Skocz do zawartości

HEj ! Pomocy ! Zakochałem się w KTM Duke II


Rekomendowane odpowiedzi

AAA KOcham to moto :-) Jest po prostu piekne potrzebuje wszystkiego co jego dotyczy, duzo zdjec opisow moze namiary na sciagniecie jakiejs serwisowki np od Duke 1 ? ;-)

A po co to wszystko to wam powiem jak sie zdecyduje na jedna rzecz :-)

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kumpel z TSM Sokół ma Duka z tego roku. Jeździłem nim parę dni i powiem Wam, że jest to moto na 2-3 w garażu. Świetne w mieście, ale i tak trzeba sporo poćwiczyć, żeby na przykład zakręty brać z uślizgiem tylnego koła. Na trasę zupełnie sie nie nadaje - zbyt wyprostowana pozycja, owiewka nic nie daje, pasażer ma do bani.

Nie nadaje się w trasę, tylko w miasto, ale powtarzam, żeby ten motocykl wykorzystać w pełni, trzeba się nauczyć na nim jeździć, a to oznacza na bank przynajmniej kilka wywrotek (nie uwierzę nikomu, jeśli mi powie, że opanował technikę supermotard bez przytarcia moto). Trzeba więc uzbroić się w nowe plastiki, a te nie są najtańsze.

Także osobiście chciałbym Duka, ale jako kolejne moto. IMO lepszym rozwiązaniem jest zakup rasowego ednuraka i kół do supermoto.

Poza tym zaczekałbym z zakupem Duka do przyszłego roku, bo wychodzi Duke III z silnikiem V950 z nowego Adventure. Piękna sprawa. Ponad 100 koników i tak mała waga. Do tego zupełnie i inny, kanciasty design i znacznie więcej super dodatków.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupic raczej pewnie nie kupie (chlip), bede staral sie stylizowac moja Jawke na supermoto, owiewka i plastiki ala DUke ;-) technologia w opracowaniu (laminaty ). Szukam jeszce rozwiązań tłumika itp :-).

Dzieki za info :-)

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta 950-ka osiągami pewnie będzie powalać ale design?? czy ja wiem :rolleyes2: ...trochę makaronem zajeżdża...w sumie ma prawo bo to wszystko w jednym kotle chyba już teraz ważone.italiańce zabrali dumę narodową Austrii :wink: .do końca nie jestem pewien ale jakiś czas temu były jakieś przetasowania,nie??

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
ta 950-ka osiągami pewnie będzie powalać ale design?? czy ja wiem :rolleyes2: ...trochę makaronem zajeżdża...w sumie ma prawo bo to wszystko w jednym kotle chyba już teraz ważone.italiańce zabrali dumę narodową Austrii :wink: .do końca nie jestem pewien ale jakiś czas temu były jakieś przetasowania,nie??

 

pozdrawiam.

 

Teraz jeździłem kilka dni testowym Adventure 950. Niezła sprawa. Dużo moment, wyważenie niesamowite, choć moto wysokie. Ale na koło stawia na trójce bez sprzęgła (mozna się świetnie do tyłu wychulać dzięki tak wyprostowanej pozycji).

Generalnie do 150 km/h jedzie się tym jak rowerkiem, powyżej 190 zaczynają się wybracje a wiatr otaczający owiewkę wytwarza w kasku nieprzyjemnej podciśnienie.

Fajne moto, tylko 55.000 zł to za dużo. Nie wiem po co dali tak zaporową cenę, niiby KTM zainwestował w markowe podzespoły (naprawdę jest tak kupa baaaardzo drogich podzespołów), ale taka polityka cenowa nadal mnie dziwi. Może ma to być moto dla osób, które naprawdę wiedzą czego chcą. Gwaratuję, że tego motocykla żaden snob ani dres nie kupi - ono po prostu nie przyciąga uwagi tzw otoczenia, więc do snobowania aldo dresowania się nie nadaje.

Co do zmian własnościowych w KTM - nic takiego nie obiło mi się o uszy. Może masz na myśli przejęcie przez Włochów szedzkiej kiedyś Husquarny?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że niezbyt na temat, ale...

 

Może masz na myśli przejęcie przez Włochów szedzkiej kiedyś Husquarny?

 

Nie no 8O Bez jaj... Kiedy Włosi przejęli Husqvarnę :?: Ja coś jakiś nie na czasie jestem... Zawsze myślałem i byłem prawie na 100% pewien, że te motocykle były produkowane i są na północy...

 

Kur*a ten świat schodzi na psy... Może jeszcze Japończycy kupią Harley'a :wink: ...

 

POZDRAWIAM :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian własnościowych w KTM - nic takiego nie obiło mi się o uszy. Może masz na myśli przejęcie przez Włochów szedzkiej kiedyś Husquarny?  

 

Pozdrawiam

kuna,no o Husce to wiedziałem a o KTM-ie może coś mi się przyśniło :rolleyes2: .

dlatego mówiłem,że pewny nie jestem...

ale,że makaronem Duke podchodzi to widać,nie?? :wink:

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja w adventure-rze lc8, wczoraj byłem w Boldorze, stoi srebrny - bardziej cywilizowany, czytaj "niższy". napisałem w cudzysłowie bo jest zajebiście wysoki i niewyobrażam sobie jak to by miało być na mechanicznej pomarańczy czyli na wersji "S". pan w salonie zapewniał mnie że nastawienia tylnego zawieszenia sa ustawione na nisko, to jednak po posadzeniu 4 liter na kanapie nie byłem w stanie postawić całych stóp na ziemi.na big-u nie miałem z tym problemu, a on do niskich też nie należał. jak się siedzi to moto robi wrażenie mniejszego i bardzo poręcznego. jest fabtastyczny dokładnie to co tygryski lubią najbardziej, ach kurka żeby tak dali sie nim przekjechać :D :D ... pewnie bym oszalał. ale cena na niego to proszę siadać 56 kPLN :( :( :D

skąd na to qurwa brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no 8O Bez jaj... Kiedy Włosi przejęli Husqvarnę :?: Ja

 

Eeee, z dwa lata temu już. O ile mnie pamięc nie myli to koncern Aprilii przejął Husky.

 

Znowu poruszę ten temat, bo mnie dręczył, aż sprawdziłem dokładniej :(

 

No więc wg katalogu ŚM 2003 "Od 1986 roku motocyklowy oddział Husqvarny należy do Cagivy. Ostatnie problemy finansowe braci Castiglioni nie wróżą dobrze firmie ze stuletnią tradycją." :?

 

Czyli nie Aprilia, ale też Włosi :D I też jest do d*py :(

 

POZDRAWIAM :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...