Skocz do zawartości

Zamierzam kupić Suzuki GN125, czekam na Wasze rady, sugestie


Gość adrian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

miałem gn 125 zaraz po zdanym egzaminie na kat. A. motorek był nie za drogi i w bardzo dobrym stanie, ale praktycznie od razu poczułem, że chciałbym więcej. ważę ok. 75 kg. i jazda samemu jako tako szła (mogłoby być lepiej), ale jak żona siadała z tyłu jako plecaczek (ok. 50 kg) to robił się naprawdę ociężały. zwróć uwagę na podane liczbowo masy ciała - ważymy naprawdę nie dużo.

chyba 7-go dnia (najkrótsza historia motocyklowa) rozbiłem go o opla corsę. dzięki temu, że motorek mały, więc policja nawet do prędkości nie mogła się doczepić i wina była ewidentnie po stronie kierowcy auta (do tej pory z urzędu jest ganiany po sądach). przyszło więc odszkodowanie za motor (skasowany całkowicie) + odszkodowanie za wstrząśnienie mózgu, więc zwróciło mi się to wszystko ze sporą nadwyżką (jakieś 180% wkłądu w motocykl :D ). zacząłem szukać nowego motocykla, tym razem większego, nie chciałem jednak ponownie moczyć takiej forsy więc rzuciłem się na mz etz 250 i do tej pory jestem bardzo zadowolony (choć i tu przydałoby się więcej mocy :mrgreen: ).

moja rada jest taka, że jeśli kupujesz 125cc ze względu na swój wiek i chcesz jeździć samemu, to moto jest niczego sobie (choć bez rewelacji). jeśli ze strachu przed większą maszyną, to odwagi i zabierz się raczej za co najmniej 250cc.

 

p.s. a tak na marginesie, to żadna mz nie da takiej jakości wykończenia co ładny japończyk, chyba tego, poza mocą, najbardziej mi teraz brakuje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejki nie polecam 125 - na kursie jezdzilem GNka 250, ale dwa razy 125 i roznica jest odczuwalna, na 250 czulem sie jak krol szos (ehh pierwsze moje godziny na motorze byly wlasnie na kursie), a 125...No nie do konca- czulem sie maly i bez sil. Waze 75kg...NAprawe lepiej zainwestuj w 250..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko byłoby lepiej gdyby ów "gość" określił swój wiek, płeć, zasobność portfela i do czego w ogóle ma mu ten motocykl służyć, bo może po prostu jest dziewczyną... albo forsy nie starczy na 250 i woli wydać na mniejszy niż czekać kolejny sezon... różnie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć

miałem okazję jeździć suzuki gn 125- motocykl jest mułowaty to znaczy

do 60 -70 km/g jakoś się zbiera, a powyżej to zółw maks to 90km/g.

Ja jeżdze gn 250 od sierpnia, jeżdziłem nim na kursie i przypadł mi do gustu , pali litr więcej od 125 około 3-3,5l.Silnik fajnie pracuje na piątce 60km/g, nie dławi silnika. 125 to moto do jazdy solo ,250 to moto do jazdy w duecie .Moja rada jako posiadacza tego moto to jeśli podoba ci się kształt tego motocykla to kup sobie 250 ,cena moto jak i części prawie taka sama jak 125.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Nie zgadzam się z wypowiedzię Usula: gn nie jest aż taki mały - ja mam 185cm wzrostu i jakoś się mieszczę razem z moim plecaczkiem - 165cm wzrostu.

W sumie ważymy 160 kg i nie powiem, że gn 250 ma z tym problem. 80-90km/h to prędkość przy której moto ładnie pracuje.Choć nie jest to szczytem marzeń.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Nie zgadzam się z wypowiedzię Usula: gn nie jest aż taki mały - ja mam 185cm wzrostu i jakoś się mieszczę razem z moim plecaczkiem - 165cm wzrostu.

W sumie ważymy 160 kg i nie powiem, że gn 250 ma z tym problem. 80-90km/h to prędkość przy której moto ładnie pracuje.Choć nie jest to szczytem marzeń.

pozdrawiam.

 

Nie chodzilo mi o to ze sie nie da jezdzic,ale ze jest to juz dosyc niewygodne, taka jest przynajmniej moja opinia.. Poza tym jak jedziecie we dwoje to juz pewnie dosc wyraznie czujesz uszczerbek mocy -> konkluzja to moim zdaniem jest to raczej dla jednej osobki, ale czasem mozna zapakowac plecaczek godzac sie na "przeszkadzajki" w postaci takiej jak napsialem wyzej. Dodam tylko,ze jesli chodzi o gabaryty to moim zdaniem jednak jest troche za maly (jestem z tego co piszesz Twoich gabarytow),ale jak mowilem wszystko mozna jak sie chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...