Skocz do zawartości

Wybór opon do XX-a


Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj po wyborze motocykla pokażą się wszystkie oferowane przez ten sklep oponki pasujące rozmiarem do Twojego moto. Przy każdej ikonkami zaznaczono zachowanie w zakrętach, na mokrej nawierzchni, na torze i w terenie. A do tego żywotność. Mozna sobie porównać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... na jesieni kupiłem komplet 180/120 za 950złp. Oczywiście rocznik 2006.

 

Z fakturą/paragonem, gwarancją itd ?? Czy też masz wersję C ?

 

EDIT: Zdaję sobie sprawę że opony u nas są droższe niż na rynku niemieckim ale jako dystrybutor mam na to znikomy wpływ bo ceny ustalane są przez centralę. Obniżka cen powinna trochę zniwelować tą różnicę

Edytowane przez Piotrusgsx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fakturą/paragonem, gwarancją itd ?? Czy też masz wersję C ?

 

EDIT: Zdaję sobie sprawę że opony u nas są droższe niż na rynku niemieckim ale jako dystrybutor mam na to znikomy wpływ bo ceny ustalane są przez centralę. Obniżka cen powinna trochę zniwelować tą różnicę

 

To był już trzeci komplet opon u tego samego gościa. O f-rę nie pytałem bo nie potrzebuję, gwarancja, tylko na gębę ale z tego co wiem działa.

 

Tak poza tym nie bierz Piotrze tego osobiście. Nie jest moją intencją przysr* Tobie, mam tylko taką generalną uwagę że w PL motocykl to qrewsko drogie hobby. Motocykle, opony, akcesoria kosztują czasami nawet dwa razy więcej niż w bogatej Hameryce i duuuużo więcej niż w bardziej cywilizowanej części Europy. Przyznasz że jest to ^@$€ćś(*!#^.

W katalogach widzę ceny, np opona Dunlop D207 kosztuje w USA poniżej 100$ czyli około 290zł plus koszta przesyłki 50$. W PL ta sama guma kosztuje około 780zł, dwa razy więcej. Przyznam że im dłużej myślę tym trudniej mi zrozumieć skąd te różnice.

Kask Shubertha C2 w Berlinie można kupić za 399€ ( 1560zł ) minus rabat w PL proponują mi za cenę 1730zł PLUS koszt przesyłki. Tak więc ja nie dziwię się ludziom że jeżdżą do Berlina na zakupy. Kupią taniej i mają w cenie atrakcyjną wycieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osito ile przejeździłeś na pierwszym komplecie Z6?

 

Trudno powiedzieć :crossy:

 

Tzn. kupiłem sprzęta z zamontowanymi Z6 prawie nówkami - ok. 1 kkm przebiegu. Przejechałem ok. 7 kkm, sprzęta wypożyczyłem kolesiowi, który przejechał jeszcze co najmniej 2 kkm i nie miał zamiaru zmieniać. Nie wiem, jak dalej, bo straciłem później z nim kontakt.

Na VFR mam przejechane na Z6 ok. 5 kkm i myślę, że do półmetka się jeszcze nie zbliżyłem.

Swoją drogą kupując kiedyś te oponki spotkałe się z pozytywnymi opiniami nt. trwałości. Pewne jest natomiast to, że w pozostałych aspektach są to naprawdę świetne gumy - ale konkurencja też pewnie nie spi :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witajcie.

 

chcialem troszke odswiezyc temat bo stoje przed takim samym wyborem do podobnego motocykla a na rynku pojawily sie nowe opony klasy ST a sa nimi "pilot road 2". a teraz moje pytanie czy ktos juz moze jezdzi na nich??

 

motocykl podobny do XXa bo to haya jest, a ze lata glownie w traski to wybór rozbija sie pomiedzy Z6, "road atack" no i teraz "pilot road 2"

 

moze mi ktos jeszcze powiedziec jak kupic ze strony www.mopedreifen.de i z jakimi to kosztami dodatkowymi sie wiaze? (przesylka przelewy itd)

 

dzieki

Edytowane przez bart_b

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Bart_B !

 

Continentala bym Ci nie polecal. Trzyma niezle ale za szybko sie zdziera. Czasami nawet 3000 km moze nie wytzymac ( o 2500 km tez juz slyszalem i wcale nie byly katowane )

 

Wybierz miedzy Michelinami Metzelre M3 i Z6

 

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie ostatnio męczy kwestia bridgestone'a battlaxa bt020/021... dwie mieszanki gumy na oponce siakoś dziwnie do mnie przemawiają :icon_mrgreen:

chciałbym tylko wiedzieć, jak jest z trwałością tych opon (element finansowy) i jak się sprawują na mokrym (tu moje prywatne największe strachy podczas jazdy)

miał ktoś z nimi coś do czynienia? przynajmniej 020 :notworthy:

TIA

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko extra super fajnie ale: cena cena cena i czy warto doinwestowac czy lepiej zapodac cos z konkurencji (conti czy metzelera)

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem ze Słowacji, w porównnaiu do moich poprzednich oponek Bridgestone BT57 nowe METZELER Z6 są extra. Jechaliśmy w deszczu ponad 200 km, po krętych drogach (przejście graniczne na łysej Polanie) i czułem się naprawdę bezpiecznie............niestety z oczywistych względów nie mogę nic powiedziec o trwałości, prowadzenie super, żadnego prostowania w zakrętach. Wiem również, że środkowy pas opony jest zrobiony z twardszego gatunku gumy aby tak szybko środek się nie zdzierał przy jeździe na wprost.

 

Za komplet Z6 zapłaciłem 1220 PLN z przesyłką (opony A.D. 2007), wiadomo ile będą kosztowały Pilot Road2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro PR 2 stoja 1150zł. swoja droga sporo cie te metzelery kosztowały.

 

a mial ktos conti force?? tanie te opony, nawet podejzanie tanie. moze to jakis starty model jest?

Edytowane przez bart_b

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

METZELER Z6 są extra. ...........niestety z oczywistych względów nie mogę nic powiedziec o trwałości,

 

Po 1000 km dokladnie sowmiarka wymierzylem cala opone i rachunkowo wyszla mi wytrzymalosc 10 400 km

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1000 km dokladnie sowmiarka wymierzylem cala opone i rachunkowo wyszla mi wytrzymalosc 10 400 km

 

:)

 

ale przelecisz sie kilka razy ostrzej i obliczenia ida w pizdu. zalezy od stylu

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przelecisz sie kilka razy ostrzej i obliczenia ida w pizdu. zalezy od stylu

 

Oczywiscie, ze tak !

 

Ja mowie o normalnej jezdzie a nie o katowaniu. Poza tym dwie poprzednie opony w taki sam sposob urzytkowalem ( wraz z pomiarem ) i wytrzymawaly tek samo. Wez jeszcze pod uwage moment obrotowy i moc. :icon_exclaim: Gdyby byl mniejszy to tez trzymala by dluzej.

 

:icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...