Skocz do zawartości

Świece


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj ok 17 kupilem swiece Iskra, przejechalem do Piastowa ok 25 km, pozniej w piastowie z jakies 10, i powrot. Przy garazu swieca padła, po wykreceniu nie dawała iskry. Czemu mi te swiece tak szybko "idą"??

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co moze byc z zaplonem, dobrze jest ustawiony. A co do innych sprzetow, to na innych, starych ( mam kilka ) swiecach mi dziala, a na Iskrze nie. Tzn jak kupie nowa Iskre to dziala ale krotko. Ciekawy jestem czemu te swiece po 60 km jazdy mi sie niszcza, czy postoje a raczej ich brak maja na to wplyw?

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ja tam tez sie za bardo nie znam na simkach, ani na zagadnieniach zwiazanych ze swieca, ale moze po prostu masz zbyt mocna cewke, za mocny prad idzie i swiece padaja? Albo zla cieplota i tez nie wytrzymuja?

Ale moze bredze...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli świece zbyt zimną ?? Bo z ciepłota to różnie jest zależy od producenta.

Jeżeli świeca jest zbyt zimna , na początku będzie poprawnie funkcjonować a później w trakcie pracy silnika ulegnie zanieczyszczeniu osadem węglowym który przewodzi prąd i iskra zamiast skakać pomiędzy elektrodami spłynie po stożku izolatora. Pracować będzie tylko na wolnych obrotach a potem w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greedo... nie wiem o co chodzi, ale ja jezdze na świecy od malucha, i jest wszystko w pożądku... a co do cewki to raczej nie możliwe... u mnie zamontowalem cewke 12V i jakoś jezdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare 2-suwy zajezdzaja swiece dosc szybko, ale simson nie jest stary. Jakies DKW to tak. Sprobuj rosyjska swiece, bo kumplowi jego DKW tak swiece zajezdzala, a odkad zalozyl rosyjska swiece juz jest wrzystko w porzadku, zrobil na niej juz 700km i dalej chodzi. A nasze iskry zajezdzal w pare/ parenascie kilometrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he stare sprzęty potrzebują dosyć ciepłych świec, ponieważ nie są tak obciążone cieplnie.

Nowoczesne dwusuwy maja generalnie zimniejsze świece. Jeżeli włożysz do starego sprzętu zimna święcę długo nie pojeździsz, ale taka świecę da się wyczyścić i chodzi dalej.

Do starych sprzętów posługując się skalą wartości cieplnej wg. iskry powinno się zakładać świece o wartości 55 lub mniejszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...