział i ten dzwonił jak cholera co nie wyprowadzało właściciela z dobrego humoru

Trzeci był strasznie przebudowany - właściwie z oryginału został korpus silnika i tylny błotnik (fragmentarycznie) i ten był cichy jak trup na pogrzebie

Właśiciel pojechał do hameryki kupił rozbitka i zostawił go na tydzień w rękach Custom'owca po czym zostawił u niego worek dolców i wrócił do domu (fajna wycieczka)

 

Czekam na propozycje

Zwłaszcza od lokalnych matadorów (Tatakisa i Rayo)

 

Pozdrowienia

Tata Upload

Edytowane przez Upload
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upload jaki olej mineralny wlales? Castrola czy inny wynalazek?

Ja studiuje niemieckie forum maniakow WS i co ludz to inna opinia... Generalnie tendencja to mineral bo zdarzalo sie, ze na innych sprzegla sie slizgaly i oczywiscie odglosy silnika byly niby wieksze ale co ciekawe nie u wszystkich, wiec generalnie mam wrazenie, ze kazdy WS jest jak baba - nie da sie kazdej w ten sam sposb zadowolic. :icon_mrgreen:

Teraz pytanie z innej beczki - przerabial ktos zakladanie filtra i dysz z Barona? Tzw. Big Air Kit. Chodzi mi o rozmiary dysz przy wolnym wydechu V&H oraz generalnie ustawienie ustrojstwa. Oczywiscie producent dolaczyl ulotke co i jak ale jak znam zycie (a przerabialem juz temaz Dyno Jetow przy poprzednim moto) to pomiedzy teoria a praktyka jest przepasc. Nie zalezy mi na konikach tylko na rownej pracy przy normalnym spalaniu. Palic gumy nie musze na kazdym biegu...

Pzdr.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto Majkela ma ponad 60k. km (38k. mil). Więc ?

 

Nie, podalem juz w kilometrach bo ma okolo 20 tysiecy mil, czyli cus kolo 38 tysiecy kilometrow

Moze na kraje gdzie sa mile sa inne wytyczne ???

Mi w serwisie samochodu daja termin przegladu po .... 20 tysiacach mil !!!

Wymiana oleju raz w roku lub 15 tysiecy mil :icon_twisted:

Wiec jak motocykl ma 20 tysiecy to dla angolow jest dopiero na dotarciu :biggrin:

 

[...]kazdy WS jest jak baba - nie da sie kazdej w ten sam sposb zadowolic. :)

 

No wlasnie ...

Tatakis pisal ze mechanik wlal mu minerala bo tylko na takim WS ma jezdzic, inni leja syntetyki i co zrobic ???

Pewnie jak go wezme to od razu wymiana oleuma, ale pewnie wymienie na ten sam ktorym byl zalany, tylko .... brand new :icon_biggrin:

Bo chyba nie wolno z syntetyka na minerala, co ? :eek:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Majkel, źle zrozumiałem jak to 38k. km to nie masz się co martwić pasem.

Zapytaj na jakim oleju chodził, jak było i jest OK, to lej ten sam. Zmienić zawsze możesz tylko wtedy trzeba też zmienić filtr.

 

O oleumie pisałem wyżej, na razie nie powiem złego słowa na tego minerała (Castrol Evo), chodzi cicho (moim zdaniem), się nie grzeje i nic się nie ślizga ani nie zlepia (mam na myśli sprzęgło).

 

Upload, spotkanie kiedy sobie życzysz. W czwartek kole 19:30 w 200 może być ?

Parę znajomych osób z Forum się tam wtedy ma spotkać, to może wychylimy wspólnego tymbarka ?

Edytowane przez TATAKIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Upload, spotkanie kiedy sobie życzysz. W czwartek kole 19:30 w 200 może być ?

Parę znajomych osób z Forum się tam wtedy ma spotkać, to może wychylimy wspólnego tymbarka ?

 

Witka

Dzięki za zaproszenie

Będę na chwilkę (jeśli dam radę bo muszę synka kąpać)

Oleum to Shell SX 15W 50

 

Pozdrowisko

Krzysiek

Megi 1.6

Edytowane przez Upload
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Zapytaj na jakim oleju chodził, jak było i jest OK, to lej ten sam. Zmienić zawsze możesz tylko wtedy trzeba też zmienić filtr.

 

Tu kilka fotek aby pokazac jak wyglada :crossy:

Dla mnie rewelacja i powala z nog !!! :flesje: :flesje:

 

http://majkelpl.fotosik.pl/albumy/462758.html

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz chłopie tego sprzęta i przyjeżdżaj do Prudnika na zlot.Pooglądamy sobie z Prałatem tą maszynke i jakiegoś browarka wychylimy.A tydzień po zlocie jedziemy z Prałatem i kilkoma kolesiami do Chorwacji.Pozdro

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego sprzeta to ja biore, ale ..... jak wroce z Polski i sprzedam Draga :P

A będzie czekał do Twojego powrotu ? Chociaż zadatkuj, bo wygląda OK. Tylko te lampki bym zmienił, bo jakoś mało poważne są do takiego motunga.

 

A tak btw , zmieniłeś nagle zdanie ? To Draguś nie jest już najlepszy, najpiękniejszy i w pełni wystarczający :D :D

 

 

 

Aha, i uprzedź sąsiadów albo zacznij szukać nowego domu, najlepiej na odludziu, bo z tymi rurami, to długo nie będą czekać z eksmisją. :D

Edytowane przez TATAKIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego sprzeta to ja biore, ale ..... jak wroce z Polski i sprzedam Draga :D

:D Czyli ma się rozumieć zostajesz przy dragu :D

Gdybym nie kupił za wczasu obecnie mojego Wildka to stałby zakurzony w garażu czekając na Ciebie - teraz przynajmniej się nie marnuje.

Piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TATAKIS

Już wiem że nie dotrę jutro do 200

Może jakoś weekendowo ?

 

Sorry za OT

 

a co do hałasu to może wyjmę przegrodę z wydechów ( dziś jechałem za HD na kanalizacyjnej zemście spawacza i Megi nagle ucichła)

 

Pozdrowisko

Krzysiek

Megi 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sposób na hałasy to głośny wydech.He he.Pozdro

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będzie czekał do Twojego powrotu ? Chociaż zadatkuj, bo wygląda OK. Tylko te lampki bym zmienił, bo jakoś mało poważne są do takiego motunga.

A tak btw , zmieniłeś nagle zdanie ? To Draguś nie jest już najlepszy, najpiękniejszy i w pełni wystarczający :icon_question: :icon_mrgreen:

Aha, i uprzedź sąsiadów albo zacznij szukać nowego domu, najlepiej na odludziu, bo z tymi rurami, to długo nie będą czekać z eksmisją. :rolleyes:

 

To po kolei ....

Zaliczka juz wplacona i jadac na prom do Dover bede go pierwszy raz ogladal i testowal :crossy:

Lampki poczekaja na lepsze czasy, albo .... zostana takie :buttrock:

Zdania nie zmienilem, bo Dragus jest nadal The Best and Number One, ale ..... jak mam za ta sama kase kupic 1100 to ..... wole 1600 :icon_mrgreen: :crossy:

No wlasnie nie wiem co z sasiadami zrobic bo juz na tych pustych w Dragu wiachy mi sla :notworthy:

Ale byc moze bede wracal do Polski na stale , wiec Dzikusa wezme ze soba :lalag:

 

:) Czyli ma się rozumieć zostajesz przy dragu :lalag:

 

Nie ........... zostaje w rodzinie Gwiazdeczki :crossy:

Dragusia sprzedaje juz w Polsce i z kasa jade po Dzikusa :clap:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...